Fotografie, ktoré obleteli celý svet

Fotografie, ktoré obleteli celý svet

Počasie vonku v týchto dňoch už tomu síce nenasvedčuje, ale v skutočnosti to nie je tak dávno, čo sme s napätím sledovali tohtoročnú Tour de France. Peter Sagan a jeho dramatické dojazdy do cieľa nenechávali nikoho chladným. Po návrate z práce sme rýchlo zapínali obrazovky a prežívali jeho úspechy aj pády.

Nejeden z nás má na ploche počítača tapetu, ktorú zachytili fotografi na motorkách. Je pravda, že sa približujú ku pretekárom príliš blízko a občas dôjde aj k nepríjemnému stretnutiu s cyklistom, ale práve vďaka nim máme tie fantastické momentky z pretekov a to nielen z Tour de France. Mená týchto ľudí sú pre bežného fanúšika málo známe, ale určite si zaslúžia našu pozornosť.Poďte sa pozrieť do zákulisia vďaka rozhovoru s profesionálnym fotografom. Mario Stiehl celé dni sleduje pelotón a so svojim fotoaparátom zachytáva väčšinu fotografií, ktoré v zápätí obletia celý svet. O tom, že cyklisti majú na pretekoch náročný režim nikto nepochybuje, ale aj taký fotograf to vôbec nemá ľahké. Musí byť na štarte niekoľko hodín pred samotnými pretekmi a po skončení ešte dlho do noci odosiela fotografie svojim klientom.Nielen jeho zážitky z pretekov sú zaujímavé, ale aj jeho osobný príbeh je veľmi pútavý. Spomína, že pôvodne chcel vytvoriť knihu o športe s kompletnými štatistikami, ale chýbali mu kvalitné fotografie. Keď však zistil, aká je vysoká cena športových fotografií, bol to moment, ktorý rozhodol, že sa športovej fotografii začne sám venovať.Koľko dní v roku strávi pracovne na cestách? Aký šport sleduje, keď si potrebuje dať prestávku od cyklistiky? Ktoré preteky má najradšej, ktoré ho naopak už unavujú? Ktoré sú pre neho v poslednej dobe dokonca stresujúce? Ktorú fotografiu si najviac cení a kde ju nafotil? Vraj to bol nezabudnuteľný zážitok. Popri tom všetkom však ostáva normálnym človekom, ktorý si rád vypije pivo.Celý rozhovor si môžete prečítať na stránke WeLoveCycling. Je to online magazín pre milovníkov cyklistiky, kde nájdete pútavé rozhovory, zaujímavé články, aktuálne videá a špeciálne reportáže zo sveta cyklistiky.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Cestné bicykle do 1 500 € - pre začiatočníkov aj tréningových nadšencov PR článok

Cestné bicykle do 1 500 € - pre začiatočníkov aj tréningových nadšencov

V dnešnej dobe už bicykle aj v tejto kategórii zaujmú svojimi jazdnými vlastnosťami a rovnako dizajnom. Navyše kvalitné a spoľahlivé komponenty v sebe kombinujú priaznivú hmotnosť a dostatočnú výdrž aj pre každodenné tréningy.
Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku	PR článok

Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku

Pokiaľ ste si doteraz mysleli, že rok 2021 bude len súčtom nudných pandemických mesiacov so zrušenými, či v lepšom prípade presunutými pretekmi, tak opak je pravdou. Slovensko po prvýkrát privíta preteky L’Etape du Tour de France.
Video: Ako zaujímavo a efektne odfotiť bicykel? play_arrow

Video: Ako zaujímavo a efektne odfotiť bicykel?

Pre peknú fotku biku nemusíte byť profesionálny fotograf, pomôcť vám môže týchto pár odporúčaní.
keyboard_arrow_up