Peter Sagan v Kalifornii už tento víkend na podujatí Truckee Dirt Edition

Peter Sagan v Kalifornii už tento víkend na podujatí Truckee Dirt Edition

Nie je tajomstvom, že Peter Sagan miluje Kaliforniu, a to je dôvod, prečo sa tam tento rok nepredstaví iba na obľúbených pretekoch WorldTour Amgen Tour of California (13.- 19. 5.).

Už počas nastávajúceho víkendu bude Sagan tvárou úvodného podujatia zo série "Sagan Fondo" v tomto štáte na západnom pobreží USA. Podľa organizátorov si mohol vybrať ľubovoľné miesto na svete, kde by promoval Gran Fondo a on sa rozhodol pre kalifornské mestečko Truckee. Preteky tzv. Dirt Edition sa budú odohrávať na trasách 68, 54 a 23 míľ pozdĺž California State Route 267 do Prosser Dam Road a neskôr cez Boca Reservoir, Stampede Reservoir smerom k Loyaltonu a napokon s cieľom v Riverview Sport Parku v Truckee, kde bude aj štart. Očakáva sa účasť vyše 500 cyklistov z radov profesionálov aj amatérov a pretekať sa bude po nespevnených cestách. Preto aj názov - Truckee Dirt Edition. Informuje o tom web Truckee Sun."Mám rád Kaliforniu a môj čas strávený na týchto miestach je jeden z najkrajších v celej sezóne. Preto sa sem snažím vracať čo najčastejšie. Kalifornia ponúka nielen úžasné cesty a prírodné scenérie, ale aj milých a priateľských ľudí. Cítim sa tam ako doma. Aj preto som sa rozhodol, že tam spolu so spoločnosťou Bike Monkey zorganizujeme túto veľkú cyklistickú slávnosť," uviedol Peter Sagan vo vyhlásení. "Keď sme prišli do Truckee, privítali nás s otvorenou náručou. Očakávame krásne počasie a fenomenálnu cyklistickú jazdu," uviedol Carlos Perez so spoločnosti Bike Monkey.Pre Petra Sagana a jeho spolujazdcov z tímu BORA-hansgrohe bude inauguračné podujatie série Sagan Fondo aj vhodnou prípravou na preteky Okolo Kalifornie. V sobotu by na štarte nemali chýbať ani ďalší dvaja Slováci Juraj Sagan a Michael Kolář, Talian Daniel Oss či Poliak Maciej Bodnar. Očakáva sa, že jazdci z BORA-hansgrohe budú trénovať na mieste jednej z etáp pri South Lake Tahoe.Peter Sagan je na pretekoch Okolo Kalifornii nesmierne populárny a vďaka svojim 16. etapovým víťazstvám dostal od domácich prezývku "Kráľ Kalifornie". "Peter si vybral Truckee aj preto, aby sem mohol doviesť celý svoj tím a pripravovať sa vo vhodnom prostredí vo výškach," doplnil Perez.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up6thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí Sagan do starého železa? Kedy profíci ako on skončili?

Patrí náš Peter Sagan už do "starého železa"? V akom veku skončili profesionálnu kariéru podobní jazdci v minulosti?
Saganove majstrovstvá - preteky ako žiadne iné

Saganove majstrovstvá - preteky ako žiadne iné

Majstri republiky sa udeľujú v pretekoch, ktoré sa nepodobajú na nič iné. Na štarte sú profíci aj amatéri, dokončí ich len pár jazdcov. Ako vyzeral ďalší titul Petra Sagana?
Nové pravidlá UCI - koniec zjazdovania na Sagana

Nové pravidlá UCI - koniec zjazdovania na Sagana

Viete o pravidlách, za ktoré môžu jazdca vyhodiť z pretekov? Aké nové pokuty pribudli profíkom? Aké sú dôvody UCI na tieto kroky?
keyboard_arrow_up