Zdravím MTB komunita,
Potrebujem od Vás poradiť, keďže som totálny laik čo sa týka bicyklov. Plánujem si zaobstarať bicykel budget mám od 500 max do 700 eur. Plánujem jazdiť (okolie Malých Karpát(PK,TT hlavne)) po lesnej ceste(nie na úzkych trailoch medzi stromami ?), štrk, piesok, asfalt. Bol by som rád kebyže za tie investované peniaze viem dostať najlepši výkon preto sa aj obraciam na Váš názor, keďže je to relatívne veľká investícia a človek by nerád kúpil mačku vo vreci.
Čo sa týka mojich fyzických parametrov tak mám 193cm a 102kg.
Ďakujem za každú radu.
P.S. bol by som rád kebyže napíšete pre aj proti pri každom bike-u.
21.02.2021 - 23:26:34
00
tvoj "kolega" ti ich už pár našiel - https://www.mtbiker.sk/forum/xc-am-en-bicykle/mtb-do-700eur-zaciatocnik-t44952.html
22.02.2021 - 08:45:48
10
fuxx0 nehovoriac o tom, že ti pravdepodobne každý napíše, že v tejto cenovej kategórii je to všetko rovnaké.. :P vyberaj podľa toho, čo sa ti páči.
22.02.2021 - 09:32:05
10
Ahoj, ja som kupoval bazarovku staršiu za 500, síce 26 kolesá ale na moju výšku postačujúce. Hlavne záleží od toho co všetko preferuješ, aké vstupné parametre by si chcel, na YT sa dá nájsť kopa videí na túto tému. Nakoľko som s PK kraja a mam to tu celkom dobre pojazdené tak určite ti bude stačiť HTčko (vlastne za tu cenu asi jedine ?) na tvoju vyšku 29 kolesá by mali byť vyhovujúce, skus pozrieť značku Cube, celkom dobrý pomer cena/vykon poprípade tu na bazari sa dajú nájsť veľmi dobre kúsky za rozumné ceny. Myslím ze na tieto "naše cesty" postačí 100mm zdvih vidlice, brzdy pozeraj kotúčové hydraulické, pohon ideál 1x12 ale dá sa nájsť aj iná kombinácia, pochopiteľne podľa toho čo by si chcel šlapať.
22.02.2021 - 10:58:07
10
milarin napísal:
fuxx0 nehovoriac o tom, že ti pravdepodobne každý napíše, že v tejto cenovej kategórii je to všetko rovnaké.. :P vyberaj podľa toho, čo sa ti páči.

tak nerozumiem sa tomu a preto som sa obrátil na túto komunitu..hádam nejaké tie rozdiely za to medzi bike-mi sú.
22.02.2021 - 14:00:58
00
Terrierpositive napísal:
Ahoj, ja som kupoval bazarovku staršiu za 500, síce 26 kolesá ale na moju výšku postačujúce. Hlavne záleží od toho co všetko preferuješ, aké vstupné parametre by si chcel, na YT sa dá nájsť kopa videí na túto tému. Nakoľko som s PK kraja a mam to tu celkom dobre pojazdené tak určite ti bude stačiť HTčko (vlastne za tu cenu asi jedine ?) na tvoju vyšku 29 kolesá by mali byť vyhovujúce, skus pozrieť značku Cube, celkom dobrý pomer cena/vykon poprípade tu na bazari sa dajú nájsť veľmi dobre kúsky za rozumné ceny. Myslím ze na tieto "naše cesty" postačí 100mm zdvih vidlice, brzdy pozeraj kotúčové hydraulické, pohon ideál 1x12 ale dá sa nájsť aj iná kombinácia, pochopiteľne podľa toho čo by si chcel šlapať.


Bike potrebujem kvôli psychohygiene lebo keď to pôjde takto tak sa zbláznim zrejme. Zopár bike-ov som už prelustroval mohol by si sa prosím ťa k nim vyjadriť ?
https://trekbikes.sk/trekingove-crosove/5333-23216-trek-dual-sport-2-2021-metallic-gunmetal.html#/8-velkost_ramu-xl
https://www.procycling.sk/sk/katalog/bicykle-horske-mtb/horsky-bicykel-orbea-mx-40
https://www.ctm.sk/bicykle/mtb/zephyr-29/leskly-hlinik/

22.02.2021 - 14:06:23
00
ten prvý čo si dal je trekový- s tým by som do lesa veľmi nešiel,tá Orbea-slabá vidla na tvojich 102 kg iba ak by si ten bajk "šetril", na tom CMT nemám šajnu či tá vidla stojí za niečo,to by ti mohol povedať niekto iný,inak celkom zaujímavý bicykel.
a čo som písal vyššie o "kolegovi" ... to som si nerobil srandu, bajky čo tam dal majú vzduchové vidlice...to je plus,
pohon 1x12 to len ak by bola vzadu 50-ka a za 700€ je iba ak bazárovka a bazárovka je stále mačka vo vreci,
s prevodom 22x36 sa skôr vyterigáš na ťažké kopce v lese
keby ja som si mal vybrať z toho čo je konkrétne v TOMTO vlákne spomenuté tak toto : https://sadesport.sk/sk/horske-bicykle-mtb-hardtail-29/13242-rock-machine-heatwave-90-29-2020-ciernazelenaseda.html
ešte si pozri na Youtube či na to nerobil recenziu Trail Hunter ,ale neviem či on nerobí na tú značku reklamu,pardon ak sa mýlim,nemám čas hľadať,odchádzam :)
22.02.2021 - 16:20:33
11
chalani ďakujem ste skvelí ! ;) pridám neskôr ešte zopár žihadiel čo som našiel na nete ;) nemyslel som si, že výber bike-u je tak komplexný
22.02.2021 - 17:09:40
00
fuxx0 napísal:
nemyslel som si, že výber bike-u je tak komplexný

