Unboxing: Bianchi Sprint Disc 105 - dostupnejší klasický pretekár

Unboxing: Bianchi Sprint Disc 105 - dostupnejší klasický pretekár

thumb_up21thumb_down 12 komentárov

redakcia 05.09.2020 30 fotografií   Bicykel Unboxing Bianchi Cestny Bike Cestna Cyklistika Taliansko

Značka typická farbou celeste ponúka model, ktorý má uspokojiť milovníkov klasiky so športovými ambíciami.

 

Ak si zamilujete značku Bianchi, máte to šťastie, že svoju ponuku má bohatú na rôzne prevedenia cestných modelov. Prevedením nemyslíme len použitie rôznych sád a komponentov, ale aj ich koncepciu. Nejdeme rozoberať kompletnú ponuku, ale zameriame sa na kategóriu cestných pretekárov, kde na vrchole stojí model Oltre, ktorý je „výkladová skriňa“ značky. Pod ním je aero model, krásna Aria a klasicky koncipovaný cesťák s označením Sprint. Ten budú preferovať tí, ktorí chcú univerzálny stroj za rozumné peniaze a nepreferujú aero. Poďme si ukázať, ako vám takýto bicykel príde, čo obnáša jeho zloženie a nachystanie do sveta „dupania“.

Špecifikácia a geometriaUnboxing


Bianchi začínalo s cestnou cyklistikou, na čo odkazuje aj na krabici. Dnes je ponuka oveľa širšia a pokrýva všetky bežné disciplíny.


Prvý pohľad na karbónovo-hliníkovú kôpku napovedá, že najväčším orieškom bude omotávka. Skúšali ste si ju nahodiť už sami? Tiež zo začiatku nebola núdza o hrubšie výrazy?


Potešia zarážky do bŕzd, cesta sa jednoducho mení. Dnes sme v strednej kategórii bicyklov, tak je ešte vyhovené aj stúpencom čeľustí, niektoré značky pri top modeloch iné ako diskové prevedenie bŕzd už ani nemajú.


Na skladanie je ideálny montážny stojan, po osadení kolies vyzerá bike skoro ako hotový.


Bianchi je štedré a v balení nájdete viac, ako je bežným zvykom u iných značiek.


Skladanie je rutina, stačia imbusáky. Omotávka je pekne označená nápisom a milý detail sú štuple do riadidiel s imitáciou karbónu.


Rám je karbónový a navrhnutý pre 7 veľkostí. Od 47 až po veľkosť na Cepa alebo Imra. Typická farba celeste je dopĺňaná detailmi, ktoré spolu tvoria estetický celok. Dizajn je jedna z vecí, prečo sú bicykle Bianchi také žiadané.


Shimano 105 sa javí ako správna voľba pre tento model, funguje a cena je veľmi zaujímavá. Vpredu máme compact, takže prevody pripravené do stúpaní a na frekvenčnú jazdu. Vzadu sekunduje pastorok s až 32 zubami.


Brzdíme hydraulikou, kotúče 160 mm, uchytenie flatmount. Proste klasika moderných cesťákov.


Máloktorá značka má tak pekne zladené doplnky, aj tu všade svieti nápis Bianchi alebo je použitá farba celeste. Aj kopa iných výrobcov ponúka dizajnom zladené produkty pre Bianchi.


Obutie zastrešila ďalšia talianska značka Vittoria Rubino IV 700x28, rám pojme až 32-ky. Kolesá nie sú úplne bežný model Shimano WH-RS171, ale Japonci majú kvalitu v DNA.


Pri veľkosti 57 navážených 8,9 kg.


Celok pôsobí esteticky, ak ho v budúcnosti vylepšíte karbónovým setom kolies, tak čierno-čierna kombinácia bude ideálna.


Cena a dostupnosť


Cena daného modelu je 2 699 €. Tento bicykel nájdete aj v našom MTBIKER shope. Iné prevedenia tohto bicykla nájdete na tomto odkaze.

