Dostupnejšie cestné modely s elektronickým radením

Dostupnejšie cestné modely s elektronickým radením

PR článok

Doba napreduje, čoho dôkazom je stále väčšie využívanie karbónu a elektrického radenia. A práve táto dvojica figuruje v našom zozname ako priorita výberu. Veď povedzte sami, nechceli by ste mať doma rýchly a zároveň moderný „cesťák"?

Prinášame vám prehľad cestných modelov, ktoré sú určené tak pre vytrvalostných, ako aj rýchlosť milujúcich cyklistov. Ľahké rámy, aerodynamické krivky a samozrejme elektronické sady.

Bianchi Aria Disc Ultegra Di2


Model Aria z dielne značky Bianchi predstavuje športové „náčinie“ pre náročných v dostupnejšom kabáte. Svojím zameraním sa hodí aj pre fanúšikov triatlonu, nakoľko je jeho najväčšou prednosťou práve dôraz na aerodynamiku. Prevedenie s kotúčovými brzdami rozširuje univerzálnosť a robí z modelu Aria spoločníka i na každodenný tréning bez ohľadu na podmienky - navyše umožní tiež použitie 28 mm širokých plášťov.

 • Sada: Shimano Ultegra Di2
 • Kolesá: Fulcrum Racing 618 Disc
 • Plášte: Vittoria Rubino IV, 28 mm
 • Komponenty: Reparto Corse

Cena sa pohybuje okolo 4 399 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.Pinarello Prince Disk Ultegra Di2


Pri konštrukcii modelu Prince sa Pinarello zameralo na to podstatné, priniesť technológie najvyšších modelov DOGMA ovenčených prvenstvami z Tour de France na dostupnejšiu úroveň. Preto tu nechýbajú typické prvky, akými sú asymetrická konštrukcia rámu a dôraz na aerodynamiku v každom detaile. Rovnako zostalo zachované i ovládanie, ktoré je stvorené na rýchlu jazdu a „rezanie“ zákrut. Základným materiálom je karbón s označením T700.

 • Sada: Shimano Ultegra Di2
 • Kolesá: Mavic Aksium
 • Plášte: Vittoria Zaffiro Pro
 • Komponenty: Most

Cena sa pohybuje okolo 4 900 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.Canyon Endurance CF 8.0 DI2


Cenovo výhodná ponuka Canyon pokračuje aj pri cestných modeloch. V prípade kategórie Endurance sa o slovo hlási vytrvalostná geometria s technológiami pretekárskych variantov. Rám je už tradične z uhlíkových vlákien s asymetrickými spodnými zadnými vzperami a vnútorným vedením laniek. Jeho hmotnosť je udávaná na úrovni 1 040 g (v. 56). Vidlica je rovnako z karbónu s kónickým krkom. Hmotnosť bicykla predstavuje 7,5 kg (M).

 • Sada: Shimano Ultegra Di2, kazeta 11-34
 • Kolesá: DT Swiss P 1800
 • Plášte: Continental Grand Prix 4000S II, 25 mm
 • Komponenty: Canyon Alu, Canyon S14 VCLS karbónová sedlovka

Cena tohto modelu sa pohybuje na úrovni 2 599 €. Viac sa dozviete na tomto odkazeLapierre Xelius SL 700  CP Groupama/FDJ


Ak chcete mať doma model podobný tomu, na akom pretekajú tí najlepší cyklisti sveta, mali by ste sa porozhliadnuť po ponuke Lapierre. Model Xelius vo farebnej kombinácii francúzskeho tímu FDJ zaiste pridá nejaký ten watt navyše. Rám je zhotovený z karbónu s označením Xelius SL, teda z totožného, z akého je utvorená aj vidlica. Nechýba tiež vnútorné vedenie laniek a rovnako tak ďalšie karbónové komponenty: riadítka, predstavec či sedlovka. Výsledná hmotnosť bicykla je 7,2 kg (M)

 • Sada: Shimano Ultegra Di2 R8050, kazeta 11-28
 • Kolesá: DT Swiss PR1400 Dicut 
 • Plášte: Continental Grand Prix 4000S II 25 mm
 • Komponenty: Lapierre Carbon, predstavec Zipp Service Course

Cena tohto modelu sa pohybuje na úrovni 4 399 €. Viac sa dozviete na tomto odkaze.Fuji Gran Fondo 1.1


Japonské Fuji má v ponuke model, určený všetkým milovníkom dlhých výletov a pohodlia. Tomu napomáha nielen geometria, ale aj špeciálne kladenie karbónových vlákien, čo podporuje pružnosť v požadovanom smere. Jedná sa o technológiu označenú ako VRTech, ktorej základom sú vlákna C10 s prívlastkom High Modulus. Nechýbajú tiež kotúčové brzdy pre spoľahlivý výkon v každých podmienkach.