Ja si práve naopak myslím, že nie je. Tiež som kupoval pred vianocami svoj prvý bajk. Študoval som takmer všetko tu na fóre, pozeral videá, recenzie.. Strávil som meditovaním dobré 3-4 týždne, Ale v konečnom dôsledku je to asi úplne jedno. Prvý bicykel je na zoznámenie sa so športom. Naučenie sa vecí ako čo funguje, čo mi bude ako vyhovovať. Vyskúšať prvýkrát odmontovať koleso a vymeniť napr. dušu. Naučiť sa správne prehadzovať atď.

Čo som sa dočítal tu na fóre, tak sú borci, ktorí riešia pol centimetra tam a 15 gramov hentam. Ale to je už úplne iný level a predpokladám, že vypracovať sa naň potrvá roky. Takže ak máš čas, kľudne hľadaj, porovnávaj a vyberaj, ale za seba hovorím, že zbytočne. Vyber si, čo sa ti bude na pohľad páčiť a hotovo. ;)
22.02.2021 - 19:05:18
11
Z tohto čo ste sem dali by som pozeral buď tú Rockmašinu alebo to CTMko. Myslím si ze za tie peniaze celkom solídny výber. Ono keď si to tak človek zoberie a ja sám to tak robím že pokiaľ je rám vyhovujúci. Samostatné komponenty ako napríklad brzdy, predstavce, radenie sa vždy dá jednotlivo vymeniť za lepšie keď to človeka chytí.
22.02.2021 - 19:15:11
10
no ja si myslím niečo iné,nie je to podľa mňa jedno, práveže blbý bajk ho môže od cyklistiky odradiť, kupoval som dávnejšie bajk pre syna (bol už rovnako vysoký ako ja),kým som na tom došiel z obchodu domov mal som viackrát chuť hodiť ho do jarku a ísť pešo...radenie v porovnaní s mojím katastrofa atd...no a písal že za tie peniaze by chcel najlepšie čo sa za ne dá zohnať tak treba nad tým viac porozmýšľať ako kúpiť haraburdu. Inak,ja gramy na bajku neriešim absolútne
22.02.2021 - 19:29:47
11
asi je to vlastnosť každého z nás, že za investované peniaze by chcel to najlepšie...som si toho vedomý, že špičkový bike nebudem mať aj preto som sa obrátil na toto fórum aby som sa nedopracoval k tomu, že po pol roku budem niečo ľutovať, že som odmietol dať o 50eur viac a mohol som mať niečo lepšie zároveň jedným dychom aj dodávam, že aj Vami navrhnutý dobrý model mi nemusí vôbec sadnúť keďže je to subjektívna vec. Bude to môj prvý kvalitný bike zrejme chápete, že človek je plný očakávaní.
Taká otázka do éteru ešte veľa zavisí na tom, či je bicykel je on známeho výrobcu, pretože niektorí výrobcovia sú neznámi pre mňa a tým nechcem samozrejme dehonestovať nič. Narážam na to, či človek neplatí zbytočne za brand ako pri iných tovaroch napríklad.
Vďaka :y:
Btw čo hovoríte na tento ?
https://www.bike-discount.de/en/radon-zr-team-6.0
22.02.2021 - 20:05:05
00
Radon nie je neznáma značka 😁 len u nás málo dostupná. Kto sleduje aj zahraničných jazdcov vie že túto značku jazdí kopa z nich a celkom dosť si to chvália. Ci už geometriou, komponentami a v tomto prípade je aj cena super. Len neviem ako by to bolo s dostupnosťou v tejto korona diskotéke. Ak sa ti tento Radon páči zo všetkého najviac skus ho, výbava je super a myslím si ze za tu cenu to za pokus stojí aj keď je to kúsok nad tvoj písaní rozpočet
22.02.2021 - 20:18:30
01
xyz napísal:
písal že za tie peniaze by chcel najlepšie čo sa za ne dá zohnať tak treba nad tým viac porozmýšľať ako kúpiť haraburdu.

Tak ja predpokladám, že za 700€ to haraburda nebude. Haraburdu by som definoval ako niečo, čo dostaneš kúpiť v Tescu. A čo sa týka "tých lepších" bicyklov (rozumej nie z Tesca), čítal som niekoľkokrát na tomto fóre, že v tejto cenovej relácii to budú viacmenej všetko rovnaké komponenty. Najpodstatnejšie asi je, aby bike sadol geometriou. Ostatné sa už vychytá postupne.
22.02.2021 - 20:35:47
00
nebol z Tesca ani z Decathlonu ale z bike obchodu.
Nebudú : príklad-Cannondale za 700 bude s pružinovou vidlou a s Altusom,Iná značka bude za toľko so vzduchovou a mozno aj s Deore...to len príklad...nemám teraz čas hľadať...som v práci.
Doplním- haraburdou som myslel hlavne obyčajnú vidlu s ktorou ťažší jazdec bude klepať až na doraz a zničí ju raz-dva.
22.02.2021 - 20:47:54
00
keyboard_arrow_up