Doplňte si domáci servis užitočnými nástrojmi

Doplňte si domáci servis užitočnými nástrojmi

PR článok

Správny cyklista by mal väčšinu bežných úkonov spojených so servisom bicykla vykonať sám. To však nie je možné, ak k tomu nemáte dostatok adekvátnych nástrojov.

Pozrime sa teraz na tie, ktoré sa vám v domácej dielni určite zídu.

Čistič reťaze Parktool Cyclone

cyklo naradie
Pre bezproblémovú funkciu reťaze nie je dostatočné len ju pravidelne mazať. Olej v spojení s nečistotami po čase vytvorí na jej povrchu nepríjemnú vrstvu, ktorú je potrebné odstrániť. K tomu vám pomôže čistička reťaze. ParkTool ponúka komplexnú očistu vďaka dvojici kefiek a magnetickému spodku, ktorý drží reťaz na svojom mieste. Kefky je možné po opotrebovaní vymeniť. Orientačná cena tohto produktu je 34 €. Viac informácií získate na tomto odkaze.

Rex montážna fluórová vazelína

cyklo naradie
Pri inštalácii jednotlivých komponentov a predovšetkým tých, ktoré sa upevňujú prostredníctvom závitu, je potrebné použiť montážnu vazelínu. Tá dokáže ochrániť kovové časti pred stykom s vodou, zároveň vytvára mazací film, uľahčujúci montáž. Fluór-karbónové zlúčeniny odpudzujú vlhkosť, čím sa predlžuje životnosť častí. Využiť ho môžete počas celého roka. Cena sa pohybuje okolo 17 €. Viac informácií získate na tomto odkaze.

SKS Tom 18

cyklo naradie
Nielen do domáceho servisu, ale aj na cesty je určený multikľúč od SKS. S 18 funkciami zaručene pokrýva veľkú časť potrebných nástrojov pri klasickom servise bicykla. Nechýba v ňom šestica imbusových kľúčov, dve montážne páky, centrovací kľúč G14 a G15, plochý a krížový skrutkovač, Torx T25, rozťahovač brzdových doštičiek, otvárač a nakoniec ani nitovačka. To všetko v súčte váži prijateľných 184 g. Orientačná cena tohto produktu je 25 €. Viac informácií získate na tomto odkaze.

Dynaplug kit

cyklo naradie
Ani bezdušové systémy nie sú nepremožiteľné. Väčšia diera v plášti môže znamenať koniec výjazdu. Proti tomu bojuje sada pre opravu poškodených bezdušových plášťov Dynaplug. Len 46 gramová kapsula v sebe uchováva viacero knotov s mosadznými hrotmi, mikro skalpel a zátku pre zabránenie prebytočného úniku tlaku pri oprave. Minimalistické rozmery ju predurčujú k povinnej výbave výkonnostného jazdca. Orientačná cena tohto produktu je 62 €. Viac informácií získate na tomto odkaze na tomto odkaze.

BBB Allroundkit

cyklo naradie
Výborným základom poriadneho domáceho servisu môže byť aj komplexný mix tých najpodstatnejších kľúčov a nástrojov. BBB vo svojej ponuke prináša práve takýto set, v ktorom nájdete asi všetko, čo budete potrebovať. Od imbusových kľúčov, cez mierku a bič na reťaz, nitovačku, kliešte či nadstavec pre uvoľnenie kazety a mnoho ďalšieho. Orientačná cena tohto produktu je 170 €. Viac informácií získate na tomto odkaze.

Milkit Compact 35

cyklo naradie
Bezdušové systémy sa nezastaviteľne rozširujú takmer v každej oblasti cyklistiky. Je to predovšetkým horská, ktorá asi v najväčšej miere oceňuje ich funkciu. Milkit je nástrojom pre ľahšiu údržbu bezdušových systémov. Zjednodušuje manipuláciu s tmelom, jeho vstrekovanie a kontrolu objemu v plášti. Odbúra vás tak od zbytočného mrhania „mliekom“ a predchádza lepeniu sa ventilov. Cena sa pohybuje okolo 40 €. Viac informácií získate na tomto odkaze.

Weldtite nitovač na reťaz

cyklo naradie
Či už ste doma, alebo na výjazde, mať po ruke spoľahlivý nitovač je vždy pozitívom. Weldtite je vyrobený z kvalitnej ocele, ktorá odoláva manipulácii pri spájaní a rozpájaní reťaze. Minimalistické rozmery a kompaktné spracovanie umožňuje pohodlné nosenie za každých okolností. Nechýba ani pomôcka pre uchytenie reťaze pri nitovaní. Orientačná cena tohto produktu je 13 €. Viac informácií získate na tomto odkaze.

