Fotografie, ktoré obleteli celý svet

Fotografie, ktoré obleteli celý svet

Počasie vonku v týchto dňoch už tomu síce nenasvedčuje, ale v skutočnosti to nie je tak dávno, čo sme s napätím sledovali tohtoročnú Tour de France. Peter Sagan a jeho dramatické dojazdy do cieľa nenechávali nikoho chladným. Po návrate z práce sme rýchlo zapínali obrazovky a prežívali jeho úspechy aj pády.

Nejeden z nás má na ploche počítača tapetu, ktorú zachytili fotografi na motorkách. Je pravda, že sa približujú ku pretekárom príliš blízko a občas dôjde aj k nepríjemnému stretnutiu s cyklistom, ale práve vďaka nim máme tie fantastické momentky z pretekov a to nielen z Tour de France. Mená týchto ľudí sú pre bežného fanúšika málo známe, ale určite si zaslúžia našu pozornosť.Poďte sa pozrieť do zákulisia vďaka rozhovoru s profesionálnym fotografom. Mario Stiehl celé dni sleduje pelotón a so svojim fotoaparátom zachytáva väčšinu fotografií, ktoré v zápätí obletia celý svet. O tom, že cyklisti majú na pretekoch náročný režim nikto nepochybuje, ale aj taký fotograf to vôbec nemá ľahké. Musí byť na štarte niekoľko hodín pred samotnými pretekmi a po skončení ešte dlho do noci odosiela fotografie svojim klientom.Nielen jeho zážitky z pretekov sú zaujímavé, ale aj jeho osobný príbeh je veľmi pútavý. Spomína, že pôvodne chcel vytvoriť knihu o športe s kompletnými štatistikami, ale chýbali mu kvalitné fotografie. Keď však zistil, aká je vysoká cena športových fotografií, bol to moment, ktorý rozhodol, že sa športovej fotografii začne sám venovať.Koľko dní v roku strávi pracovne na cestách? Aký šport sleduje, keď si potrebuje dať prestávku od cyklistiky? Ktoré preteky má najradšej, ktoré ho naopak už unavujú? Ktoré sú pre neho v poslednej dobe dokonca stresujúce? Ktorú fotografiu si najviac cení a kde ju nafotil? Vraj to bol nezabudnuteľný zážitok. Popri tom všetkom však ostáva normálnym človekom, ktorý si rád vypije pivo.Celý rozhovor si môžete prečítať na stránke WeLoveCycling. Je to online magazín pre milovníkov cyklistiky, kde nájdete pútavé rozhovory, zaujímavé články, aktuálne videá a špeciálne reportáže zo sveta cyklistiky.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Pozvánka: L'Etape Czech Republic by Tour de France 2022 - druhé dejstvo

Pozvánka: L'Etape Czech Republic by Tour de France 2022 - druhé dejstvo

Prvý ročník legendárneho podujatia v Českej republike je už minulosťou a nezadržateľne sa blíži druhé pokračovanie, ktoré sľubuje úplne novú, ale v kráse nezaostávajúcu trať. Aké prekvapenia a novinky si pre nás organizátori pripravili?
Unboxing: Tern Link B8 - ideálne mestské presúvadlo

Unboxing: Tern Link B8 - ideálne mestské presúvadlo

Výrobca Tern ponúka pre každodenných „dochádzačov" do práce veľmi jednoduché riešenie. Je to skladací bicykel Link B8, ktorý si viete jednoducho zobrať do autobusu, kaviarne alebo kancelárie.
Unboxing: Giant FastRoad Advanced 1 - vkusný každodenný spoločník

Unboxing: Giant FastRoad Advanced 1 - vkusný každodenný spoločník

Výrobca Giant otvára modelom FastRoad dvere najmä rekreačným cyklistom, ktorí potrebujú každodenného spoločníka pre komfortnú jazdu a rovnako túžia po kvalitnom prevedení a komponentoch.
keyboard_arrow_up