Unboxing: Orbea Orca M21i TEAM-D L20 – španielska novinka na rok 2020

Unboxing: Orbea Orca M21i TEAM-D L20 – španielska novinka na rok 2020

92 komentáre

redakcia 29.06.2019 30 fotografií   Orbea Gravel Mtbiker Centrum Unboxing Cestny Bike Cestna Cyklistika Karbon Brzdy Hmotnosti

Rok 2019 je ledva v polovici, no Orbea už myslela dopredu a prichádza s modelom Orca M21i TEAM-D L20, ktorá je navrhnutá na rok 2020. Aby toho nebolo málo, španielska značka chcela vytvoriť niečo špeciálne a to v spolupráci s výrobcom Sram.

 

Ten len nedávno debutoval so sadou SRAM RED eTap AXS, no na tomto modeli nájdete jej lacnejšiu alternatívu Force eTap AXS. Vrcholom konštrukcie je nový karbónový rám s označením OMR. Je o 150 g ľahší ako model Orca s rámom OMP. V porovnaní s predošlými rokmi je jeho váha naprieč všetkými modelmi Orca nižšia. Samozrejme nechýbajú všetky najnovšie technológie a rovnako kotúčové brzdy, ktoré sa stále viac derú dopredu. Pripravili sme pre vás unboxing, kde si môžete všetko detailne pozrieť.
S poctivým balením bicyklov sa u Orbei stretávame často, a ani pri tejto vzácnosti sa nič nezmenilo.Krabica skrýva v sebe samostatne zabalené omotávky, sedlovku, sedlo, odrazky a v tomto prípade aj súčasť novej sady Force, batérie a nabíjačku.Ako na dlani nová sada Force eTap AXS. Tu sme odbaľovanie na chvíľu zastavili a kochali sa pohľadom.

Pokračovali sme montážou riadidiel na predstavec od značky FSA Energy.Malý detail na osku a uchytenie kolesa Fulcrum Racing 400 DB.Atypické uchytenie sedlovky sme bezproblémovo zvládli. Sedlo je v rukách značky Prologo s modelom Hard Black Scratch-2.Na rad prišlo nahodenie batérií do radenia. Vďaka aplikácii SRAM AXS si môžete pozrieť výdrž batérií, pridať si pripomienku údržby systému a ďalšie.Na záver nechýba obľúbená hračka pri cestných a gravel bicykloch, omotávka. No na takomto stroji si tú prácu doslova vychutnávate. Hmotnosť bicykla vo veľkosti 56 je veľmi príjemných 8,18 kg na kotúčových brzdách a elektrike.

Lákalo nás ho otestovať, no rozhodli sme sa to nechať na zákazníkovi. Ak rozmýšľate nad poriadnou pretekárskou raketou, vynechať tento bicykel by bola chyba. Okrem nadčasovej výbavy ponúka rovnováhu medzi tuhosťou a ľahkosťou v podobe karbónového rámu, čo bolo aj cieľom výrobcu. Cena tohto modelu sa pohybuje okolo 4 999 €, a viac sa dozviete na našom MTBIKER shope.
Doručenie bicykla


Ak si objednáš bicykel na našom eshope alebo osobne v MTBIKER centre, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v MTBIKER centre s poskladaním a garančným servisom zdarma, pričom viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze.

Bezplatný dovoz až domov pre bicykle od 1000 €


Ak nechceš bicykel dostať v krabici a zároveň nemáš čas či možnosť prísť do nášho centra, alebo máš problém si bicykel odviezť domov, vieme ti ho doviezť my osobne. Po telefonickej dohode a platbe prevodom ti bicykel dovezieme zložený, vysvetlíme základné nastavenie a zodpovieme akékoľvek otázky.

Službu ponúkame zákazníkom v okresoch BA, SC, PK, TT, PN, HC, NM, MY, TN, IL, PU, PB, BY a v meste Žilina, po dohode aj inde. Dovoz robíme minimálne raz za týždeň v podvečerných a večerných hodinách, okolie BA a TT väčšinou v stredu. Služba sa vzťahuje len na objednávky bicyklov, pričom ak jej hodnota prekročí 1000 €, tak dodanie do 24-48 hodín získaš zadarmo. V prípade nižšej ceny bicykla je táto služba spoplatnená sumou 29,99 €.

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Komentáre

zihadlo 5 30.06.2019 (07:39)

0


nebolo by na škodu ten zložený bike aj zavesiť na váhu, aj ked bez pedálov, díkes

 
zwARO zihadlo 5 30.06.2019 (08:08)

1


Ved aj citaj, netreba pozerat len obrazky

 
Pridaj komentár