Unboxing: Superior Team 20 a 24 – pre mladých pretekárov

Unboxing: Superior Team 20 a 24 – pre mladých pretekárov

Cyklistika určite nie je iba vecou dospelých. Čo-to o tom by vedel povedať asi každý z nás a tieto modely od Superior budú rozhodne výbornou motiváciou pre mladých bikerov.

Superior sa pripravil na malých, ale aj menších jazdcov. Presnejšie povedané, na deti od 4 do 13 rokov. Tento interval si rozdelil model Team s rozdielnymi veľkosťami kolies, 20“ a 24“. Označenie Team nie je ľubovoľné. Odkazuje na bicykel, ktorému nechýba chuť pretekať, čoho dôkazom je aj výbava bicykla či moderná geometria.

Superior Team 20“ (100-135 cm)
Aj pri malom bicykli je potrebné dbať na precízne zabalenie. Je to aj vizitka výrobcu.Hliníková sedlovka, predstavec a riadidlá zodpovedajú rozmerom budúceho jazdca.O správny prenos sily sa stará sada od Shimana s Gripshift radením a 7-rýchlostnou kazetou. Vpredu sa nachádza 28 zubový prevodník, takže o ľahké prevody nebude núdza.Brzdy sú v réžii Tektro s uchytením FlatMount. Potrebný účinok zabezpečujú 140 mm kotúče.Moderný vzhľad kolies ONE s 20 špicami dopĺňajú plášte Schwalbe Black Jack v kevlarovej verzii 1,9“.Poriadny stroj pre začínajúcich pretekárov nesklame ani hmotnosťou, 7,9 kg.

Superior Team 24“ (130-155 cm)
Z krabice vytiahnete už skoro hotový bicykel. Stačí len pár detailov.Na rozdiel od jeho menšieho brata, pri 24“ verzii nájdeme odpruženú vidlicu Sr Suntour XCR s 80 mm zdvihom a uzamykaním.Radenie X9 Gripshift spolu s prehadzovačkou SRAM X7 a 9-rýchlostnou kazetou s rozsahom 11-36 z. adekvátne dopĺňa 28 zubový prevodník.Aj tu nájdeme brzdy Tektro, ale so 160 mm kotúčom vpredu a 140 mm vzadu.Kolesá dodáva ONE, plášte zase Schwalbe vo verzii Rocket Ron Performance Addix 2,1“.68“ hl. uhol či hmotnosť na úrovni 9,9 kg ho predurčujú do kategórie športových modelov, s ktorými bude zábava.

Tieto bicykle v sebe kombinujú športovú geometriu pre mladých jazdcov a rovnako špecifické komponenty. Vďaka tomu sú jednoduché, ľahké a odolné, pričom sa kládol dôraz na jazdné vlastnosti. Cena modelu Team 20 je stanovená na 459 €, model Team 24 stojí 649 €. Obidva nájdete aj v našom MTBIKER shope vrátane ďalších detských modelov Superior.
report_problem Našiel si v texte chybu?
redakcia 
Páči sa ti tento článok? thumb_up12thumb_down comments 8 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Donovalský drapák 2021 - najkrajšia prírodná MTB trať na Slovensku?

Donovalský drapák 2021 - najkrajšia prírodná MTB trať na Slovensku?

Hodnotiť, že je niečo najkrajšie, je vždy subjektívne, no moja každoročná účasť na tejto akcii ma neustále utvrdzuje, že mám asi pravdu. Napokon, presvedčte sa na vlastné oči...
Unboxing: Rock Machine Thunder 24 VB - menej je niekedy viac

Unboxing: Rock Machine Thunder 24 VB - menej je niekedy viac

Aj bike pre juniora má svoje špecifiká, nie je to len o správnej veľkosti, mix komponentov ovplyvní budúce zážitky mladého bikera.
Reportáž: ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice – môj nečakaný výlet

Reportáž: ŠKODA MTB maratón Rajecké Teplice – môj nečakaný výlet

Niekedy veci nejdú podľa plánu a všetko sa postupne sype ako domček z kariet. Buď sa môžete naštvať, alebo prispôsobiť a nakoniec z toho môže byť celkom dobrý deň. No a platí to aj o pretekoch...
keyboard_arrow_up