Pozvánka: Levočský cyklovýšľap – 3. ročník pohodových cyklopretekov

Pozvánka: Levočský cyklovýšľap – 3. ročník pohodových cyklopretekov

Ak si chcete vyskúšať svoje vrchárske schopnosti a zmerať si čas s ostatnými, tak ste na správnom mieste.

Tento rok sa organizuje 3. ročník cyklistických pretekov „neprofesionálov“ v krásnom prostredí Levočskej Doliny. 1. júna 2019 sa na štart na Biokúpalisku Levočská Dolina stretne množstvo ľudí na svojich bicykloch s pohľadom upreným na cieľ.

Čo si pre nás pripravili? 


Organizátori majú vytýčenú trasu od spomínaného kúpaliska k Pamätníku SNP. Na trase prekonáte 640 výškových metrov a ak potrebujete lepšiu predstavu o tom čo vás čaká, tak prikladáme aj malú mapu.Prevažná časť trasy je po šotoline a v prípade pekného počasia sa v cieli potešíte okrem iného aj pohľadom na Vysoké Tatry. Pre tých súťaživejších máme jednu dôležitú informáciu. Čas sa bude merať len pri výšľape a cesta späť je už vo vlastnej réžii a tempe. Pri Pamätníku SNP bude pre vás pripravené malé občerstvenie a neskôr v čase obeda sa podáva aj guláš. Už s dobrým pocitom a plným bruchom sa postavíte na stupne víťazov alebo zatlieskate tým, ktorí obsadili lepšie miesto ako vy. Na záver je žrebovanie o bicykel, ktorý môže vyhrať každý s uhradeným štartovným.To najdôležitejšie


Registrácia v deň pretekov prebieha od 08:00 do 09:30 hod a následne je hromadný štart o 10:00 hod. Prihlasovanie je možné prostredníctvom online formulára na stránke organizátora. Dá sa to aj na mieste, no samozrejme cena za štartovné je potom vyššia. Ak sa prihlásite vopred, tak štartovné platíte v sume 10 €, na mieste to bude 15 €.Vďaka skúsenostiam z minulých ročníkov boli upravené súťažné kategórie a preto si pri prihlasovaní vyberáte z nasledujúcich možností:

  • tandem (žena + muž) – iba MTB
  • tandem (žena + muž) – žena ebike
  • ženy do 35 rokov (MTB)
  • ženy od 36 rokov (MTB)
  • muži do 35 rokov (MTB)
  • muži 36-49 rokov (MTB)
  • muži 50 a viac rokov (MTB)
  • elektrobicykel (bez ohľadu na vek a pohlavie)
Ak chcete športovo prežiť Deň detí a chcete sa pred svojimi ratolesťami vytiahnuť, tak určite príďte. Myslíme, že práve v nich nájdete svojich najväčších fanúšikov. Počas prvého júnového víkendu vás privíta Levočská Dolina so všetkým, čo má a navyše zabojujete o super ceny a dobrý pocit zo svojho výkonu. Po akcii sa môžete vrhnúť na ďalšie cyklotrasy v okolí, ktorých je tu neúrekom. Levočské vrchy ponúkajú pre cyklistiku ideálne podmienky. Máte tu viac ako 280 kilometrov cyklotrás rôznej náročnosti. Prídete sa teda pozrieť a zároveň si zasúťažiť na treťom ročníku Levočského cyklovýšľapu? Viac informácií, propozície a prihlasovanie nájdete na stránke organizátorov.

Zdroj fotografií: Resort Levočská Dolina
report_problem Našiel si v texte chybu?

Levočský cyklovýšľap

calendar_today 01.06.2019
label MTB - Uphill
place Levočská Dolina (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up5thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Tip na výlet: Po stopách Gustiho Popoviča

Tip na výlet: Po stopách Gustiho Popoviča

Isto to poznáte, keď sa vám už domáce cesty zunujú, keď už poznáte naspamäť vzdialenosti od jednej dediny k druhej či dokonca od križovatky ku križovatke.
Pozvánka: Tour de Tokaj - objavte krásu vinohradníckej oblasti zo sedla bicykla

Pozvánka: Tour de Tokaj - objavte krásu vinohradníckej oblasti zo sedla bicykla

12. októbra sa stretnú všetci milovníci vína a cyklistiky v obci Malá Tŕňa, kde sa bude konať ďalší ročník podujatia Tour de Tokaj.
Pozvánka: Príďte si užiť maratón v Slovenskom raji

Pozvánka: Príďte si užiť maratón v Slovenskom raji

Nie každý víkend si môžete zajazdiť v Slovenskom raji, o to menej prechádzať tiesňavu pomocou rebríkov - to všetko a o mnoho viac zažijete na horskom maratóne ŠKODA Slovenský raj.
keyboard_arrow_up