Bavili sme sa o dobrych bikeoch zato som Meridu ani nespominal :) ja sa rad naucim nove veci tak mi to prosim vysvetli :) I ked treba pozriet na polohu vahadiel na specializede a potom sa pustit do debaty o vhodnosti vertikalneho a horizontalneho pruzenia :) ale budis - skus. :) a taktiez ako je mozne povedat co je lepsie pri rôznych kategoriach bikeov a to xc, trail, enduro, downhill atd...
18.11.2014 - 17:45:59
00
Pozri, debatovat s niekym, kto si mysli, ze len Spesl ma loziska je strata casu :) Fakt :) Co sa tyka VPP .. pozri si to vobec, nez zacnes pisat o tom, ze je jedno, ako je ulozeny tlmic. :hai: Hlavne pojem vertikalne a horizontalne pruzenie , to je zaujimave :lol:

edit: inak samozrejme Specialized vobec nie je zly napad .. takze kludne pozriet. Napr. http://www.kaktusbike.sk/camber-29-11428 ?
18.11.2014 - 17:48:20
00
Tesak napisal.... nejak sa mi nepaci ten tlmic zadnej stavby vodorovne.......resp. mam pocit ze to nebude pruzit tak dobre ako ked je tlmic zvisle..... a to je presne to o com som pisal v prvom prispevku a to ze radime bike beznemu cloveku a nie cloveku ktory sa ide na fore chytat za slovička hadat sa o nesmrtelnosti chrusta. Bavime sa o bezne dostupnych bikeoch a nie o VPP od sc alebo intense tak prosim skus niekomu poradit a nie hadat sa tu. Ja som vsetko myslel v dobrom co som pisal tak nechapem preco tu ide niekto ako ty rýpať do ludi co sa snazia niekomu poradit. Fakt to myslim cele v dobrom tak neviem naco tieto ,,nedospele,, poznamky . A ano fakt neviem ktora znacka este robi bike bez pouzitia klzneho puzdra v tlmici okrem specializedu. Ja i to po problemoch co som mal pred tym s bikeami neviem vynachvalit napriklad. Camber je good volba no asi by som ju riesil v tomto pripade vo verzii EVO.
18.11.2014 - 18:04:42
00
led chce za 2,5L tak potom radsej toto http://www.kaktusbike.sk/camber-comp-carbon-29-12909 ak by chcel vacsi zdvih aj s lepsou vidlou http://www.kaktusbike.sk/stumpjumper-fsr-comp-carbon-29-11002 a mozno maju aj testovacky takze si mozes oskusat a pojazdit
18.11.2014 - 18:08:40
01
A ano jazdil som aj na Santovi aj na intense oba boli zjazdaky a boli genialne, nemam co vytknut az nato praskanie ramov, snad su dnes uz na tom lepsie. tu je odkaz na minitestik systemov pruzenia a ich zavislosti ovplyvnovania brzdenia a slapania: dufam ze sa mozu davat linky ak nie tak to prosim admin zmaz, dakujem.
https://www.youtube.com/channel/UC7um6b7--n7goNM-lrs8KDQ
tento uzivatel tam ma viacej systemov pruzenia od rôznych vyrobcov aby to bolo teda ako tak objektivne. Vravim je dost dobrych systemov pruzenia.
18.11.2014 - 18:12:34
01
FSR je na tom prekvapivo celkom dobre, najlepsi bol giant, potom trek a FSR.. ostatne dosť pruser pri tahni retaze aj brzdení...
18.11.2014 - 20:08:34
00
no chlapci, skuste sa nehadat a dokazovat si kto vie viacej.... ja dakujem za kazdu radu a kazdu si vazim........ a tiez citam a viem viacej o tom celom jak pred tyzdnom........ pokracujme tym, ze som oslovil predajne v BA s otazkou co pre mna maju na pozicanie:

1. Sportservis - Trance 29er X1 vo lelkosti XL ..........
Giant ma moc neberie......

2. kaktus -
Specialized Epic Epic Carbon Comp 2014 veľkosť: XL, L, M
Specialized Camber FSR Comp Carbon 29 2014 veľkosť: L
Specialized Stumpjumper FSR Comp Carbon 29 2014 veľkosť: M, L, XL
Scott Genius 940 2013 veľkosť: L
Scott Genius 740 2013 veľkosť:
......... mozno ten Stumpjumper by som skusil

