Video: Dôležité detaily pri výbere prilby

38 komentárov

bimjeam 02.04.2019   Youtube Horska Cyklistika Bezpecnost Video Bbb Prilba Vybava

Nosenie prilby počas jazdy na bicykli by nemalo byť len povinnosťou, ale najmä samozrejmosťou. Dobrá prilba vám totižto môže doslova zachrániť život. Viete však, podľa čoho si dobrú prilbu vybrať?

 V záplave rôznych značiek a modelov ľudia však častejšie vyberajú podľa dizajnu a farby, ako podľa funkcie. V dnešnom videu sme sa zamerali na základné prvky konštrukcie MTB prilby, ktoré by ste mali zvážiť pri jej kúpe.

Video vzniklo na základe spolupráce so značkou BBB. Kompletnú ponuku prilieb nájdete na tomto odkaze.

Ak sa vám video páčilo, pozrite sa aj na ďalšie v našom playliste a nezabudnite nás podporiť svojím odberom.

Páči sa ti toto video?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné videá

Komentáre

murko444 04.04.2019 (14:33)

1


Povinost prilieb je len na statnej ceste. Mimo obce ked idete cez nejaku polnu cestu po rovine medzi obcami tak nieje povinna

 
Bud 02.04.2019 (18:28)

0


Mně se video nezobrazuje..

 
Bud 02.04.2019 (18:29)

0


Sorry, ne video, ale ten odkaz na nabídku přileb.

 
baraya Bud 03.04.2019 (11:07)

0


Ahoj, mne link funguje, skus este raz: https://bbbcycling.com/sk_sk/oblecenie/prilby

 
N/A 03.04.2019 (07:24)

0


Super video. Pokial viem kazda prilba predavana u nas musi mat certifikat a atest. Ako to je potom s tym ze chrani lacna prilba zle alebo draha lepsie, je ta norma zla? Zaujima ma ako to vidis lebo ja tomu moc nerozumiem. Knostrukcne zlozenie je temer vzdy rovnake polypropylenova pena pokryta plastom (pokial sa nebavime o DH).

 
bimjeam N/A 03.04.2019 (08:50)

2


Áno, každá prilba musí spĺňať normu a mať certifikát o zhode, ale už sa moc nehovorí o tom, že tá norma je pomerne zastaralá (pokiaľ viem, tak z r. 1997 - ak sa za posledný rok niečo nezmenilo) a nezodpovedá aktuálnym štandardom. Dôsledkom toho je, že tú normu prelezie väčšina produktov, ktoré sú na trhu. Je to preto, lebo sa testuje prilba na preťaženie 250G pri 20km/h, ale nezohľadňuje sa čelný náraz, náraz do spánkovej oblasti, náraz pod uhlom, alebo rotáčná akceleráciu hlavy pri páde. Niektorí veľkí výrobcovia, ktorí stoja za technológiou MIPS sú naklonení sprísneniu normy, menšie značky, ktoré by nové atesty a proces výroby podstatne finančne zaťažili zasa logicky nie. Je to o lobingu... Prirovnal by som to možno k crash testom NCAP. Sú autá, ktoré budú mať 5 hviezdičiek a potom je tu nejaká Dacia LOGAN MCV s tromi hviezdičkami, ktorá tiež spĺňa normy a je legálne na trhu, akurát nebude taká bezpečná ako BMW X6. Norma sama o sebe zlá nie je, ale je zastaralá, nezohľadňujúca aktuálny technologický progres, rozšírenie ebikov a pod.

 
ppi 03.04.2019 (08:00)

-5


Tento príspevok vyhodnotili používatelia ako nekvalitný, a preto sa nezobrazuje. Klikni sem ak si ho želáš napriek tomu zobraziť.
 
bimjeam ppi 03.04.2019 (09:03)

8


Ad 1.: Prilba BBB Kite je prilba, ktorá stojí pod 40€
Ad 2.: videá na portáli MTBIKER.sk sa realizujú aj s podporou partnerov/dovozcov/distribútorov, ktorí sú ochotní zapožičať alebo poskytnúť produkt do videa alebo do redakčného testu. Bez tejto spolupráce by častokrát nebolo možné produkovať atraktívny a zaujímavý obsah. Napriek tomu si nemyslím, že by som vo videu tvrdil, že len táto prilba od tejto konkrétnej značky je tá pravá a iná taká neexistuje.
Ad 3.: Mám za to, že sú tam popísané konkrétne konštrukčné prvky a typy spracovania, ktoré sú všeobecne platné a je jedno, či ich demonštrujem na prilbe BBB, Giro, Lazer, POC, Lidl alebo Hokomo-fokomo USA

 
Pridaj komentár