Momentový kľúč Range

cyklo naradie
Takmer každá skrutka na bicykli si vyžaduje vhodnú dávku sily pre adekvátne utiahnutie. K tomu poslúži momentový kľúč od Range so 14 rôznymi montážnymi hlavicami. Výhodou je aj už vopred prednastavené prepätie jednotlivých rozmerov, čím odpadá potreba neustáleho nastavovania sily. Kovový materiál rukoväte a hlavice odoláva aj dlhodobému používaniu. Orientačná cena tohto produktu je 82 €. Viac informácií získate na tomto odkaze.

Tunap čistič vidlice a tlmiča

cyklo naradie
Uchovávať pohyblivé časti čisté, to je základným heslom k udržaniu funkčnosti súčastí bicykla a zároveň k predĺženiu ich životnosti. Tunap ponúka kompaktné balenie s rozprašovačom a zíde sa za každých okolností. Jeho čistiaci efekt je účinný pre všetky odpružené vidlice a rýchlo navracia potrebnú funkciu odpruženia. Orientačná cena tohto produktu je 10 €. Viac informácií získate na tomto odkaze.

Pumpa Fabric

cyklo naradie
Správny tlak je kľúčom k dokonalému jazdeckému zážitku. Pumpa od Fabric dokáže pomôcť pri domácom servise s pohodlnou manipuláciou, vďaka robustnej konštrukcii z opieskovaného hliníka. Spodná časť z plastu a veľký manometer uľahčujú adekvátne nahustenie plášťov. S maximálnym tlakom 9,7 bar je vhodná aj pre cestné bicykle. V balení sú prítomné nadstavce pre všetky druhy ventilov. Cena sa pohybuje okolo 74 €. Viac informácií získate na tomto odkaze.

Finish Line Max Suspension

cyklo naradie
Okrem očisty je potrebné aj dostatočne namazať klzné časti odpruženia – či už ide o tlmič, alebo o vidlicu. Zníženie trenia prispieva k citlivosti a korektnému fungovaniu v každej chvíli. Finish Line je vhodné aplikovať pred každou jazdou. Okrem mazania ochraňuje gumové tesnenia a predlžuje životnosť vidlice. Dodávaný je v ekonomickom balení 266 ml s rozprašovačom. Orientačná cena tohto produktu je 9 €. Viac informácií získate na tomto odkaze.

Knog Fang

cyklo naradie Servisného náradia nie je nikdy dosť a tým duplom, ak ide o dizajnový kúsok od značky Knog, model Fang, ktorý vás zaujme svojim ergonomickým tvarom. Telo vyrobené z kompozitu v sebe skrýva montpáky s magnetom, imbusy 4, 5, 6 a krížový skrutkovač, metrické a imperiálne pravítko či kľúč pre pevné dotiahnutie bitom. Malou vychytávkou je aj otvárač na fľašu piva. S náradím môžete ísť aj na palubu lietadla, nakoľko spĺňa normy TSA. Cena sa pohybuje okolo 33 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

Pre kompletné informácie o produktoch, prosím, navštívte stránky jednotlivých výrobcov/dovozcov.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Výbava pre domáci servis – s čím začať?

Výbava pre domáci servis – s čím začať?

Úplny základ v podobe multikľúča, pumpičky a podobných vecí už nemusíme opakovať. Poďme sa pozrieť na kúsky, ktoré naozaj uľahčia prácu a pritom stoja pár eur.
Výbava na sezónu - čo sa môže hodiť PR článok

Výbava na sezónu - čo sa môže hodiť

Hlavná sezóna sa blíži a s ňou aj nové výzvy, dobrodružstvá a tréningy. Takisto je to príležitosť absolvovať ich s novými a zaujímavými kúskami výbavy.
Test: Náradie Lezyne Pocket Torque Drive – vreckový „momenťák“ vždy poruke

Test: Náradie Lezyne Pocket Torque Drive – vreckový „momenťák“ vždy poruke

Utiahnutie skrutiek na predpísaný moment je veľmi dôležité, obzvlášť pri karbónových a gramárskych komponentoch. Čo však spraviť, keď treba niečo opraviť alebo dotiahnuť na výjazde?
keyboard_arrow_up