Caute,

tak zvazil som, ze odpruzena sedlovka sa nevyvazi tlmicu a navysil som rozpocet. Aj s ohladom na moju chrbticu, ktora sa nema rada s otrasmi. Jazdit budem len hore kopec a zjazd v miernom tempe, nemam chut sa niekde vytrepat, cize cisto relaxacne.

Primarne pozeram bicykle z min rokov, nakolko ho budem pouzivat 3-4 dni do mesiaca (povazsky inovec) a zvysok casu stravim na cestaku(BA) a teda chcem udrzat investiciu do sekundarneho bajku co najnizsie. Vysku mam 195cm, nechcel by som ist asi do vacsieho ako 21.5" nech sa s tym da este aj zatacat, dufam,ze mi to nebude male : )

Najpohodlnejsie by mali byt 29" kolesa. Mozem mat tento za 1.3k

http://www.trekbikesbb.sk/29-horske-celoodpruzene/trek-295c-superfly-fs-7-2017-kolekcia-gary-fisher/

moc som sa o nom ale nedocital, ani vahu som nenasiel.

pripadne tieto GIANTy ale pri nich neviem ci maju dostupnu velkost 21.5 a taktiez nie su na 29 kolesach. To by som asi dokazal prezit. Je v tom treku nieco hodnotne tych 250E naviac?

http://sportservis.sk/produkty/giant-anthem-x-3-2012
http://sportservis.sk/produkty/giant-anthem-x-3-2013

Pripadne som pozeral nejake CTM z min roku, kde by sa este asi dalo ist dole s cenou, ale tie maju 27.5 ( co sa mne zda ako optimalna kombinacia rychlosti a pohodlia pri zatacani ) tento je ale uz len vo velkosti L, co mi asi bude male a je drahsi ako ten trek

http://sadesport.sk/home/3766-ctm-rawer-xpert.html

mozete poradit aj ine, pripadne nejaky tip na zlavu / vypredaj

na co sa zamerat? aka je najlepsia vidla v tejto cene - reba ci xc32, recon gold alebo pripadne su dobre aj maniout a suntour XCR (neviem presne ci si ten nazov dobre pamatam)

zadny tlmic je skoro vsade monarch RL

vsetci tu basnia o pevnych oskach, vobec netusim co to je. vie to niekto zhrnut v skratke ako zistim co ma ktory bike?

cize zhrniem, ide mi o max pohodlie za dane peniaze, ziadne preteky, ziadne drsne zjazdy, len konfortna jazda 50 a viac km vyjazdy.

Dakujem za kazdu radu
22.06.2015 - 14:40:42
00
ani by som ďalej nehladal,ak môžeš mať ten Trek za 1300 Eur-21,5" rám ti bude akurát (na Gianty sa vykašli,dlho by si sa nepovozil-rámy prskajú až pričasto)
22.06.2015 - 14:56:41
02
a v com je ten trek super? fakt som o nom nic okrem promo videa nenasiel :D

zalezi na polohe tlmica? ten trek ho ma hore a giatny dole, ma to na nieco vplyv?
22.06.2015 - 16:26:00
00
ten Trek je super v tom,že ja takto osadený za tú cenu,ťažko nájdeš niečo výhodnejšie-poloha tlmiča nie je až tak dôležitá,pri Giantoch je hlavne chyba,že rámy praskajú
22.06.2015 - 18:01:30
00
Hmm, preco tu tie treky nikdy nikdo pri vyberoch nespomenie?

A ako je to s tou pevnou oskou?
22.06.2015 - 19:58:11
00
Ja ich pri výbere spomínam dosť často :) no preto že som s touto značkou nemal nikdy nejaký väčší problém problém a predajňu mám pod nosom takže to je tiež + no v tej cene je to super ponuka ako písal aj Dano5 a pevná oska je super zvýši ti trochu pevnosť čiže celkovo zlepší stabilitu no pokiaľ si rekreačný mtb jazdec tak si rozdiel možno ani nevšimneš a bude ti to asi aj jedno a budeš sa iba tešiť z jazdenia :)
22.06.2015 - 21:58:46
00
Za mna Trek, lebo konstrukcia a dlhsia zaruka.
post887558.html#p887558
22.06.2015 - 22:06:06
00
ok, tak som teda vzal ten trek, ked nebudem spokojny, tak to za tie peniaze predam : ) este mi ma prist ponuka na specialized a kellys.
22.06.2015 - 23:29:41
00
Príloha:
DSC_0322.JPG
DSC_0322.JPG 349.44 KiB thumb_up0thumb_down



tak dnes sme mali zoznamovacku BA hl. stanica - pezinska baba po cervenej cez biely kriz. mam zopar postrehov a otazok vzhladom na tom, ze doteraz som jazdil na cestaku a predtym som mal trekovy CUBE.

handling ma velmi prekvapil, bal som sa ako sa velka koza XL na 29" bude spravat, kedze moj stary trekovy bike bol nezatocitelny. Teraz uplne super, mam pocit kontroly.

z brzd som tiez uneseny, do smyku to moc nechodi, velky rozdiel od cestnych :D

plaste dostali tiez pekne supy dnes od skal a ziadny problem. max hustenie je 3.4bar co som aj nahodil, no mam pocit, ze by som tam mal mat menej.

