Zdravim všetkych bajkerov,chcem si kupit tento bike www.bike-discount.de/de/kaufen/radon-slide-29-7.0-238480 a chcel by som vas poprosit čo nan poviete?oplati sa vybava vyzera slušne,rozmyšlal som aj nad 8.0 kde je fox a xt ma reverb ma to vyznam?stou sedlovkou vobec nemam skusenosti či sa to nekazi a tak uvitam nazor,dalej ak by ste vedeli niekto poradit nejake alternativi okrem radonu canyon ma male zdvihy aspon 120 tych 130 si myslim že sa bude dat využit občas dakym kopcom samozrejme žiadne extremy:-)najviac sčim si neviem rady je asi velkost či zobrat 18 alebo 20 moj ideal je asi 19...moja vyška 183cm pred tym som mal ht 29 myslim že to bola 18" a dalo sa natom v pohode po rovine to slo fajne a v terene ta mensia kostra stymi kolesamy bola celkom obratna:-)budem vdačny za každu radu.dakujem všetkym s pozdravom šaleny
06.08.2015 - 18:23:20
00
porovnaj si tabulky oboch rámov starého a nového , ked sa lišia rozmery... tie palce vobec nerieš, doležité su tabulkove udaje v mm
06.08.2015 - 18:36:42
00
A zacni hned rozmyslat akym sposobom ho dopraces na SK.
06.08.2015 - 18:42:21
00
Dakujem pekne za radu hned to pozriem a ktore konkretne rozmery si mam všimat najviac ?yankoo ako to mysliš nedovezu my ho na sk?
06.08.2015 - 19:07:13
00
Ak je sposob dopravy "per trekking", tak mas smolu.
06.08.2015 - 19:27:34
00
Zihadlo 5 tie udaje su mierne vetšie tohto radonu len neviem ktore su najdôležitejšie niektore zas menšie tak neviem yankoo kde to ma byt napisane ja sa vobec nevyznam na tej stranke ja viem mam hladat ale neni tam toho moc je tam niečo popisane len ja nem pristup na pc a na tom moj fone je to dost problematicke a chcel by som ho objednat cim skor
06.08.2015 - 19:50:36
00
Ďakujem fakt ste my že uplne pomohli......
06.08.2015 - 21:29:37
00
Ale vsak to co hladas robi aj canyon, spectral 29" 130mm.

https://www.canyon.com/sk/mtb/spectral/spectral-al-7-9.html
06.08.2015 - 21:33:06
00
Ďakujem to som netušil,ale je to už asi cez rozpočet a okrem toho neviem či by som taku vybavu využil nilto my nepovedal či sa my oplati dalši mesiac čakat a došetrit na ten radon 8.0 a na canyon sa čaka dlho ja by som chcel jazdit ked pridem z prace a budem mat volno a nikto my ani nepovedal či ten radon teda posielaju na sk,akurat čo ste my poradili podla tabuliek zistit aku velkost ja na svojom starom telefone si to všetko asi tak lahko nezistim potom teda asi kupim tu čo je kellys rayon 10 ...ma 120mm zdvihy ale to asi nevadí ja chcem aj asfalt jazdit,dakujem všetkym:-)
06.08.2015 - 21:57:54
00
No ak chces kupit u nas tak ten kellys vyzera OK , ale kup 30ku ak este zozenies, je tam rozdiel v komponentoch za ktory sa oplati priplatit. Ma o dost lepsiu vidlu, na tej 10ke je lacny smejd a aj ostatne komponenty su na 30ke lepsie a ma aj pevnu osku vpredu. Velkost odporucam M -19" . V obchode si pytaj zlavu, dostanes aspon 10% u normalneho predajcu.
Pri radone mas dole pod cenou napisane ze je to trekking bike, tj na slovensko to neposielaju.

Dosetrit a kupit lepsi sa urcite oplati komponety su komfortnejsie na ovladanie , lahsie to napriklad radi, ma to dlhsiu zivotnost. Lepsie to pruzi a tlmi, lepsie filtruje nerovnosti ked je lepsia vidla a tlmic. Vidla na tej 30ke je uz sice pouzitelna ale taky zakladny model. Na tom canyone 7.9 su uz vsetko spickove komponenty - vidlaa tlmic, radenie pohon, brzdy vsetko z vyssej triedy.

