Test: Weldtite Multiklúč CycloTools - rozumná voľba

Test: Weldtite Multiklúč CycloTools - rozumná voľba

174 komentáre

Henry33 23.09.2019 18 fotografií   Naradie Multikluce Weldtite Horska Cyklistika Test Cestna Cyklistika Servis

Ako spoznáte dobrý multikľúč? No predsa tak, že ho budete mať hlavne, keď vám je najviac treba. V poslednej dobe sa mi často stávalo, že som práve tento vitálny nastroj zabudol v druhom batohu.

 

Nesmierne ma potešil Cyclo 20, ktorý prišiel na test. Ono, multikľúčov nie je nikdy dosť. Snažím sa využiť každú voľnú chvíľku na bicyklovanie, a tak chcem mať vždy všetko pripravené, aby som mohol len zobrať bike, batoh a vyraziť. Párkrát som však na traile zistil, že mi chýba pumpa, duša alebo už spomínaný multikľúč a razom sa z príjemného výletu stáva nepríjemná a dlhá chôdza domov.Weldtite a náradie


Okrem veľmi dobrých čistiacich či mazacích produktov vyrába britský výrobca aj kvalitné náradie pod značkou Cyclo. Okrem základného vybavenia ponúka aj také špeciality ako frézovačky hlavových a stredových zložení. Takže nejaký multikľúč musia mať zmáknutý na jednotku, čo poviete?Do rúk sa mi dostal plastový nástroj, ktorý na prvý pohľad vyzerá ako nejaký "lacňák" z obchodného reťazca. To kto vymyslel dať na multikľúč plast a koľko to vydrží? Po uchopení do ruky som však hneď pocítil príjemnú hmotnosť, čo je vždy záruka kvalitného nástroja. Čo teda ponúka tento kľúč? Z toho úplného štandardu sú to imbusové kľúče číslo 2, 2.5, 3, 4, 5, 6 a 8 mm, pričom ten 8 mm je nadstavec na 5 mm, ktorý drží pomocou magnetu.Na bicykloch sa čoraz častejšie objavujú aj rôzne Torx kľúče, a tak je dobré vidieť, že tu sú dostupné T10, T15, T25 a T30, čo určite pokryje všetky potreby.Nitovačka na reťaz je podľa výrobcu kompatibilná iba s 11-rýchlostnými systémami, mne to však nedalo a skúsil som aj 12 eagle reťaz a všetko funguje na výbornú.S použitím háčika skrytého pod montpákou navyše reťaz drží na bicykli aj po roznitovaní.Montpáky sú tu dve na každej strane a kompozitný materiál, z ktorého sú vyrobené (podobne ako telo multikľúča) je veľmi pevný a nech som robil čo som chcel, zlomiť som ho v rukách nevedel. Materiál navyše nepoškriabe ráfik, a tak sa hodí aj na drahšie karbónové kolesá.Prekvapením je integrácia 15 mm vidlicového kľúča, čo ocenia hlavne majitelia singlespeedov a rôznych starých favoritov. Taktiež bude neoceniteľným pomocníkom na pedále, ktoré nemajú možnosť použiť imbus. Pedále - skúšal som ako 8 mm imbus tak tento 15 mm kľúč a aj keď boli utiahnuté celkom dobre, vždy sa mi ich podarilo povoliť. Na nejaké staré zapečené pedále to však určite stačiť nebude.O tom, že niekto nad týmto kľúčom rozmýšľal, svedčia aj ukryté samolepiace záplaty v jeho útrobách. Stačí tak prihodiť do batohu pumpu alebo CO2 bombičky a mali by ste mať všetko na núdzové opravy.


Ako sa s ním pracuje?


Ako som už spomínal, tak na začiatku ma trošku odradilo použitie kompozitu a bál som sa, že sa kľúč zlomí. Prax však ukázala opak a telo je veľmi pevné a vydrží aj horšie zaobchádzanie. Pri uťahovaní sedla som bol veľmi rád, nakoľko priestor pri skrutke je veľmi obmedzený, avšak kľúč opieraním o rám ho nepoškriabe.V niektorých situáciách by som privítal, keby boli nástroje trochu kratšie, avšak to je vec názoru a situácie, v ktorej sa daný nástroj používa.Takisto absencia plochého skrutkovača sa ukázala ako veľmi dobrá voľba, nakoľko som ho za dobu používania nepotreboval ani jedenkrát.Aj po týždňoch nešetrného zaobchádzania a montovania všetkého možného nielen na bicykloch je kľúč ako nový a nástroje nevykazujú žiadne známky opotrebovania. Zvlášť pri imbusových kľúčoch nemám rád, keď sa vrchná vrstva ošúcha, pôsobí to lacným dojmom. To však nie je u Cyclo žiadny problém, nakoľko použili kvalitný materiál.

Ako som už spomínal, v útrobách kľúča sa nachádzajú samolepiace záplaty, ktoré sme využili s Olíviou na dovolenke, kedy sa jej ako jedinej podarilo dostať defekt. Keď ich všetky miniete, tak sa dajú za pár centov dokúpiť.V zloženom stave je veľmi kompaktný a dá sa nosiť aj vo vrecku dresu a zbytočne netlačí vďaka plochému profilu.Všetko potrebné za facku


Mať správne náradie v správnu dobu je pre nás cyklistov na nezaplatenie, a tak by dobrý multikľúč mal byť vo výbave každého. Cyclo 20 ponúka za cenu okolo 22 € všetko, čo vám bude treba pri opravách nielen na trailoch.

Viac informácií nájdete na stránkach dovozcu, ktorým je made4bike.

Fotogaléria k článku

 

Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

ppi 24.09.2019 (08:38)

1


imo lepsie je vyskladat si sadu klucov pre dany bike nez nosit takuto uni sadu. aj klasika zaplaty su bezpecnejsia volba.

 
Ursus ppi 24.09.2019 (11:03)

2


Ak je clovek vlk samotar, tak mozno ano. Ale pri rodinnom vyjazde alebo vyjazde s chalanmi, nikdy nevies kedy moze kto co potrebovat a vtedy taka vecicka padne celkom vhod. Este by ma zaujimalo ako taka poskladana sada na mieru vyzera?

 
milos21 ppi 24.09.2019 (18:32)

0


Hlavne si vyskúšať, či má všetky kľúče ktoré na biku potrebuješ. Nie ako ja, že až v teréne zistím, že nemám imbus na brzdové strmene a na druhom multikľúči tiež zas chýbal nejaký imbus na niečo dôležité Tento vyzerá byť rozumne vyskladaný...

 
katko 24.09.2019 (22:43)

0


na mojich XTR trail brzdach je zavlacka na plochy srobovak...nechtom by si to asi neodtiahol

 
Pridaj komentár