Výbava pre enduro jazdca - odolnosť a spoľahlivosť

Výbava pre enduro jazdca - odolnosť a spoľahlivosť

PR článok

Na celodenné výjazdy plné náročných zjazdov a nepredvídaných situácií sa treba radšej pripraviť. Výborne vie pomôcť aj vhodne zvolená výbava, niektoré kúsky si dnes predstavíme.

Ghost AMR 15L


Batoh od Ghost poslúži svojou veľkosťou na jednodňové použitie - vopcháte doň športovú bundu alebo náradie pre každý prípad. Ergonomicky spracovaná zadná chrbtová časť pevne drží pri výšľapoch a v zjazdoch je možné sa poistiť aj bedrovým pásom s dodatočným vreckom. Odolný materiál dopĺňa konštrukcia s hlavným vreckom a ďalšie 2 nájdete na bokoch batohu. Cena tohto produktu sa pohybuje na úrovni 120 €. Viac informácií získate na tomto odkaze.


DMT E2 Enduro


Súlad medzi jazdcom a bicyklom je cestou k bezpečnému a radostnému jazdeniu. Moderné topánky DMT E2 s SPD sú už na prvý pohľad orientované na gravity disciplíny. Zosilnená špička a zadná časť, šnurovanie s dodatočným robustným suchým zipsom alebo zvýšená oblasť členka chránia jazdca aj v neľahkých chvíľach. Členitá podrážka z Vibramu zaisťuje priľnavosť aj mimo bicykla. Cena tohto produktu sa pohybuje na úrovni 140 €. Viac informácií získate na tomto odkaze.


PTN Rokkline


V poslednom období sa vložky do plášťov stali populárnymi najmä vďaka možnosti pokračovať v jazde aj pri defekte. PTN Rokkline sú vyrobené z technopolyméru s konštrukciou uzatvorených komôr. Zníženie adhézie prispieva k odolnosti vložky a bojuje proti strate energie pri pedálovaní. Výhodou je aj kompatibilita s každým ráfikom bez potreby ho modulovať. Dostupné vo viacerých veľkostiach. Cena produktu sa pohybuje na úrovni 70 €. Viac informácií získate na tomto odkaze.


milKit konverzná sada


Pri servise bezdušových systémov pomôže riešenie od milKit. Aplikácia tmelu a čistá manipulácia je docielená striekačkou pre presné dávkovanie a ventilmi, skrz ktoré ho doplníte bez potreby spúšťať tlak v plášti. Systém funguje so všetkými druhmi ráfikov. Set obsahuje striekačku, 2x ventil, tmel a bezdušovú pásku. V balení je kľúč na demontáž ventilku a ihla striekačky pre plnenie tmelom. Cena produktu sa pohybuje na úrovni 55 €. Viac informácií získate na tomto odkaze.


Karpos Teck Evo


K výbave, samozrejme, patrí aj oblečenie. V tomto prípade letný MTB dres na blížiace sa horúce dni. Model Teck Evo je vďaka materiálu K-Sense určený pre adekvátne odvádzanie potu a chladenie, zatiaľ čo dvojité a kryté stehy zlepšujú trvácnosť a zvyšujú pohodlie. V zadnej časti nechýba vrecko so zipsom, reflexné prvky alebo efektívne kryté zipsy YKK. Hmotnosť je 138 g. Cena tohto produktu sa pohybuje na úrovni 80 €. Viac informácií získate na tomto odkaze.


Prologo Chameleon


Gripy od Prologo sú zaujímavým spojením cestnej a horskej technológie v otázke správneho úchopu. Vďaka bočným hliníkovým zámkom sa nemusíte báť o pretáčanie či zosúvanie z riadidiel. Samotný materiál úchopu spočíva v páske One Touch, ktorá ponúka dostatočný grip bez ohľadu na poveternostné podmienky. Vďaka tomu ju je možné vymeniť za novú a pokračovať v používaní. Cena tohto produktu sa pohybuje na úrovni okolo 35 €. Viac informácií získate na tomto odkaze.


Alpina King Carapax


Aj Alpina vo svojej ponuke prináša hybridnú prilbu, ktorá navyše znižuje hmotnosť takmer na úroveň bežných modelov. Chránič brady a robustný šilt je možné odobrať. Viacero technológií, ako Edge Protect, Ceramic a ďalšie pomáhajú pri bezproblémovom používaní tejto prilby. Predĺžená zadná časť navyše chráni aj oblasť zátylku. Má 17 vetracích otvorov a jej hmotnosť sa zastavila na číšle 460 g. Cena produktu sa pohybuje na úrovni 160 €. Viac informácií získate na tomto odkaze.


Amplifi MKX


Netradičný a pokrokový spôsob ochrany kolien - to je charakteristika chráničov Amplifi vytvorených na jednej strane z pohodlnej pleteniny elastického materiálu a na strane druhej z 3D chrániča v tvare včelieho plástu. Bezšvová technológia a protišmykové spracovanie koncových lemov návleku prispievajú ku komfortnému noseniu a istote udržania stálej pozície na kolene. Hmotnosť je 250 g. Cena tohto produktu sa pohybuje na úrovni 80 €. Viac informácií získate na tomto odkaze.


Kellys Rampart Knee


Dostupným spôsobom ochrany vašich kolien je aj chránič Kellys Rampart, vyrobený z polyuretánovej peny E3T. Jej cieľom je účinne absorbovať nárazy pri zachovaní zníženej hmotnosti chrániča a ohybnosti kolena. Neoprén a vonkajší materiál odolný voči oderu je doplnený silikónovými lemami a suchými zipsami v hornej a spodnej časti chrániča. Pri praní stačí E3T penu jednoducho vybrať. Cena tohto produktu sa pohybuje na úrovni 68 €. Viac informácií získate na tomto odkaze.


CTM Mini TORC+


Pre dostatok tlaku v každej situácii je dobré mať po ruke pumpu, ktorá je výkonná, ale súčasne spratná a neprekáža. Model Mini TORC+ je vyrobený z duralu a plastu s dĺžkou 25 cm. Dokáže hustiť až na tlak 80/120 psi v dvoch módoch - HV (vysoký objem) a HP (vysoký tlak). Univerzálne použitie pre auto a galuskové ventily podtrhuje sklopná T-rúčka. Dodávaná je s držiakom na rám bicykla. Cena tohto produktu sa pohybuje na úrovni 12 €. Viac informácií získate na tomto odkaze.

Pre kompletné informácie o produktoch, prosím, navštívte stránky jednotlivých výrobcov/dovozcov.
report_problem Našiel si v texte chybu?

Podobné články

Výbava pre enduro jazdca PR článok

Výbava pre enduro jazdca

Enduro jazdci majú špecifické potreby ohľadom výbavy, ktorá musí zniesť oveľa viac. Či už je to prilba, batoh alebo spoľahlivý plášť.
Vhodná výbava pre začiatočníkov PR článok

Vhodná výbava pre začiatočníkov

Cyklistika si vyžaduje adekvátne oblečenie a výbavu, ktorá vám pomôže komfortne zvládať výjazdy, ale napríklad aj každodenné dochádzanie do práce. A to aj vtedy, ak s týmto športom začínate...
Výbava pre začiatočníkov - čo sa môže hodiť? PR článok

Výbava pre začiatočníkov - čo sa môže hodiť?

Začiatočníci majú občas problém vybrať si správne veci, ktoré budú potrebovať na prvé výjazdy. Prinášame preto zopár tipov, ktoré by im mali pomôcť v rozhodovaní.
keyboard_arrow_up