aky konkretny cross mas a ake trasy jazdis?.. co v lese?
05.06.2009 - 14:58:22
00
Mam kellys phanatic 09.
http://www.kellys-bicycles.com/index.php?module=catalog&cPath=1_225_232&pID=17945
Trasy robim momentalne taketo:
3x do tyzdna petrzka - biely kriz a ked chcem zmenu tak idem po hradzi do vojky, alebo do Hainburgu. Tesim sa na jul, august kedy zoberem bike vlakom niekam do tatier a tam si budem jazdim kade tade. Ja skor jazdim kondicne, totiz pred 4 mesiacmi som zacal chudnut a stale sa snazim udrziavat vahu, hlavne ked sa uz normalnejsie stravujem. Skor jazdim rychlo a silovo.
05.06.2009 - 18:40:16
00
..no ale to je stale po asfalte ak sa nemylim. Jazdis s tym bikom aj v lese? Po neakych lesnych cestach? Po niecom nespevnenom?
05.06.2009 - 20:48:27
00
Po lesnych cestach je to uplne v pohode. Pokial nie su kamene a konare. Downhill sa s tym moc neda robit, ale lesne cesty smerom na kacin, marianka a pod. su v pohode. Treba vyskusat. Nepoznam vsetky cesty, ale treba skusat. Mna inak trochu sokuje, ked si idem kondicne zamakat na hradzu a vidim tram kopec MTB a celoodpruzenych bikov. Ziletky a crossy v poho ale inak sa mi to zda trochu divne. Mozno oni to tak chapu ked ta vidia v lese. Este moj nazor, ked sa jazdi castejsie po lesnych cestach, treba sa o cross aj patricne starat a servisovat ho. Inak daju sa tam dat sirsie pneu, treba sa informovat u predajcov, oni vedia poradit.
05.06.2009 - 22:07:03
00
no na lesne cety som sa pytal, hlavne kvoli tym konarom a kamenom sem tam.. Viem ze s cross bike mi ziaden velky teren nehrozi, ale ani som to tak nemyslel. Moj problme je aj v tom, ze som uz dlho na biku nesedel a teraz byvam uplne inde..takze netusim ake su tu trasy a co sa oplati viac. Mapy su fajn, ale ked peso si to to cele neprejdes a inak nemas ako ked este bike nemas.. Je tazke hovorit o vyskusani, ked nemam na com. Vacsina bikerskych obchodov ti ponukne na otestovanie skor tie modely co stoja tak 50-100t ale na tom asi velmi nezistis co je pre teba vhodne a co nie.. Zvazoval som aj nad takou zapozickou, ale bolo by to asi dost nezmyselne..

Kazdopadne cesta lesikom s nie prilis tazkym terenom ma laka viac ako rovna cesta kde sa mozes pozerat tak maximalne na asfalt pod sebou a este si musis davat pozor aby ta nieco nezrazilo.. Ale od lesa ma tiez dost odradza novy zakon, ktory je postaveny na hlavu.. nerad by som chodil do lesa s obavou ze mi tam niekto da pokutu a pojdem naspat pesi. Na take cesty v lese ake vyhovuju popisu z lesneho zakona by som snad mohol ist bezpecne aj na biku mojho deda...
06.06.2009 - 09:47:48
00
Ale od lesa ma tiez dost odradza novy zakon, ktory je postaveny na hlavu..

to je asi posledná vec ktorá by ovplyvňovala výber bicykla :wink: čím viac budeš do lesa chodiť, tým viac pekných a "legálnych" ciest nájdeš, myslím, že aj na mapách je ich dosť nakreslených...
06.06.2009 - 12:09:09
00
Jazdil som cross par rokov a presiel som na 29"MTB. Mozem len odporucit das si tam tensie plaste a mas s toho kvalitny cross ak sa chces vyblbnut v lese das tam 29"plaste. Mne sa to zda idealny univerzal. Nevyhoda crosa v tej sume co chces investovat su velmi velmi slabe vidlice a vzpriameny posed (kratke ramy). Moj tip biku "Author Traction 29"
06.06.2009 - 21:51:31
00
aky konkretny cross mas a ake trasy jazdis?.. co v lese?

Na tomto crosse Stupavský MTB maratón 2008, krátka trať - síce som nevyhral, ale nebol som ani posledný...

