Video: Najkrajšie stúpania - Ötztaler Gletscherstraße - 11 % priemer do výšky 2 800 m

Vyskúšať si vplyv nadmorskej výšky na svoj výkon môžete veľmi dobre na tomto rakúskom kopci, ktorý je ku všetkému aj poriadne strmý...odmena ale rozhodne stojí za to.Na vrcholovej tabuľke, resp. skulptúre sa človek dočíta, že sa má jednať o najvyšší bod v Európe, kam ide cesta - teda nejedná sa o priesmyk ale cestu. Ešte som sa deň predtým naschvál pýtal ľudí okolo a vraj to tak je... Môj výskum bol pravdepodobne nedostatočný, keďže napr. v Sierra Nevade v Španielsku je ešte vyššie miesto, o čom som sa dozvedel potom. Každopádne, ak tu niekedy budete, rozhodne odporúčam si ho vyskúšať, pretože tie výhľady a prostredie za to stoja. Vďaka tomu si rozhodne zaslúži byť zaradený aj do série najkrajších stúpaní .

No a rovnako sa tu môžete porovnať s poriadnou konkurenciou. Mená ako Warren Barquil, Steven Kruijswijk, Damiano Caruso a ďalší vám zrejme už niečo hovoria...Segment, ktorý spomínam vo videu s parametrami 10,9 km, 11 % a počtom nastúpaných metrov na hodnote 1 168 m, nájdete na tomto odkaze.

Kompletný záznam v aplikácii Strava. Video vzniklo na základe spolupráce so značkou Bianchi.

Ak sa vám video páčilo, pozrite sa aj na ďalšie v našom playliste a nezabudnite nás podporiť svojím odberom.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti toto video? thumb_up73thumb_down comments 22 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné videá

Video: Znaková reč cyklistov - poznáš všetky signály? play_arrow

Video: Znaková reč cyklistov - poznáš všetky signály?

Aké znamenia je dobré ovládať pri jazde v skupine cyklistov alebo vo vzťahu k vodičom? Ako tieto signály zlepšujú bezpečnosť, plynulosť a aj vzťahy na cestách?
Video: Trénuj pomaly, jazdi rýchlo – efektívny tréning s Petrom Zánickým play_arrow

Video: Trénuj pomaly, jazdi rýchlo – efektívny tréning s Petrom Zánickým

Prečo sa oplatí v tréningu spomaliť, aké sú časté chyby hobby jazdcov a ako aj z minima času vyťažiť postupný nárast kondície. Viac v rozhovore s bývalým trénerom Petra Sagana.
Video: Ako sa rozbehnúť do sezóny play_arrow

Video: Ako sa rozbehnúť do sezóny

Začiatok sezóny je vždy sprevádzaný určitým nadšením, očakávaním a veľmi často aj túžbou zase sa do toho viac oprieť. Trochu sme „pomudrovali” na danú tému a popritom si dali malé sústredenie…
keyboard_arrow_up