Využi služby MTBIKER centra - Bikefitting a doručenie bicykla


V našom MTBIKER centre máme profesionálne vybavenie pre nastavovanie a optimalizáciu posedu s názvom Bikefitting. Ide o službu, ktorá na základe individuálnych fyziologických daností každého jazdca určí správne nastavenie posedu. V prípade, že sa rozhodneš využiť túto službu, detailné informácie o spôsobe objednania, druhoch merania, cenách a zľavách až do výšky 100 % nájdeš v sekcii Bikefitting na tomto odkaze.

Ak si objednáš bicykel na našom eshope alebo osobne v MTBIKER centre, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v MTBIKER centre s poskladaním a garančným servisom zdarma. Pri cene bicykla nad 1 000 € môžeš využiť možnosť nášho bezplatného doručenia k tebe domov. Viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze.

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Výber z produktov

Komentáre

yakub 07.09.2020 (10:26)

thumb_up2thumb_down


Mal som možnosť ho vyskúšať s karbónmi FFWD F4D ( viď foto v profile) Bike je naživo naozaj krásny, tuhý, rýchly. Dokonca aj tie japonské základné kolesá mu pekne pristanú, ak nezostalo na update.

 
mitocross 05.09.2020 (19:58)

thumb_up1thumb_down


Je zvyk reklamne clanky nekomentovat, ale ta cena je silno prehnana. Moj karbonovy Giant Defy s kotucmi na 105ke stal novy menej ako polovicu tohto. Ano pred par rokmi. Ale aj teraz su cca o tisicku lacnejšie. Zavodaky ramy to iste. Toto nezachrani ani vychyrena znacka a atraktivna farba.

 
LukeBikerider mitocross 05.09.2020 (22:34)

thumb_up0thumb_down


Perfektne, čím viac takto ekonomicky zmýšľajúcich ľudí, tym skôr sa mi jeden celeste ujde... 😂

 
Kali14 LukeBikerider 06.09.2020 (12:04)

thumb_up0thumb_down


Giant Defy 2020 na 105 stojí 2200€. To nieje polovica.😉

 
LukeBikerider 05.09.2020 (10:20)

thumb_up0thumb_down


Pekný kúsok... 👍 Dúfam, že sa aj mne podarí jazdiť Bianchi.

 
patris99 LukeBikerider 05.09.2020 (11:57)

thumb_up-1thumb_down


jedine minus ze tam nechali ten plastovy kotuc na kazete :P

 
LukeBikerider patris99 05.09.2020 (12:03)

thumb_up2thumb_down


Tak to si zvládne každý odstrániť sám. Je to tam od výroby.

 
Enriko111 LukeBikerider 06.09.2020 (12:07)

thumb_up1thumb_down


no ja jazdím Bianchi, a pozerám po novom, ale toto je naozaj vysoká cena. Tvoje príspevky mi prídu ako by si zastupoval ich značku

 
LukeBikerider Enriko111 06.09.2020 (12:48)

thumb_up1thumb_down


Bodaj by som zastupoval, to by som možno nemal taký problém jeden kus zohnať, možno by mi jeden poskytli aj na test... Pravda je však taká, že si len chcem splniť vysnívaný... 👍

 
milos21 06.09.2020 (08:20)

thumb_up0thumb_down


Chcelo by to vyskúšať nejakú veľkosť 57, keďže poškuľujem po nejakom Infinite

 
mikkaeeel 07.09.2020 (14:03)

thumb_up0thumb_down


Fero: "Jano, co to mas za novu masinu?"
Jano: "Celeste 2699 8.9"

 
xfce4 05.09.2020 (13:54)

thumb_up-8thumb_down


Tento príspevok vyhodnotili používatelia ako nekvalitný, a preto sa nezobrazuje. Klikni sem ak si ho želáš napriek tomu zobraziť.
 
Pridaj komentár