Gerlaching

Hľadáš výzvu, ktorú si vieš dokonale prispôsobiť? Chceš si z obľúbeného stúpania symbolicky vytvoriť najvyššiu slovenskú horu, prípadne ju ešte prekonať? To všetko bez stresu a naháňania, ktoré so sebou prinášajú klasické preteky? O tom je Gerlaching a možno si motiváciu práve našiel.

Základná myšlienka je skutočne jednoduchá – stačí si nájsť ľubovoľný kopec na ktorom nastúpaš počas jedného výjazdu výšku 2655 m. Bez veľkého cestovania, bez obmedzení, pričom všetko je o tom, ako si to celé sám nastavíš. Metre totiž môžeš zbierať na lokálnom kopci doslova za domom, alebo sa vybrať do poriadnych hôr. Rozdiel bude len v počte opakovaní.Nemáš rád prudké kopce? Vyberieš si miernejší. Nechceš jazdiť po asfalte? Môžes si vybrať stúpanie na MTB. Nechceš jazdiť v daždi? To ani netreba, pretože výber, kedy sa do toho pustíš, je rovnako len na tebe. Práve sme ti z časti poodhalili skryté krásy tejto výzvy.

Síce sa stále točíš na jednom kopci, ale z toho plynú pomerne veľké výhody. Hlavne si môžeš vytvoriť zázemie, akýsi základný tábor (či už altánok alebo napr. len kufor auta), z ktorého vyrážaš za ďalšou a ďalšou porciou výškových metrov. Nechceš jazdiť sám? Zavolaj kamarátov či rodinu, nech ťa prídu podporiť a prípadne absolvujú nejakú porciu výškových metrov s tebou. Alebo zorganizuj partiu a stúpajte na „horu“ spoločne či každý svojím tempom. Si zo zahraničia, prípadne žiješ v inej krajine? To vôbec nevadí - Gerlach jednoducho príde za tebou.

Myšlienka vychádza zo známeho Everestingu, no chceli sme priniesť akýsi „ľudský“ variant, ktorý bude dostupnejší širšej skupine jazdcov. Nie každý má možnosť jazdiť denne hodiny na biku, prípadne sa nechce dostať na úplné hranice svojich možností. Preto je náš Gerlach vysoký tak akurát Ako si s prvým Gerlachingom poradil Cepo, si môžeš prečítať aj v tomto článku.
report_problem Našiel si v texte chybu?
820
úspešných Gerlachingov
+659
keyboard_arrow_up