Mal som dost vytrasene ruky, zrejme to bude zasluha plastov ale ani ta REBA sa mi nezdala nejaka vesela. podla trek stranky som tam dal 115psi a 9 clicks out (teda od zajaca ku korytnacke) zadny tlmic tiez nepracoval nejako svizne tam bolo 210psi a 4 clicks out. Potreboval by som ten feeling "Zehlenia" terenu. Cize s cim sa mam pohrat? predpokladam, ze so zvieratami a tlak len urcuje vysku zdvihu. aj som to trochu odpustil ale nemal som pocit, ze ta vidla je "zivsia" ziva bola len ked som sa postavil a tlacil na rajdy. SAG som mal do 20% ak si dobre pamatam.

Nieco mi vydava zvuk vpredu, nemoze to byt nieco na tej REBE alebo rychloupinak? nepodarilo sa mi to lokalizovat.
radenie sram uplne fajn, hlavne ma tesi, ze mozem radit smerom dole naraz vela prevodov :D

2x10 staci na vyslapanie vsetkeho co nie je moc "rocky" tlacil som len z baby smerom na konske hlavy, to som zhodnotil, ze sa neda vyjst. ci? :D

vaha s pedalmi je 13.5 pri velkosti 21.5 ak to niekoho zaujima :)

ked slapete do kopca v terene zamykate tlmice? alebo to je ok len po asfalte, napr po ten biely kriz?

a 750ml povazujem za dost problem, na babe som kupil kofolu a doplnil vodu a potom pramen, cize spotreba bola asi 3l :D

a uplne divne su spracovanie tie bowdeny pod stredom, to nejaky technik trosku prepiskol, ze to tam nechal takto trcat by som povedal...

Prílohy:

baba.jpg
baba.jpg 202.59 KiB thumb_up0thumb_down

03.07.2015 - 23:15:51
01
zwARO

Pekný bajk :)

Čo sa týka tlmiča a vidlice, musia sa trochu rozhýbať, treba to rozjazdiť. Druhá vec, to, že si našiel v tabuľkách nejaké údaje, ber len orientačne, ak máš pumpu na tlmiče, choď jazdiť a pohraj sa s tým. SAG by mal byť 30% ale záleží aj na tebe, ako tomu nakladáš.
Na vidlici nenastavíš tlakom zdvih - ako si mylne napísal.
Rovnako sa pohrať aj s tlmičom v teréne.
Takisto odpusť tlak aj z kolies, máš 29", nepotrebuješ to mať tak "nabombované".

Uzamykanie tlmiča je tiež otázka osobných preferencií a štýlu šliapania...nové systémy pruženia vedia toto pohupovanie takmer úplne eliminovať, no pokiaľ šliapeš v nárazoch - teda zaberáš nohami len smerom dolu, hupeš sa viac ako keď krútiš pekne do kruhu a využívaš záber v celej otočke pedálov.

Tie bowdeny - mali by byť určite bližšie k rámu, už len z hľadiska bezpečností, aby si sa niekde nezachytil, alebo ich nesekol. Odporúčam vyrobiť chránič zo starého plášťa.
04.07.2015 - 06:40:04
01
Treky tu ludia vacsinou nespominaju preto, lebo su pomerne nevyhodne pomerom cena/vybava. Bicykle su to ale dobre. A za tu cenu aku si ho mal ty, je to bicykel vyborny.
04.07.2015 - 08:46:58
01
zwARO, na hmotnosť som sa chcel spýtať, díky za info :-) Tiež som sa naň díval v obchode aj ked za trochu vyššiu cenu ako si dostal ty. Jediné co by som asi hneď menil, by boli brzdy.
04.07.2015 - 11:51:05
00
Na tej vidle mas moc pomaly odskok nastaveny podla mna,preto sa Ti zda,ze nieje svizna.Daj blizsie k zajacovi a uvidis.
04.07.2015 - 11:58:54
00
ano mam v plane upustit trosku plaste na 3 bary a pretocit na zajaca. potom sa uvidi.

yankoo preco by si menil brzdy? ja ako obcasny pouzivatel som s nimi spokojny :)
04.07.2015 - 20:57:12
00
... neviem, čo je "pretočiť na zajaca", ale viem, že "upustiť trošku plášte na tri bary" je nedostačujúce. Pýta sa to "upustiť" ešte na menej barov.

... niežeby som mal niečo proti barom.
04.07.2015 - 21:08:22
01
keyboard_arrow_up