Video: Ako bezpečne zvládnuť switchback

6 komentárov

Imroman 16.03.2019   Karpos Jazdenie Youtube Horska Cyklistika Video

Veľmi často sa v technickom teréne môžete stretnúť s poriadne utiahnutými zákrutami, ktoré vedia pokaziť plynulosť a teda samotný pôžitok z jazdy.

 Samozrejme nie každá takáto zákruta je rovnaká - rozdielny sklon, povrch a tiež polomer. Navyše situácia je rozdielna, ak jazdíte v neznámom teréne a neviete presne, akú zvoliť rýchlosť. Niekoľko jednoduchých tipov vám môže pomôcť bezpečne zvládnuť väčšinu z nich, nekaziť si “flow” a užiť si trail ešte viac.

Video vzniklo na základe spolupráce so značkou Karpos. Dovozcom na Slovensko je Davorin a kompletnú ponuku oblečenia nájdete na tomto odkaze.

Ak sa vám video páčilo, pozrite sa aj na ďalšie v našom playliste a nezabudnite nás podporiť svojím odberom.

Páči sa ti toto video?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné videá

Komentáre

hurmikak 17.03.2019 (09:53)

Odporucam pre zaciatok trenovat niekde na rovnej ploche - obchadzat kuzel co najpomalsie, s co najmensim polomerom. Najdolezitejsi skill je schopnost aspon 2 sekundy stat na biku a praca s taziskom (svicbeky su zvycajne dole kopcom

 
MartinKas 17.03.2019 (13:43)

Moja skúsenosť s prekážkami switchback-ov je taká že ako začiatočník som robil chybu že som bol s ťažiskom príliš vzadu tak som nemal dostatočný tlak na prednom kolese čo spôsobovalo to že mi utekal bicykel v strede zákruty dolu svahom.
Jedna z najväčších pomôcok kde som zrýchlil a dovolil som si tak prechádzať switchbacky aj v naozaj exponovanom teréne je dostať ťažisko tela na úroveň medzi stredom bicykla a prednej nohy vidlice. A to na vnutornej strane zatacky. Prirovnával som si to k zatacaniu na lyžiach tzv carvingovy oblúk .

 
hurmikak MartinKas 17.03.2019 (21:15)

To co popisujes je ale asi uz urcene pre riderov, co zakladnu techniku svicbekov zvladaju s prstom v zadku.

 
MartinKas hurmikak 17.03.2019 (21:43)

hurmikak myslim si že to nie je len pre skusených ale hlavne v tých začiatkoch sa robí chyba a následne sa tá chyba opakuje. Že pri prudkých, technických jednoducho pomalých atď. sekiach stráca kontakt (aj očný) s predným kolesom. Rider sa istí tým že ked je v zadu tak neprepadne alebo si neublíži pádom cez predné koleso. Jednoducho že ked je v zadu je vo väčšom bezpečí.

Ja som to popísal tak ako som to ja cítil keď som na to prišiel ako rychlejšie a bezpečnejšie prejisť naozaj ostrý switchback, hoci aj v blatistom teréne.

 
VR46 MartinKas 03.04.2019 (17:08)

Je to presne tak ako hovoríš

https://youtu.be/iRHX5nMEmwA

 
MichalPokorny 19.03.2019 (21:25)

Ja keď učím ludi taketo zákruty učím ich to na parkoviskovych miestach a na pomalých kolesách/práca s brzdou. Na Downmall pretekoch som toto mal tiež. V teréne jazdím cez endo stopie .
V tomto vám pomôže práve video ktoré som nazval Switch .

 
Pridaj komentár