Prílohy:

P1040222.JPG
P1040222.JPG 526.45 KiB thumb_up0thumb_down

06.06.2009 - 23:37:57
00
A neuvazoval si MTB na 29 kolesach ?

ako je napriklad tento

http://www.sportove.sk/?produkty&produkt=mamba
07.06.2009 - 14:28:32
00
..no nieje to zly napad, ale uz mi to pripada ako dost zvlastny komromis medzi mtb a cross.. neviem ci tie vacsie kolesa spravia az tolko a naozaj sa vyplati zvazovat na takymto niecim.. pokial mezi mtb a cross nieje az tak vyrazny rozdiel, ako to bolo kedysi a pri vacsom sprevdovani to slape slusne aj na asfalte, asi by som az takyto komromis nevolil. Ale aj tak diki za radu. Kedze este presne neviem co budem jazdit viac, skor by som volil bike ktory mi da vacsie moznosti a teda momentalne som viac nakloneny mtb s dvoma sadami pneu (jedny univerzal alebo uz cisto do terenu a druhe speedy..). Tiez ako som pisal vyssie celoodpruzenemu. Viem ze to hodne predrazi ale u mna je na prvom mieste pohoda a konfort. Na cas jazdit nebudem a ani ziadne preteky mi nehrozia.. ide len o to, aby to s tym bikom nebolo na ceste alebo v terene trapenie..
08.06.2009 - 09:39:07
00
ak by ste mali porovnat tieto dva celoodpruzene bikes:

1. http://www.kubicasport.eu/produkt/782/Haibike-Scream-SL-2008/
2. http://www.specialized.com/sk/sk/bc/SBCBkModel.jsp?spid=40123&eid=95

ktory by ste si vybrali a preco?

ten prvy je odporuceny uz z prvej stranky.. na druhom som sedel v predajni a fakt sa mi pozdaval, az na tu cenu.. nerozhodujem sa momentalne uz medzi kupou tychto dvoch, ale rad by som si spravil prehlad a trosku sa aj dostal do problematiky aby som si vedel neskor spravne vybrat...

este jedna dost blba otazka.. na celoodpruzene som pocul, ze to berie energiu pri sliapani do kopca a uzamknut sa to dokonale neada, lebo je tam stale neaka vola. Tiez mi hovorili, ze sa na to da zvyknut resp. naucit sa na tom jazdit tak aby to nebol problem. V com je teda pravda?

Vdaka.
08.06.2009 - 10:49:08
00
Nevyhoda crosa v tej sume co chces investovat je ... vzpriameny posed


Miro, to nie je nevýhoda, ale charakteristika.
08.06.2009 - 11:09:46
00
..tak nakoniec som si vybral mtb na 29" kolesach. Je to idealny kompromis medzi cross a klasickym mtb. Dokonca je lahsi ako cross modely nad ktorymi som zvazoval (moj Kona Big Kahuna 29" mtb vazi 11.5kg :) ). Je pravda ze ma stal viac ako som planoval investovat, ale nelutujem. Ked sa tie velke kolesa rozbehnu, staci to iba udrzovat a s minimalnou namahou tak clovek prejde desiatky kilometrov.. V terene je to oproti 26" ovela pohodlnejsie pri prejazde nerovnosti co je dalsi plus. Trosku je citit ta neohrabanost velkych kolies pri malych rychlostiach v klukatom terene, ale to urcite dozeniem technikou jazdy na ktorej este musim hodne popracovat.. predsa len je to neaky ten rok co som na biku nesedel :wink:


Vdaka vsetkym za rady.
14.07.2009 - 11:02:44
00
Ja som si kupil pred rokom Cross.... a neskôr som trošku oľutoval, že som sa predtým nepozrel na mtb 29"...

Ale kupil som si aspoň 29" mtb plášte a môj cross dnes vyzerá asi takto: http://www.bike-forum.cz/upload/users_lib/14240/fotogalerie/big/cykle01.jpg
16.07.2009 - 16:55:23
00
To marotto : Hovoril si, že chodíš smerom na Kačin crossovym bajkom. Chcem sa ťa len opýtať, či sa dajú zvládnuť crossovým bajkom traťe, aké sú npr. krátka trať Kellys Green Bike Tour-u? Preto sa ťa to pýtam, lebo neviem prestne aké trate sú pri Kačine, kam chodievaš, a aj ja by som rád zajazdil v Karpatoch a aj ja mám crossku (Kellys Axis 07)
02.09.2009 - 18:01:36
00
keyboard_arrow_up