WeLoveCycling - všetko o najslávnejších pretekoch sezóny

WeLoveCycling - všetko o najslávnejších pretekoch sezóny

PR článok

Počas roka 2019 sme boli svedkami krásnych súbojov počas veľkých trojtýždňových pretekov. Áno, máme na mysli Giro d´Italia, Tour de France či španielsku Vueltu.

No pamäť fanúšika je pri množstve informácií veľmi krátka a niekedy si kladie otázku: „Ako to vyzeralo s poradím na Gire?“ Iní si zasa márne snažia spomenúť na víťaza tohtoročnej Tour de France či etapáku v Španielsku. WeLoveCycling prináša počas všetkých veľkých etapových pretekov sezóny aktuálne informácie z etáp a zákulisia. Nazrime v čase trochu späť a prečítajme si niečo o športových výkonoch tých najlepších cyklistov našej planéty.

S WeLoveCycling na Giro d´Italia 2019


Prvá veľká Grand Tour je v znamení ružového dresu, ktorý svoju farbu dostal od novín s poriadne peknou a dlhou históriou - nimi sú La Gazzetta dello Sport. WeLoveCycling v tomto roku priniesol tri súhrnné články, ktoré opisovali priebeh každého týždňa talianskych pretekov.

V prvom bloku zaujala hneď na úvod časovka jednotlivcov, ktorú vyhral Primož Roglič. V prvom týždni triumfovali Fernando Gaviria, Pascal Akcermann či Pello Bilbao. Ak si chcete oživiť spomienky z prvej časti tohtoročného Giro d´Italia, tak si prečítajte súhrn, ktorý vám priniesli.Ako už vo svojom názve predznačuje článok Giro d´Italia 2019 – čo sa udialo počas druhého celku?, tak nechýbali aktuálne informácie ani z druhého pretekárskeho bloku. Okrem krátkej správy z každého dňa tu nájdete aj videá, ktoré zaznamenávajú priebeh etapy či radosť víťaza v cieli. Záver pretekov priniesol víťaza z latinskej Ameriky. Jeho meno vám však predstavovať nebudeme.

Buď si na meno pretekára spomeniete sami, alebo vám v tom pomôže WeLoveCycling. Na ich stránkach ste sa mohli dozvedieť rozuzlenie bojov v talianskych horách a nepozabudlo sa ani na víťazov šprintérskej či vrchárskej súťaže. Vyvrcholenie Giro d´Italia pre rok 2019 si môžete pripomenúť v článku Heroický záver boja o ružový dres – Giro d´Italia 2019.Všetko z Tour de France vďaka WeLoveCycling


Mark Cavendish tvrdí, že existuje cyklistika a je tu ešte aj Tour de France. Stará Dáma má skutočne výnimočné postavenie v cyklistickom kalendári a delí ho na preteky pred francúzskym etapákom a na preteky po ňom. Takto k tomu pristúpili aj stránky portálu WeLoveCycling, ktoré priniesli z pretekov nielen aktuálne informácie, ale mohli ste tu aj súťažiť o VIP vstup na Tour, v ktorom bol mimochodom aj prelet ponad pelotón.

Medzi cenami boli dresy, dokonca aj také, ktoré boli podpísané všetkými jazdcami, ktorí ich tento rok nosili. Farbu tohto dresu si asi domyslíte sami. Samozrejme je zelenej farby a tento dres nakoniec získal náš Peter Sagan.Vďaka spoločnosti Škoda a WeLoveCycling si mohla Zuzana Juhásová prežiť a odmakať celú etapu Tour de France na svojom bicykli a na vlastnej koži. Ako sa jej tam darilo, čo všetko prežila a s čím musela zápasiť? To všetko prezradila v rozhovore Zuzana Juhasová – 6. miesto v kategórii na L’Etape du Tour.

