Test: Camelbak Podium Dirt Series  - fľaša do nepriaznivých podmienok

Test: Camelbak Podium Dirt Series - fľaša do nepriaznivých podmienok

152 komentáre

wiedrzensky 27.06.2019 8 fotografií   Flasa Doplnky Horska Cyklistika Pitny Rezim Test Camelbak

Produkty firmy Camelbak sa dajú označiť ako prémiové a inak to nie je ani v prípade testovanej fľaše Podium Dirt Series. Na prvý pohľad obyčajný cyklistický bidon skrýva niekoľko drobných vychytávok, ktoré ju odlišujú od veľkého množstva iných konkurenčných výrobkov.

 

Podium prešiel do roku 2019 redizajnom a rad tvoria štyri druhy fľašiek: štandardná, Dirt Series s vrchnákom proti blatu, termofľaša s vrchnákom a nakoniec bidon s dvojitou izoláciou tzv. Podium Ice. Všetky sú k dispozícií s objemom 0,62 l a štandardná a termofľaša aj vo verzii 0,7 l, pričom je možné vybrať si z viacerých farebných variantov. Ja som sa pozrel bližšie na Podium Dirt Series v čiernom prevedení.Ako sa Podium odlišuje od konkurencie?


Výrobky s označením Dirt Series disponujú gumenou čapicou, ktorá chráni náustok pred zanesením nečistotami. Čiapku je možné z fľaše zložiť, jej prítomnosť však určite oceníte v blatistých, alebo naopak v extrémne prašných podmienkach. Dá sa zakúpiť aj samostatne. Mne osobne sa osvedčila najmä počas jarných výjazdov, kedy sú poveternostné podmienky neisté a o blato nie je núdza.Redizajnom oproti predošlej verzii prešiel aj vrchnák a náustok Jet Valve, ktorý svoje meno (v preklade „tryskový ventil“) nenesie len tak náhodou. Je navrhnutý tak, aby maximalizoval prietok vody, čomu dopomáha aj ľahko stlačiteľné polypropylénové telo fľašky. Jet Valve má navyše systém uzamknutia, ktorý fungoval spoľahlivo v prípadoch, keď som bol nútený nosiť bidon v batohu.

Zvýšený prietok som ocenil v teplejšom počasí, kedy príde extra osvieženie vhod. Na systém uzamykania som si musel najskôr chvíľu zvykať, ale fľaša tesní aj v prípade, že ju neuzamknete, takže „lockout“ počas bicyklovania ani nie je nutné používať. Pri nosení v batohu sa ale tiež osvedčil a z fľaše nevytieklo nič, ani keď som v nej prenášal sýtené nápoje.Camelbak pri výrobe používa svoje technológie TruTaste a Hydroguard. TruTaste je zmes polypropylénu, ktorý je potravinovo bezpečný a nemá žiadnu zvyškovú chuť a navyše neobsahuje toxické bisfenoly BPA, BPF a BPS. Hydroguard používa Camelbak okrem fliaš aj pri vodných rezervoároch a jeho princíp spočíva v tom, že zamedzuje rastu baktérií spôsobujúcich zápach, zafarbenie alebo iné poškodenie.

Podobne ako pri vodných rezervoároch, tak aj pri fľaške sa ani po dlhšej dobe používania nejavili známky sfarbenia, chuti a pachov, a to aj napriek tomu, že produkty od Camelbaku po použití oplachujem len čistou vodou.Podium je možné umývať aj v umývačke riadu a veľkou výhodou vrchnáku je možnosť ho jednoducho rozobrať. Okrem čiapočky sa skladá z troch častí, samotného tela vrchnáku, náustku Jet Valve a vnútorného „štupľa“ Crud Guard, ktorý zamedzuje vniknutiu väčších kúskov špiny do fľaše.

Samotné rozoberanie si vyžaduje trochu cviku a šikovné prsty, najmä vybratie náustku ide ťažšie, no napriek tomu musím možnosť rozobratia vrchnáku jedine oceniť.Pre koho je Podium určené?


Rad Podium Dirt Series je určený najmä horským cyklistom, ktorí dávajú prednosť funkčnosti pred všetkým ostatným. V prípade tohto produktu sa len ťažko hľadajú negatíva, jediná vec, ktorá vás môže odradiť, je mierne vyššia cena (cca 10 € za štandardné 0,62 l prevedenie, cca 15 € za Dirt Series 0,62 l), v tomto prípade si však myslím, že stojí za to priplatiť si.

Nikdy predtým by mi nenapadlo, že taká bežná vec ako je cyklistická fľaša, môže byť dotiahnutá do maximálnych detailov, a práve tie ju odlišujú od konkurencie.Gumená čiapočka chráni vašu vodu pred bahnom, prachom, muškami a ďalšími nečistotami. Zvýšený prietok v kombinácii s ľahko stlačiteľným polypropylénovým telom vám zaručí lepšie osvieženie. To všetko bez toxických bisfenolov a plastovej pachute.

Možnosť rozoberania a ľahšej údržby sú už len čerešničkou na torte. Ceny produktov Camelbak Podium sa pohybujú od 10 € a viac informácií sa dozviete na stránke dovozcu.

Fotogaléria k článku

 

Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

chlebcok 28.06.2019 (22:25)

0


Chcel by som sa opytat na vhodny kosik ku tejto flasi a prakticke skusenosti s nim. Viac krat sa mi stalo, ze mi flasa pri drsnejsom zjazde vypadla z kosiku. Dakujem.

 
wiedrzensky chlebcok 28.06.2019 (23:05)

0


Ja som ju vozil v kosikoch od Syncross a Elite a nebol problem Okrem toho vyrobca deklaruje ze vdaka tvaru je nemožné flasku stratiť, kazdopadne by som ale urcite radsej volil z plastový alebo karbonovy kosik, nie hliníkový.

 
Pridaj komentár