Weldtite PURE – malá pomoc prírode bez zbytočného kompromisu

Weldtite PURE – malá pomoc prírode bez zbytočného kompromisu

61 komentár

redakcia 24.05.2019   Weldtite Cistenie Mazanie Horska Cyklistika Cestna Cyklistika

Každý z nás môže prispieť malým kúskom k ochrane prírody a jednou z možností je aj používanie vhodnej cyklo „kozmetiky“.

 

Značka Weldtite patrí už dlhé roky medzi popredných výrobcov v segmente doplnkov, ktoré uľahčujú jazdcom každodennú údržbu a servis. Práve to zvýrazňuje aj ich motto: „we are bike maintenance“. Jednoducho povedané, produkty sú jednoduché a efektívne a čím viac jazdíte, tým viac ich oceníte. V súčastnosti je veľmi populárna ekológía a veci s tým spojené. Ale je rozdiel o nej len hovoriť a skutočne pre to aj niečo urobiť. No a práve to bolo dôvodom vzniku radu doplnkov s označením PURE. Práve ten totiž kombinuje účinnosť a rovnako ekologickú stránku do jedného celku.Ekológia v praxi


Aj keď bicykel rozhodne patrí medzi ekologické dopravné prostriedky, nie všetko s tým spojené spadá do tejto kategórie. Práve sem patrí aj údržba bicykla, teda jeho čistenie a mazanie. PURE je preto postavený výhradne na prírodnej báze a to platí nielen pre čistiace prostriedky, ale aj pre mazanie či vazelínu. Práve to ho odlišuje od ostatných výrobcov, ktorí sa väčšinou zameriavajú na čistiace prostriedky šetrné k prírode, no na mazivá sa veľmi často zabúda. Táto ucelená rada preto dokáže pokryť väčšinu každodenného servisu a čo je dôležité, nie je to na úkor úžitkových vlastností, o čom si môžete prečítať napríklad aj v tomto teste. Rovnako si dal Weldtite záležať aj na balení, ktoré tvoria recyklovateľné obaly a rýchlo rozložiteľné plasty.Čistenie ako základ


Tým základným a zrejme najčastejšie využívaným bude práve univerzálny čistič Bike Wash s rozprašovačom. Je vhodný na všetky časti bicykla a dokáže si výborne poradiť s bežnou špinou a mastnotou. V prípade menej znečisteného biku ho stačí zriediť s vodou, ak je to horšie, môžete ho nastriekať priamo na všetky potrebné miesta a nechať chvíľu pôsobiť. Následne stačí opláchnuť vodou a je hotovo. 1000 ml balenie obsahuje rozprašovač pre jednoduchú aplikáciu. Keď sa minie, jednoduchým riešením je dokúpenie 200 ml koncentrátu. Ten stačí naliať do pôvodnej fľaše, zriediť s vodou a máte opäť na dlhú dobu pokoj. Okrem nižšej ceny sa tak predíde aj zbytočnému produkovaniu plastového odpadu.Ak ste čistenie trochu zanedbali a na kazete a reťazi sa už drží poriadna mastnota, výborným riešením je silný odmasťovač na prírodnej citrusovej báze. Neobsahuje toxické látky, je rozpustný vo vode, takže ho možno bez problémov opláchnuť a rovnako je plne biodegradabilný. A čo je dôležité, dokáže si efektívne poradiť aj so silnou mastnotou. Aplikuje sa priamo na potrebné miesto, nechá pôsobiť a následne opláchne vodou.Všetko to potom dopĺňa leštiaci prostriedok Bike Protection, ktorý sa postará o ochranu častí pred UV žiarením a rovnako slúži ako bariéra proti usadzovaniu špiny – tá ide následne oveľa ľahšie dole.

Mazanie bez kompromisov


Pri mazaní vo Weldtite nevytvorili jeden olej, ale rovno trojicu, ktoré sa líšia svojimi vlastnosťami. Spoločné ale majú jedno – všetky sú vyrobené na prírodnej báze a a sú biologicky odbúrateľné. Univerzálnym riešením je Bike Oil, ktorý okrem reťaze využijete napríklad aj na lanká a bovdeny. Ľahko totiž preniká aj do menej prístupných miest, kde chráni proti korózii a znižuje trenie. Čo sa reťaze týka, hodí sa na jazdenie v bežných podmienkach bez extrémov.Naopak práve v extrémnom prostredí využijete Wet Lube a už podľa názvu sa hodí všade, kde vás čaká voda, blato a náročné podmienky. Taktiež sa hodí aj pre náročné MTB preteky. Olej je dokonca odolný voči vymytiu pri čistení vodou a pritom sa stále jedná o ekologické mazivo. Je o niečo hustejší a je vhodné ho aplikovať s dostatočným odstupom od jazdy, aby sa stihol dostať k čapom a následne zotrieť prebytočné mazivo. 100 ml balenie vydrží pri vhodnej aplikácii skutočne dlhú dobu.V prípade, že si potrpíte na skutočne čistú reťaz a prevodové ústrojenstvo, je tu Dry Lube. Biele mazivo prenikne ľahko do článkov reťaze a pomocná tekutá zložka sa odparí. Vďaka tomu sa dostane tam, kam má a na reťaz sa nelepí špina. Výborne sa hodí aj do prašného prostredia a reťaz sa tak neobalí špinou a prachom, ako tomu býva pri klasických mazivách. Rovnako je k dispozícii 100 ml balenie.

Vazelína šetrná k životnému prostrediu


Celý tento set potom dopĺňa vazelína vyrobená z obnoviteľných zdrojov. Všetko dotvára vineta na viečku z recyklovaného papiera. Nie je tak extrémne hustá ako klasická, no svoje uplatnenie nájde najmä na mazanie spojov a závitov, či iných.Navyše všetky tieto prípravky nenájdu využitie len pre bicykle, ale rovnako pre motocykle a pod. Veľkou devízou je, že ich účinnosť v podstate nijako nezaostáva za bežnými prípravkami a ich pozitívny vplyv na životné prostredie nie je kompromisom. To je základ, aby našli svoje široké uplatnenie. To bol aj dôvod, prečo tento rad produktov môžete využiť a vyskúšať aj počas testovacích dní a iných akcií u nás v MTBIKER centre.Všetky doplnky z radu PURE vrátane detailných informácií nájde na stránkach dovozcu Made4bike.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

Mikee 24.05.2019 (14:11)

1


Pozor aby si hispeterksa mamicka nepomylila tu vazelinu s raw bio bambuckym maslom

 
Pridaj komentár