Žltý dres z Francúzska putoval do Kolumbie. Mladý a sympatický pretekár Egan Bernal si ho poctivo odmakal a rastie nám tu hviezda pre nasledujúce roky. Zelený dres je vďaka Peťovi Saganovi už v podstate vlastníctvom slovenského národa a my budeme veriť, že zopár rokov to ešte takto ostane. Ostatné správy, zákulisné informácie, súhrny a celé spravodajstvo týkajúce sa Starej Dámy nájdete v sekcii Tour de France.WeLoveCycling a španielska Vuelta


Ani podujatie v Španielsku neostalo tohto roku bez povšimnutia WeLoveCycling. Náročná sezóna v kombinácii s vysokohorským profilom prináša každoročne tvrdé vrchárske súboje. Iné to nebolo ani v tomto roku. Ale poďme pekne po poriadku. Pred štartom sa WeLoveCycling pozrel na všetko, čo čakalo jazdcov a nás divákov počas súťažného ročníka 2019 v Španielsku.

Predstavili nám najväčších favoritov na zisk víťazstva, prezreli sme si trať, najvyššie vrcholy a vypichli nám aj najťažšiu etapu. Tipli si správne celkového víťaza? Bola 15 etapa skutočne tak náročná? V článku Španielska Vuelta je za dverami – na čo sa môžeme tešiť? si môžete nájsť tieto predpovede a porovnať ich s realitou, ktorá nastala o niekoľko dní neskôr.Trojtýždňové martýrium v Španielsku skončilo niečo viac ako pred mesiacom a preto by malo byť v pamäti nás fanúšikov do značnej miery ešte čerstvé. Ak by tomu tak nebolo, tak nás zachráni článok Španielska Vuelta pozná víťaza – je ním Primož Roglič. Meno víťaza je nám teda hneď z názvu známe, no majitelia dresu červenej farby sa striedali do 10. etapy. Kto medzi nimi bol?

Okrem iného sa v spomínanom príspevku môžete dozvedieť o mladých esách v mužskom profipelotóne a nezabudlo sa ani na šprintérov, ktorí to na poslednej Grand Tour v roku nemajú vôbec ľahké. Svoje postrehy nám priniesli aktéri jednotlivých etáp a aj konečný víťaz. Ak sa chcete dozvedieť viac o ich pocitoch, stačí si otvoriť spomínaný článok.WeLoveCycling môže byť vaším sprievodcom počas veľkých pretekov sezóny. Ak kvôli pracovnej vyťaženosti alebo ďalším povinnostiam nemôžete pravidelne sledovať súboje tých najlepších na dvoch kolesách, tak WeLoveCycling vám s istotu prinesie čerstvé a kvalitné spravodajstvo. Stačí sledovať ich stránky aj počas roka 2020 a o správy a zaujímavosti z najväčších pretekov sezóny nebude núdza.

zdroj fotografií: WeLoveCycling
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Cestní cyklisti v Bratislave sa dočkali - L’Etape Slovakia 2021

Cestní cyklisti v Bratislave sa dočkali - L’Etape Slovakia 2021

Dlhé roky veľká akcia pre cestných amatérov v hlavnom meste chýbala, preto ma potešila možnosť zajazdiť si v uliciach Bratislavy a okolí a to hneď v duchu Tour de France.
Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku	PR článok

Pozvánka: Zažite podmienky Tour de France na Slovensku

Pokiaľ ste si doteraz mysleli, že rok 2021 bude len súčtom nudných pandemických mesiacov so zrušenými, či v lepšom prípade presunutými pretekmi, tak opak je pravdou. Slovensko po prvýkrát privíta preteky L’Etape du Tour de France.
Pozvánka: Okolo Slovenska 2021 plné lákadiel - Sagan, Froome, Eurosport

Pozvánka: Okolo Slovenska 2021 plné lákadiel - Sagan, Froome, Eurosport

Okolo Slovenska 2021 bude vo viacerých ohľadoch naj. Nabitá je štartová listina, favoritom je P. Sagan, do sveta ukážeme Slovensko vďaka prenosom Eurosport.
keyboard_arrow_up