Ktory myslis? Tie su dost drahe na mna.

najlacnejsi camber 29 ide od €1800
03.06.2013 - 17:08:34
00
PatrikL

Skor ten SE ma laka vo vybave XT, ale z tej ceny 1900€ (uz po 24% zlave podla stranky) predpokladam nespustia. Uvidim ked odpovedia. A tam sa neviem rozhodnut medzi Anthem 4 za 1400€,
... alebo SE za 1760€. Takto stoji teraz otazka. Rozdiel 360€. Hodim si mincou asi :)
03.06.2013 - 17:15:16
00
Giant Anthem X 29er 4 som kupil. 3 jazdy za sebou, ale len na lesnych/polnych cestach a asfalte.
Zatial spokojny. Teda lepsie povedane parada.
Uz neviem aky velky vplyv na tu velku zmenu v pocite z jazdy ma full a aky ma 29. Kedze doteraz len HT 26.
19.06.2013 - 18:15:13
00
Giant Anthem X 29er 4 som kupil. 3 jazdy za sebou, ale len na lesnych/polnych cestach a asfalte.
Zatial spokojny. Teda lepsie povedane parada.
Uz neviem aky velky vplyv na tu velku zmenu v pocite z jazdy ma full a aky ma 29. Kedze doteraz len HT 26.

Dobre si kúpil..
20.06.2013 - 07:37:41
00
de Fect
Myslis, hoci v ovela slabsej vybave ako tie lepsie Anthemy X, napr. tvoj X0?
Dnes som uz aj dlhsie zjazdoval po lesnej ceste, ta tychlost a pocit bezpecia na velkych kolesach a s odpruzenym zadkom, no radost velka, uzivam si.

Ozaj neviete niekto, ako sa od seba lisia Giant Anthem X 29er-y, co sa tyka tlmica pruzenia v zadu?
Mam 4-ku, ta nema ziadne zamknutie, ci nejaky proPedal. Kamos co jazdi Giant Trance 26 ma vybavu Deore XT a bol prekvapeny ze ten moj nema zamknutie, on tu moznost ma a velmi casto pouziva. Jeho bajk je uz ale niekolko-rocny model.

Ako to je, ktore tohorocne Giant Anthem X 29er maju moznost zamknutia pruzenia?


Naposledy upravil danov dňa 21.06.2013 - 16:58:08, celkovo upravené 1 krát.

21.06.2013 - 16:43:55
00
hirwils
Pocit?
Najskor ze riadim trambus :). Ale to mohllo byt aj sirokymi riaditkami, tie sa uz dlho davaju aj na full 26. Kamosi to roky vychvaluju, ze uzke by uz nechceli, tak som si z toho nic nerobil. Ked som ho testoval pred predajnou na parkovisku s takymi deliacimi obrubnikmi sirky mozno 10cm, vysky ja neviem 15cm, tak som si to uzival, s velkymi kolesami lahke, v malej rychlosti bez toho aby som sa staval zo sedla. Predne koleso sa cez neho dostalo bez problemov, hned za nim aj zadne rovnako co bol uplne novy pocit zadok a chrbtica ocenia. Teda uz prvy dojem vynikajuci.

Dalej s kamosom sme si po hodine mojej prvej jazdy na nom vymenili bajky a hned po presadnuti na jeho 26 full Giant Trance som mal pocit ze som presadol na nejaky maly detsky vratky hrackarsky model. Zaujamave ako rychlo si clovek zvykne. Naozaj sa na nom citim tak nejako bezpecnejsie, stabilnejsie.
V tazkom terene kde treba stale menit smer a rychlost jazdy a rychlo reagovat som este ale nebol.

Pozoroval som zo zaciatku stale ci pri pedalovani po hladkej ceste do kopca nehupe pruzenie, ale zda sa ze takmer vobec, pokial pedalujem co najlepsie do kruhu. Ale nie som si tym isty a netusim aku cast energie stracam kedze sa neda zamknut. Asi nie vela, je to Maestro, ale nieco urcite ano.
21.06.2013 - 16:57:02
00
de Fect
Myslis, hoci v ovela slabsej vybave ako tie lepsie Anthemy X, napr. tvoj X0?
Dnes som uz aj dlhsie zjazdoval po lesnej ceste, ta tychlost a pocit bezpecia na velkych kolesach a s odpruzenym zadkom, no radost velka, uzivam si.