Stevens uz niesu 2014, do 2015 uz davaju kolesa DT Swiss ............. na margo poznamky ze boli s nimi problemy.............. ten si chcem ist pozicat do Brna lebo sa mi ten bike cim dalej tym viacej paci : http://www.stevensbikes.de/2015/index.php?bik_id=127&cou=SK&lang=cs_CZ
18.11.2014 - 20:53:17
00
Treba poskusat a rozhodnut sa :) zas kupovat bike z extra daleka nieje asi najvhodnejsie si myslim, z hladiska servisu, reklamacii atd... Si priamo z Bratislavy?
18.11.2014 - 21:18:03
00
nie... som z Castej, okr. Pezinok...... ja ho nechcem kupit v Brne.... viem si ho tam vyskusat.... v SR sa neda skusat, len kupit
18.11.2014 - 21:20:21
00
Tak potom budes musiet dochadzat tak ci tak za ,,servisom,, skus zavolat alebo napisat aj do speslu v nr mali by tam mat aj oni testovačky, pripadne sa dohodnut na nejakej cene, ja mam bikei od nich ale tak ja tu byvam tak to bolo jasne, no zatial super spokojnost. PS: dozivotna reklamacia na spesl funguje, mozem potvrdit :D :D :D
18.11.2014 - 21:38:24
00
Este ma napadlo, co Scott ?
19.11.2014 - 08:07:15
00
Alebo Cannondale Scalpel 29 3
http://www.bajkula.sk/e-shop/vsetky-kategorie/bicykle/panske/horske-29%C2%B4%C2%B4/scalpel-29-3-2014
Cena do 2599, vahovy limit 138 kg.
19.11.2014 - 08:29:29
00
cannondale je nechutny s tou prednou vidlou
Scott som pozeral ale ..... jak pisal palo tt .... ta zadna stavba.... tazko sa mi rozhoduje ci je to jedno alebo nie ako je ulozeny tlmic vzadu... pozeral som aj Treky (mam cez znameho dobru paku na importera do Oslan), mozno aj Trek by som skusil nejaku predvadzacku aby som bol lepsie v obraze
19.11.2014 - 08:40:28
00
Ale scotty maju aj tlmic pod ramovou trubkou. Jeden taky sa mi paci, ale je to 27,5" Cannondale potom vycucne cloveka z penazi, az bude treba servisovat leftynu :lol:

edit: http://www.capricorn.sk/bicykle/scott2014/horske/scott-spark-950-2014/ ? Ale neviem ako je to s 29er/27.5"
19.11.2014 - 08:47:58
00
edit2: btw, co sa tyka klznych puzdier vs. loziska /to som si vsimol az teraz ten nezmysel, co si napisal :o/, mozem sa ta spytat, ktory z dnesnych predavanych bajkom ma klzne puzdra (ak pominiem problematiku, o ktorej zda sa nevies nic) ? Alebo si tak zmasirovany speslom, ze si myslis, ze nikto iny loziska nema ? Vies vobec, co ma Spesl v horstlinkovych capoch ? :lol:
Takze k veci: kazdy kto fakt rozumie bikeom a mal aj nejaky realne rozobraty a nesedi cely den za notebookom ako ty vie ze spesl pracuje vylucne s loziskami a tym zabezpecuje co najhladsi chod zadnej stavby. Klzne puzdro pouziva este stalo zopar vyrobcov v zadnych stavbach namiesto lozisk a to napriklad Scott ktory mam taktiez osobne odjazdeny, dalsia znacka s klznymi puzdrami v zadnej stavbe namiesto lozisk je rocky mountain ktory mam taktiez odjazdeny. Vela znaciek ktore pouziva loziska v zadnej stavbe to ale este stale nerobia bez toho aby museli pouzit KLZNE PUZDRO V OKU TLMICA a citaj prosimta dobre lebo mam pocit ze citas kazde stvrte slovo a potom sa tu sam strapnujes svojimi scestnymi prispevkami. Pre mna za mna nech si chalan kupi aj Kellys, ja sa len snazim podat mu nejake informacie co a preco ano a nie. Zatial co ty .... sak to asi vidi kazdy sam. Typicka slovenska natura, dojde sa na forum hadat a nie poradit, skrs takychto ludi je polovica fora otravena z toho ze musi citat tisic nezmyselnych prispevkov aby sa dozvedel nieco co aj skutocne chcel. To ze mas o nieco rokov viac neznamena ze mas viac odjazdene a vies viac o bikeoch tak predtym ako nieco napises si chod tie bikei v reale aj pozriet pripadne si skus aspom jeden v zivote rozobrat nech sam vies ako co funguje (pre tvoje dobro, nech tu nerobis zo seba hlupaka podobnymi ustipacnymi a mylnymi komentikmi)
19.11.2014 - 10:24:26
00
keyboard_arrow_up