 • Sada: Shimano Ultegra Di2
 • Kolesá: Oval Concepts 723 Disc
 • Plášte: Vittoria Rubino Pro, 30 mm
 • Komponenty: Oval Concepts

Cena sa pohybuje okolo 3 770 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.Orbea Orca M20i 19


Silnou stránkou španielskeho výrobcu Orbea bola vždy jednoznačne elegancia. A svojmu menu neostala nič dlžná ani v prípade modelu Orca. Ten pozostáva z dvojice karbónových častí: rámu a vidlice, ktoré sú z materiálu Orca OME. Rám navyše disponuje technológiou výroby Monocoque, tapered rozmermi, vnútorným vedením laniek a 27,2 mm priemerom sedlovky. Oko estéta určite poteší aj možnosť vybrať si z trojice farebných kombinácií.

 • Sada: Shimano Ultegra Di2 R8050, kazeta 11-28
 • Kolesá: Mavic Aksium
 • Plášte: Vittoria Rubino G+, 25 mm
 • Komponenty: Orbea karbónová sedlovka, FSA Alu

Cena tohto modelu sa pohybuje na úrovni 3 050 €. Viac sa dozviete na tomto odkazeWilier Cento1 Air


Talianska srdcovka, verná svojej tradícii výroby bicyklov, prináša jazdcom po vyše 100 rokoch model už piatej generácie s príznačným menom Cento1 Air. Jednou z jeho predností je výrazné tvarovanie krivky rámu, napomáhajúce zlepšeniu aerodynamických vlastností bicykla. Samotný rám (1 120 g) je vyrobený z uhlíkových vlákien. Rovnako je tomu aj v prípade vidlice, ktorej tvar navyše prispieva k zreteľnému navýšeniu bočnej tuhosti. V tomto ju dopĺňajú i asymetrické zadné vzpery.

 • Sada: Shimano Ultegra Di2 R8050, kazeta 11-28
 • Kolesá: Miche Syntium WP AXY
 • Plášte: Vittoria Rubino Pro 4, 28 mm
 • Komponenty: Ritchey Carbon, FSA Omega

Cena tohto modelu sa pohybuje na úrovni 4 300 €. Viac sa dozviete na tomto odkazeBasso Astra


Ďalší zástupca talianskej školy ponúka skutočne univerzálny model. Bude sedieť všetkým, ktorí požadujú bicykel jednak na občasné preteky, ako aj na každodenné tréningy a výjazdy. Rám je tvorený rôznymi karbónovými vláknami pre docielenie požadovaných vlastností. Nechýba ani kombinácia tradičného profilu trubiek a moderných aero prvkov v karbónovom ráme, na ktorom nenájdete žiadne kovové elementy. Na výber je celkovo 6 veľkostí, taktiež sa môžete rozhodnúť, či si želáte klasické alebo kotúčové brzdy. Presná cena modelu závisí od konfigurácie a viac detailov sa dozviete na tomto odkaze.Isaac Vitron Disc


V našich končinách je síce výrobca Isaac relatívne neznámy, ale jeho kvalitne spracované bicykle sú dôvodom, prečo by sa to v budúcnosti mohlo a malo zmeniť. V tomto prípade hovoríme o modeli Vitron, ktorého základom je karbónový rám z materiálu Isaac UNUM 24, vďaka čomu váži 1 270 g (v. 56). K tomu sa pridáva tapered hl. trubky a rovnako karbónová vidlica. Výhodou tohto bicykla je tiež to, že si ho dokážete vyskladať podľa seba (aj s wattmetrom).

 • Sada: Shimano Ultegra Di2 R8050, kazeta 11-28
 • Kolesá: Shimano RS100
 • Plášte: Vredestein Fiammante 25 mm
 • Komponenty: Isaac Sport (Alu)

Cena tohto modelu sa pohybuje na úrovni 3 000 €. Viac sa dozviete na tomto odkazePresnú špecifikáciu modelov, prípadne detailné informácie o geometrii, nájdete na stránkach výrobcov/dovozcov.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Cestné bicykle do 1 500 € - pre začiatočníkov aj tréningových nadšencov PR článok

Cestné bicykle do 1 500 € - pre začiatočníkov aj tréningových nadšencov

V dnešnej dobe už bicykle aj v tejto kategórii zaujmú svojimi jazdnými vlastnosťami a rovnako dizajnom. Navyše kvalitné a spoľahlivé komponenty v sebe kombinujú priaznivú hmotnosť a dostatočnú výdrž aj pre každodenné tréningy.
Cestné bicykle s cenovkou cez 5 000 € - útok na pódium PR článok

Cestné bicykle s cenovkou cez 5 000 € - útok na pódium

Hľadáte niečo, s čím by ste dosahovali na pretekoch cestných bicyklov stále lepšie a lepšie výsledky? Ponúkame vám výber toho najzaujímavejšieho zo segmentu „cesťákov“ s cenovkou nad 5000 €.
Cestné a gravel modely do 5 000 € – kvalita v prvom rade PR článok

Cestné a gravel modely do 5 000 € – kvalita v prvom rade

Mnohí z nás časom dali za pravdu porekadlu, že nie sme takí bohatí, aby sme si kupovali lacné veci. Predsa len, častokrát je lepšie investovať viac a byť si istý, že máte v rukách kvalitu, na ktorú sa môžete aj po čase spoľahnúť.
keyboard_arrow_up