Ozaj neviete niekto, ako sa od seba lisia Giant Anthem X 29er-y, co sa tyka tlmica pruzenia v zadu?
Mam 4-ku, ta nema ziadne zamknutie, ci nejaky proPedal. Kamos co jazdi Giant Trance 26 ma vybavu Deore XT a bol prekvapeny ze ten moj nema zamknutie, on tu moznost ma a velmi casto pouziva. Jeho bajk je uz ale niekolko-rocny model.

Ako to je, ktore tohorocne Giant Anthem X 29er maju moznost zamknutia pruzenia?

Pokiaľ na ňom nejazdíš moc po asfalte tak ti zamykanie netreba. Ja mam 3 stupne kompresie ale stále ho mám ´´naplno´´ otvorený.
21.06.2013 - 22:07:57
00
Asi by som sa mal co to doucit ako vlastne taky ram moze pruzit/tlmit.
Daj mi prosim uvodnu lekciu:
>
3 stupne kompresie
. To znamena pri rame X 0:
1. Vzduchom dokazes nastavit silu "pruzenia"
2. Kolieskom dokazes plynule nastavit rychlost tlmenia (zajac-korytnacka)
3. A navyse mas nejaku moznost nastavenia kompresiu, v 3 stupnoch? Nieco ako na inych "Zamknutie", alebo "ProPedal" atd.?
X 4 ma prve 2 moznosti.

Je to tak?
25.06.2013 - 08:39:24
00
On má oproti tebe naviac 3 polohy kompresie: Open, pedal, lock. Dofuknut mozes aj ty a nastavenie odskoku mas aj ty (to je tá "rýchlost pruzenia").
25.06.2013 - 12:15:39
00
Aha, myslel som si. 0 - slusne. 4 - ziadna moznost zamknutia.
Neviete ako to maju tie ostatne Anthemy 1 - 3?
25.06.2013 - 18:23:50
00
Nechápem stále čo riešiš, tvrdý lock je hovadina, platforma stále umožňuje nejaký pohyb a celkovo je to na tom ráme zbytočnosť.
Ako to je na ostatných modeloch zistíš pri pohľade na špecifikáciu, je tam napísaný typ tlmiča a hneď je jasné aké režimy má.
25.06.2013 - 18:29:37
00
To len ze kamos s 26ovym parrocnym Trance-om ma moznost zamknutia a vychvaluje to, aj ked sa previezol chvilu na mojom, stupali sme vtedy po asfalte. Ja to naozaj neviem posudit, mam za sebou len 6 jazd na 4ke a potom ziadne na nejakom so zamknutim.

Mne pohlad na specifikaciu vela nepovie, skopiroval som teda, aky tlmic ma ten ktory Anthem X 29er:
0.. RockShox Monarch RT, Solo Air, Floodgate switch and adjustable rebound
1.. Fox FLOAT CTD Evolution
2.. RockShox Monarch RT, Solo Air, Floodgate switch and adjustable rebound
3.. Fox FLOAT CTD Evolution
4.. RockShox Monarch R, Solo Air w/ adjustable rebound
Laicky, zo slov Floodgate switch sudim, ze moznost zamknutia maju 0 a 2. A ze moja 4 urcite nema, nie je v popise a vsak ju mam tak viem :). Ale z popisu pri 2 a 3 neviem.

Podla http://www.ridefox.com/product.php?m=bike&t=shocks&p=99106&ref=filter sudim, ze aj tlmic Fox FLOAT CTD Evolution 2014 ma tu moznost, 3 polohy, CTD ako Climb, Trail, or Descend.

Takze som si asi zodpovedal s vasou pomocou na moje otazky. Najlacnejsi Anthem 4 nema a vsetky ostatne maju moznost 3 poloh kompresie tlmica. Konecne budem moct kamosovi odpovedat, ze ktore to maju a ktore nie. A snad uz nebudem za uplneho paka, ze neviem zakladne veci :)
27.06.2013 - 09:19:18
00
Ano je to tak nejako. Monarch R nema nic. Monarch RT ma lock, pedal, open. A Fox CTD ma climb, trial, descent a ani jeden nie je uplny lock. Uplny lock ma len ten Monarch RT, správne RT3 podla toho 3 polohy. Osobne by som bral aspon nieco co ma trochu lock ale to je len moj nazor.
27.06.2013 - 15:01:03
00
jj RT3 ma lock pevny a propedal ako starý fox RPL
27.06.2013 - 15:02:56
00
Trocha to tu ozivim...zhanam bike pre svagra, tu spominanú Demu spurr 3.0 vieme zohnať za 790e novú, čo poviete na to?on nie je moc narocny biker a jazdi len tak vikendovo...
09.05.2015 - 12:31:03
00
keyboard_arrow_up