Mišo, bojuj! - pomôžme spolu ochrnutému bikerovi

Mišo, bojuj! - pomôžme spolu ochrnutému bikerovi

Asi málokto z nás pri nasadzovaní prilby myslí na to najhoršie. A chvalabohu sa vždy vrátime z nášho výjazdu v poriadku. No nie vo všetkých prípadoch je to bohužiaľ tak.

Mišo sa po pracovnom týždni v Nemecku chystal na prvotriedne traily v rakúskom stredisku Saalbach-Hinterglemm. Šťastne tam dorazil a užil si aj prvý zjazd. No hneď pri druhom traile to prišlo. Pád, silný náraz do hlavy, zlomené dve rebrá. Ostáva tam v bezvedomí ležať a bikerská komunita zafunguje. Aj vďaka nim je privolaná pomoc a o pár chvíľ je Mišo na lane a ťahajú ho do vrtuľníka.Nezabúdajte na poistenie!


V nemocnici v Salzburgu sa ho po pár vyšetreniach lekári rozhodnú bezodkladne operovať. Rodine ešte píše, že spadol, ale bude OK. Strih a Mišo sa po operácii prebúdza. Tento príbeh mohol skončiť na tomto mieste s ponaučením, že ak jazdíte, tak by ste mali byť na vašich potulkách po Slovensku a hlavne v zahraničí poistení. No Mišo bohužiaľ žiadne poistenie nemal. Ale akékoľvek peniaze v tejto chvíli nevyvážia hodnotu zdravia.

Po prebudení si necíti nohy. Malá nádej je, že to je len kvôli narkóze. No na druhý deň mu lekári potvrdia, že zlomený hrudný stavec mu poškodil miechu, a to spôsobilo ochrnutie od pŕs dole. Všetci dúfajú, že to bude dočasné, no nikto si netrúfa vysloviť prognózu. Zamestnanci nemocnice v Salzburgu makajú naplno a Mišo po dvoch dňoch cvičí s fyzioterapeutom, ďalšie dva dni a Mišo má vlastný vozík, s ktorým sa pohybuje po chodbách oddelenia a neskôr aj v areáli. No rakúska starostlivosť nemôže trvať večne.Čas beží


Mišo je už na Slovensku. Liečba momentálne prebieha v Kováčovej, no uhradená starostlivosť zdravotnou poisťovňou mu nebude stačiť. Michal potrebuje po Novom roku ďalšie rehabilitačné pobyty v Piešťanoch. Tie si však musí uhradiť už v plnej výške. Z vyzbieraných peňazí by si Mišo chcel uhradiť práve tieto rehabilitácie. Dvojtýždňový pobyt stojí okolo 3 500 € a rodina by rada Mišovi poskytla minimálne 4 týždne. Mimochodom, faktúry z Rakúska sa len a len kopili - bike patrol, transport vrtuľníkom, doplatok za hospitalizáciu. A to všetko zaplatili rodinní príslušníci či kamaráti.Vyššie napísaný príbeh nemôže teraz skončiť. Chceme, aby sme jeho šťastný koniec napísali o pár mesiacov na našich stránkach. Mišo pravdepodobne teraz krvopotne cvičí a snaží sa znova dostať na nohy. Mišo, ak toto čítaš, ver, že sme všetci s tebou a držíme ti palce. Veríme v silu komunity, dobra a cyklistickú nezlomnosť. Drž sa! Dopíš druhú polovicu tohto príbehu svojím životom, ktorá bude omnoho pozitívnejšia ako tá prvá. My ti v tom chceme pomôcť.

Finančný príspevok môžete posielať na č. ú.: SK53 1100 0000 0026 1315 2196. Príjemcom je jeho mama, Ľubica Pecková.

Zdvihnutý prst


Pre nás všetkých môže byť tento príbeh poučným v tom, že ak robíme akýkoľvek druh cyklistiky, tak poistenie by malo byť samozrejmosťou. Mišo za túto chybu zaplatil až príliš veľký trest, no môže sa stať výstrahou pre všetkých, ktorí doteraz zdolávali svoje traily či obľúbené trasy bez akéhokoľvek poistenia.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up85thumb_down comments 25 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Prilba HQBC Roqer – extra ochrana sa v lese hodí

Test: Prilba HQBC Roqer – extra ochrana sa v lese hodí

Chodíte do lesa a bezpečnosť je pre vás prvoradá? No nechcete utratiť veľa peňazí? Tak spozornite, táto prilba spĺňa vaše požiadavky.
Tip na výlet: Bardejovské Liečivé singletracky – vyliečte sa s nami

Tip na výlet: Bardejovské Liečivé singletracky – vyliečte sa s nami

Bardejovské kúpele sú dobre známe svojimi liečivými kúpeľmi, v ktorých sa lieči celá rada ochorení. My si však pôjdeme vyliečiť hlavu od každodenných povinností a ako inak - na bicykli na Liečivých singletrackoch hneď nad kúpeľným mestečkom.
Tip na výlet: Po Slovensku s minikaravanom alebo aký je „vanlife“ s bicyklami

Tip na výlet: Po Slovensku s minikaravanom alebo aký je „vanlife“ s bicyklami

Ponuka dostať obytné auto na predĺžený víkend sa jednoducho neodmieta, nám prišla od Happy Nomad. Ihneď sme s priateľkou vymýšľali, kam vyrazíme.
keyboard_arrow_up