Unboxing: Basso Venta Mich Excite - talianska kombinácia karbónu a 105ky

Ak by chcel niekto poradiť slušný cesťák, ktorý by bol pohodlný na trénovanie, aby všetko fungovalo ako má a prípadne by zvládol aj cyklomaratón, odpoveď by bola karbónový rám a aspoň sada Shimano 105.

Rozhodovanie pri kúpe je väčšinou o dvoch hlasoch v hlave. Jeden radí parametre a porovnáva cenovky, druhý prahne po emóciách, dizajne. Bassu sa podarilo tento bicykel namiešať tak, aby ani jeden z týchto hlasov nemal pocit, že prehral.

Talianske Basso vzniklo v roku 1974 a dodnes vyrába vo svojej rodinnej továrni len okolo 14 000 rámov ročne. Na produkciu karbónových modelov používa prémiový karbón Torayca od japonskej firmy Toray. Pri tomto ráme bol použitý ten s označením TR50 a MR60. Interne vedená kabeláž a tvarovanie trubiek nahrávajú aerodynamike. Karbón treba pri preprave ochrániť, tu sa nič nepodcenilo. Len tým igelitom sa veru nešetrilo, vyzývame výrobcov k viac eco prístupu!O pohon sa stará obľúbená sada Shimano 105 2x11 rýchlostí. Kompakt a najľahší prevod 34x30 na Slovensku určite stačí. Brzdíme klasicky, nekotúčovo. 105 je sada, ktorá vychádza z drahších bračekov, ale stále má zaujímavú cenu. Znesie aj pretekárske zaobchádzanie, vyššie sa ide hlavne kvôli hmotnosti alebo elektrike.Kolesá sú od značky Miche, vrátane nábojov. Hliníkové plášťové prevedenie bude poctivo slúžiť. Obuté tu máme Michelin Dynamic Sport, šírka 25 mm.


Predstavec, riadidlá a sedlovka sú hliníkové od značky Microtech. Sedlo nesie názov Selle SanMarco Squadra. Vidlicu zrežeme podľa želania zákazníka, precízne namotáme omotávku.Dokúpiť nášlapné pedále, ideálne 105ky, nech to pekne všetko ladí, osadiť cyklopočítač a môžu sa hltať kilometre. Ak cesta zachutí ešte viac, základ ponúka bicykel slušný, dokúpia sa karbónové kolesá, a to zas bude level hore! Hmotnosť tohto modelu je 8,67 kg.


Cena daného modelu je 1 599 €. Tento bicykel nájdete aj na našom MTBIKER shope.

GeometriaBikefitting

V našom MTBIKER centre máme profesionálne vybavenie pre nastavovanie a optimalizáciu posedu s názvom Bikefitting. Ide o službu, ktorá na základe individuálnych fyziologických daností každého jazdca určí správne nastavenie posedu.

V prípade, že sa rozhodneš využiť túto službu, detailné informácie o spôsobe objednania, druhoch merania, cenách a zľavách až do výšky 100% nájdeš v sekcii Bikefitting na tomto odkaze.

Doručenie bicykla

Ak si objednáš bicykel na našom eshope alebo osobne v MTBIKER centre, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v MTBIKER centre s poskladaním a garančným servisom zdarma, pričom viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze. Bezplatný dovoz až domov pre bicykle od 1 000 €.

Ak nechceš bicykel dostať v krabici a zároveň nemáš čas či možnosť prísť do nášho centra, alebo máš problém si bicykel odviezť domov, vieme ti ho doviezť my osobne. Po telefonickej dohode a platbe prevodom ti bicykel dovezieme zložený, vysvetlíme základné nastavenie a zodpovieme akékoľvek otázky.

Službu ponúkame zákazníkom v okresoch BA, SC, PK, TT, PN, HC, NM, MY, TN, IL, PU, PB, BY a v meste Žilina, po dohode aj inde. Dovoz robíme minimálne raz za týždeň v podvečerných a večerných hodinách, okolie BA a TT väčšinou v stredu. Služba sa vzťahuje len na objednávky bicyklov, pričom ak jej hodnota prekročí 1 000 €, tak dodanie do 24-48 hodín získaš zadarmo. V prípade nižšej ceny bicykla je táto služba spoplatnená sumou 29,99 €.
report_problem Našiel si v texte chybu?
redakcia 
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Unboxing: Giant Revolt Advanced 3 - rýchly a flexibilný

Unboxing: Giant Revolt Advanced 3 - rýchly a flexibilný

Ľahký rám, možnosť prispôsobenia rázvoru kolies a mnoho ďalšieho. Ak sa nevieš rozhodnúť, či chceš na cestu alebo do terénu, Revolt „berie" oboje rovnako dobre.
Unboxing: Ghost Asket Essential - všestranný „štrkolet“

Unboxing: Ghost Asket Essential - všestranný „štrkolet“

Uprednostňujete skôr bočné cesty s hrubým asfaltom, rôzne lesné chodníky, štrkové a poľné skratky? Ideálnym riešením bude gravel – možno práve Ghost Asket…
Unboxing: BMC Teammachine SLR Three - aero je všetko

Unboxing: BMC Teammachine SLR Three - aero je všetko

Zrodený v horách, stvorený pre zdolávanie horských prémií a pripravený pre rýchly zjazd s ovládaním presným ako švajčiarske hodinky. Čo ponúka výbava tohto BMC-čka?
keyboard_arrow_up