V 4. kole SP triumf Boudného a Števkovej

KLÁŠTOR POD ZNIEVOM 5. júla (SITA) - Majstrom Slovenska v cross country v horskej cyklistike sa vo štvrtok v Kláštore pod Znievom stal pretekár klubu Dukla Trenčín Maroš Kováč. Ten v cieli predstihol Milana Barényiho (ŽP Šport Podbrezová), tretí dojazdil Patrik Kuril (Merida). Medzi ženami bola najrýchlejšia Janka Števková z CK MTB Dohňany, druhá skončila Ľubomíra Kalinová (Klimatex Pezinok), tretie miesto obsadila Katarína Uhláriková (ELK). U mužov v kategórii do 23 rokov si triumf na svoje konto pripísal Lukáš Hanus (Merida).
V štvrtok sa v Kláštore pod Znievom jazdili aj preteky 4. kola Slovenského pohára. Na trati bol medzi mužmi najrýchlejší Čech Pavel Boudný, ktorý triumfoval pred Marošom Kováčom a Nikolom Ivanovom (TJ Baník Ostrava). Ženskej časti pelotónu dominovala Janka Števková, ktorá odsunula na druhú pozíciu Češku Lenku Bulisovú (Bulis), tretia skončila Ľubomíra Kalinová (Klimatex Pezinok).

Výsledky majstrovstiev SR v cross country v Kláštore pod Znievom:
Muži:
1. Maroš Kováš (Dukla Trenčín), 2. Milan Barényi (ŽP Šport Podbrezová), 3. Patrik Kuril (Merida)
do 23 rokov:
1. Lukáš Hanus (Merida), 2. Martin Kostelničák (Bike team Bratislava), 3. Michal Lami (Košický šarkaň)
ženy:
1. Janka Števková (CK MTB Dohňany), 2. Ľubomíra Kalinová (Klimatex Pezinok), 3. Katarína Uhláriková (ELK)

Výsledky 4. kola Slovenského pohára v cross country v Kláštore pod Znievom - kategória elite:
Muži: 1. Pavel Boudný (Kelly´s Opportunity/ČR), 2. Maroš Kováč (Dukla Trenčín), 3. Nikola Ivanov (TJ Baník Ostrava/ČR)
Ženy: 1. Janka Števková (CK MTB Dohňany), 2. Lenka Bulisová (Bulis/ČR), 3. Ľubomíra Kalinová (Klimatex Pezinok)