Unboxing: Rock Machine Blizzard TRL 30-29 - dostupný hltač trailov

Unboxing: Rock Machine Blizzard TRL 30-29 - dostupný hltač trailov

Univerzálne bicykle sú stále populárnejšie. Tento v hliníku je so zaujímavou cenou a má našincovi čo ponúknuť.

Značku Rock Machine vnímame skoro ako domácu, ich bicykle vznikajú neďaleko našich hraníc. Pri výbere lokálnych značiek má biker dobrý pocit, že podporuje domácich (alebo skoro domácich) výrobcov a tiež sme si zvykli, že pomer cena a výkon je veľmi zaujímavý. Potvrdí aj táto novinka sezóny 2020 druhú časť predchádzajúcej vety?

Špecifikácia
Unboxing


Krabica ako každá, oddelenie marketingu nás obalom nepobavilo, nepoučilo. Čím nás však potešili, je fakt, že bicykel je chránený recyklovaným papierom a nie plastom. Palce hore."Pizza" o veľkosti 50 zubov zabalená v krabici, ako sme zvyknutí pri donáške. Pastorkov je 12, najmenší má 11 zubov, kuchárom je SRAM. Zabalený bicykel vyzerá zložito na skladanie, ale nie je to vôbec také zlé.Nie je treba zložito ťahať lanká, v podstate sa len imbusákom osádzajú komponenty. Tie sú hliníkové značky ONE1.Poďme pozrieť výbavu. Hitom tejto sezóny je pohon 1x12. Tu je v prevedení SRAM SX, o kazete sme písali vyššie, prevodník má 32 zubov.Kategória all mountain/trail je typická zdvihmi niekde medzi XC a enduro. Tu máme 140 mm v prevedení vidlice RockShox Recon RL a tlmiča RockShox Deluxe Select R. Smerom hore bicykel jazdca neuhúpe, v zjazde pekne zabaví, detaily v časti o ráme.Zábavnosti určite pomôže aj teleskopka, tiež od ONE1. Sedlo WTB Volt Sport.Ďalšia vec, ktorá podporí zábavu na tomto bicykli, je správne zvolená veľkosť plášťov. Tu k rozmeru a aj k dizajnu nemáme výhrady. Obuté sú WTB Trail Boss TCS Light/Fast Rolling, 29x2.40", ráfiky sú rovnakej značky, veľkosť 29”.A keď pred “vracačkou” na traile treba pribrzdiť, zasiahne hydraulické Shimano s kotúčmi 180 mm.Rám je vyrobený z hliníku a je dostupný v 3 veľkostiach. Trail Advanced Geometry je pomenovanie geometrie, ktorá myslí na čas strávený v singláčoch alebo trailoch. Je doplnená o dobre známu zadnú stavbu Floating Pivot Suspension, kde ide o overený systém virtuálneho zavesenia, ktorý dobre funguje už dlhú dobu. Zbytočného pohupovania počas šliapania sa netreba preto obávať.Výrobca uvádza pri veľkosti M asi 15,3 kg, nám sa pri rovnakej veľkosti podarilo navážiť 15,1 kg. Smerom dole to nebude problém, ak však obľubujete dupať aj smerom hore, tak najvyššie prevedenie TRL 90-29 je podľa výrobcu ľahšie o 300 g a ak je aj toto málo, XC variant sa nazýva Blizzard XCM 30-29 a ten by mal byť ľahší o 0,5 kg. Len si vybrať podľa preferencií.Vyrážame na trail?Geometria
Cena a dostupnosť


Cena daného modelu je 2 099 €. Tento bicykel nájdete aj v MTBIKER shope. Ďalšie varianty tohto bicykla nájdete tiež v našom eshope.

Využi služby MTBIKER centra - Bikefitting a doručenie bicykla


V našom MTBIKER centre máme profesionálne vybavenie pre nastavovanie a optimalizáciu posedu s názvom Bikefitting. Ide o službu, ktorá na základe individuálnych fyziologických daností každého jazdca určí správne nastavenie posedu. V prípade, že sa rozhodneš využiť túto službu, detailné informácie o spôsobe objednania, druhoch merania, cenách a zľavách až do výšky 100% nájdeš v sekcii Bikefitting na tomto odkaze.

Ak si objednáš bicykel na našom eshope alebo osobne v MTBIKER centre, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v MTBIKER centre s poskladaním a garančným servisom zdarma. Pri cene bicykla nad 1 000 € môžeš využiť možnosť nášho bezplatného doručenia k tebe domov. Viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up8thumb_down comments 22 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Unboxing: Lapierre ZESTY TR 3.9 - dostupný univerzál

Unboxing: Lapierre ZESTY TR 3.9 - dostupný univerzál

Kategória univerzálnych fullov naberá na popularite a vďaka vhodnej výbave sa stáva aj dostupnou.
Unboxing: Rock Machine Blizzard TRL 30-29 - vstupenka do sveta trailu

Unboxing: Rock Machine Blizzard TRL 30-29 - vstupenka do sveta trailu

Dostatočné zdvihy, správna geometria robustnejšieho rámu, širšie plášte a štvorpiestikové brzdy. A čo ak je tento recept na zábavu ešte aj príjemne dostupný?
Unboxing: Cannondale Habit 5 2020 - zábava až na prvom mieste

Unboxing: Cannondale Habit 5 2020 - zábava až na prvom mieste

Je krásne sledovať, ako sa cyklistika vyvíja a ako vznikajú jej nové kategórie. Jednou z tých mladších je trailové jazdenie, all mountain biky, kde ide najmä o radovánky.
keyboard_arrow_up