Ja odporucam kupit ten canyon(pre teba L-485mm) ak ti staci mesiac dosetrit, tak ho rovno objednaj teraz, peniaze ti aj tak strhnu az ked to budu posielat. Za mesiacsa uz tie bajky nebudu vobec dat objednat, toto su posledne kusy 2015. Ale zas za mesiac-mesiac a pol uz sa budu dat objednat modely 2016. Teleskopicka sedlovka sa moc casto nekazi je tam najlepsi model.
Preco pockat na novy model 2016? Vidlica a tlmic FOX budu uvedene v novej prepracovanej verzii, ktora by mala byt zas trochu lepsia ako ta sucasna.
Preco kupit tohtorocny? Uz na 2015 ke je vyssi model fox vidlice aj tlmica zo sucasnej ponuky, takze oproti tomu novemu v 2016 to nebude moc rozdiel ked sa vezme do uvahy ze modely 2016 pravdepodobne(takmer urcite) aj u canyonu zdrazeju tak o 10-15%.
06.08.2015 - 22:26:42
00
Dakujem za vyčerpavajucu odpoved s tym kellysom maš pravdu ta 10 je biedna vybava,ale zas ta 30 to sa my nepáči farba tak s toho asi zas nič:-(ked tych bike na 29 kolesach s aspon 120mm zdvihom je dost malo za normalnu cenu,napadol ma tento canyon s menšimy zdvihmy https://www.canyon.com/sk/mtb/nerve/nerve-al-7-9.html ale otazkou či v terene a dakych trailoch budu mat take zdvihy daky efekt?žiadna divočina a zjazdy ...ten spektral to asi nie to ma aj široke gumy to mi už pripada ako daky tank:-)moj favorit bol ten radon,a tak by som sa chcel spytat či neviete nahodou či sa da ist aj kupit osobne do nemecka??naozaj lebo to čo chcem ja je minimalny vyber bajkov.
07.08.2015 - 08:18:12
00
Zdvihy 110-120mm ti bohato stacia ak to nemienis nejak extra pustat dole kopcom, je to taky univerzalny bajk a vsade kde s nim pojdes bude jazda pohodlna. Mozes to kludne aj pustit dole strmsim kopcom, ale budes citit ze ta to uz trochu viac vytrasie a ze geometria na take zjazdy nieje idealna. Takze ak mas pud sebazachovy tak ten kopec v pohode zides , len spomalis. Tieto univerzalnejsie bajky niesu ani moc stavane na caste zjazdy prave tou geometriou, u canyonu ju uhol vidlice az 69,5 -70 stupnov. Je to fakt taky univerzal na traily, chodnicky ale aj asfalt. Vyspales na tom uplne vsetko, zides tiez vsetko len v strmsich kopcoch si budes musiet davat pozor a nepustat to co to da. Tam by ti pomohla ta teleskopicka sedlovka, pri strmsich zjazdoch si spustis sedlo, aby ti nedzavadzalo, ale ak take zjazdy ides vynimocne a skor preto ze ina cesta nieje, nie preto ze by si ich priamo vyhladaval tak je ta teleskopka aj zbytocny luxus.
Co sa tyka radonu myslim ze osobne sa to da urcite, ked im napises ze sa pren zastavis tak nieje problem. Aj ked pri tvojej vyske by som kupil 27,5ku a som vybaveny., nejaky dovod preco chces 29ku? 27,5 je univerzalnejsi bajk.
Nerve 7.9 ma velmi dobru vybavu za tu cenu, avsak tvoja velkost L je uz komplet vypredana v oboch farbach.(treba kliknut kosik). Ak chces dat max tych 1600 isiel by som do nerve 7, este maju v jednej farbe L ko dostupne(ked teraz objednas), je to podla mna lepsi a univerzalnejsi bajk ako 29ka. A za 3 tyzdne ho mas doma co je parada, niektori tu pocas sezony cakali podstatne dlhsie.
07.08.2015 - 08:33:56
00
Tak ešte popremyšlam nad tym canyonom al 29,popripade ten radon a stavit sa poň toto su asi moje dve posledne možnosti,no nevyhladavam zjazdy ani strme kopce ,ale myslim že by sa tie zdvihy na tom radone daly občas využit:-)no ja som jazdil pred tym 27,5 tiež ht a potom som skusil 29 a zapasovalo mi to ešte viac,zdal sa my ten bike rychlejši a aj lepšie sa mi šlapalo na nom do kopcov,avšak ako som začal jazdit aj polne cesty a traily,som si povedal že mi proste to zadne odpruženie začina chybat.
07.08.2015 - 09:19:17
00
Tak s tym sa neda nez suhlasit, je vela ludi ktory tvrdia ze na polne cesty a jednoduchsie traily full netreba, ja hovorim ze uz v takomto lahsom terene je to obrovsky rozdiel. Ale nerve v 29ke ako pisem je dostupny uz len model 8.9 , a to by som asi radsej dolozil a kupil spectral 29ku ku. Nerve 29ka je predsa len prilis chrtitko, 70s stupnovy uhol hlavovky je na univerzalny bajk prilis, spectral 29 je podla mna to co hladas aj zdvyhmi aj geometrioiu , ten uhol hlavovky oproti nervu predsa len doda na trailoch a pri mensich zjazdoch istotu , 2cm zdvihu taktiez..
07.08.2015 - 09:37:11
00
Ano maš pravdu ten nerve je az 8.9 a to sa my ani nepači len v čiernej ani celkovo,tak nakoniec som sa rozhodol pre ten radon lebo .oc na vyber nemam,mam tam kamarata on my to tam objedna prevezme a prepošle na sk zatial je dostupny snad sa v priebehu nasledujuceho tyzdna nevypredá,a aky maš nazor na ten radon slide 29 7.0?myslim tu geometriu lebo do toho sa vobec nevyznam,bude to v pohode bajk aj na asfalt?aj na dake traily?tiež by som chcel troška univerzal aby bol dost pohodlny aj na asfalte a aby zvladol v pohode aj teren.a rozmyšlam že zoberem velkost 18 zvlastbe ze maju ken tri velkosti rámov
07.08.2015 - 10:23:51
00
keyboard_arrow_up