Test: Osprey Raptor 10 – praktický batoh a rezervoár k tomu

Nie každý si zakladá na tom, že všetky potrebné veci na výjazd musí zabaliť do troch zadných vreciek dresu. Pre tých, ktorí si so sebou chcú zobrať viac, je určený práve tento test.

Batoh Raptor má objem 10 litrov a poskytuje množstvo miesta na veci, ktoré potrebujete mať pri sebe. Je určený hlavne na trailové jazdenie, kde so sebou do bikeparku alebo na singláče „ťaháte“ vodu, náradie a podobne. Je plný malých či veľkých vychytávok, ktoré mi pri testovaní urobili radosť. Na čo som prišiel a čo všetko tento batoh ponúka? Pozrime sa na batoh trochu bližšie.


Poďme na to zvonku

Už pri pohľade na batoh z vonkajšej strany na ňom uvidíte maličkosti, ktoré dokážu uľahčiť život. Hadička z rezervoára sa dá na popruh prichytiť magnetom a preto vám pri jazde odpadá nervozita z pohybujúcej hadičky, ktorá lieta sem a tam. Funkcia LidLock umožňuje pripnúť prilbu na batoh, keď ju práve nepoužívate. To je detail, ale veľmi užitočný. Zo zadnej strany si všimnete chrbtový panel AirSpace, ktorý je anatomicky tvarovaný a napomáha prúdeniu vzduchu v tejto časti. Ja ako poriadny „potič“ som to ocenil. Vpredu výrobca umiestnil ešte malé vrecko na drobnosti, ktoré máte relatívne „poruke“. Na bedrových popruhoch sú tiež menšie vrecká určené na kľúče, drobnosti, peniaze či doklady.


Čo nás čaká vo vnútri?

Po otvorení nájdete 10 litrov objemu. Navyše je v zadnej časti uložený rezervoár s kapacitou 2,5 litra vody. Myslím, že to je slušné číslo a pokryje spotrebu väčšej časti dňa, čo sa týka pitného režimu. Rezervoár je možné z ruksaka vybrať a tak sa vám ešte zväčší objem úložného priestoru. No v mojom prípade je tam rezervoár stále.

V druhom priečinku nájdete ukladací priestor na čokoľvek, čo potrebujete na svoj výjazd. Vo vnútri sú menšie či väčšie vrecká. Ja som tam s prehľadom nosil malú pumpičku, nejaké jedlo, „fukerku“, desiatu a v podstate všetko, čo som potreboval. Predné vrecko je určené na drobnosti a cennosti.


Prekvapenie zospodu

Najväčšie prekvapenie prišlo po otvorení spodnej časti. Tam sa nachádza miesto, kde si zbalíte všetky veci na servis. Aj táto možnosť predurčuje tento ruksak na trailové jazdenie. No aj na výjazdy v lese určite Raptor 10 poslúži veľmi dobre. Dole sa ukrýva už spomínané miesto na servisné drobnosti. Dal som tam všetky veci, ktoré súvisiaca so servisom a ktoré mám doma. A stále tam bolo miesta „habadej“. Dokonca tam vošla aj náhradná duša.


Aké mám teda dojmy?

Batoh som začal voziť na svoje výjazdy hneď, ako mi prišiel do testu. Chcel som ho otestovať čo najviac. No po pár výjazdoch sa stal pevnou súčasťou mojich „pohodových“ návštev prírody v sedle bicykla. A teraz ho nenosím preto, lebo ho testujem, ale preto, že chcem. Mám ho so sebou v teréne stále, sadol a zapáčil sa mi. Najviac si cením rezervoár na vodu s peknou kapacitou a navyše priedušná časť na chrbte zabraňuje tomu, že by ste si vodu nechtiac zohrievali svojím vlastným telom. Spracovanie, všetky švy a detaily sú tu spracované kvalitne a ruksak zodpovedá cenovke, ktorú zaň dáte. Vyzerá to na kúsok, ktorý je „držiakom“ a vydrží v mojej výbave dlho. Navyše veľké množstvo praktických vychytávok uľahčuje život. Či je to úchyt na prilbu, magnetický držiak hadičky na rezervoár, zakladač na servisné náradie a podobne.


Plusy

  • Rezervoár v ruksaku
  • Miesto na servisné drobnosti
  • Dostatok odkladacích priestorov
  • Kvalitné spracovanie
  • Pohodlné nosenie

Mínusy

  • Nenašiel som


Ak hľadáte batoh, ktorý si okrem svojich výjazdov na bicykli môžete zobrať aj na túru či výlety v prírode, tak Raptor 10 od značky Osprey by určite nemal chýbať v užšom výbere pri kúpe. Presvedčiť vás môže kvalitné spracovanie a množstvo drobností, ktoré spravia váš deň na bicykli krajším a ľahším.

Cena za tento batoh je na úrovni cca 126 € a viac informácií je k dispozícii na stránke výrobcu.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Osprey Escapist - batoh na všetko?

Test: Osprey Escapist - batoh na všetko?

Je toto univerzálny batoh na všetko? Myslím, že áno. Je to batoh pre každého? Myslím, že nie. Viac vysvetlím v článku.
Test: VAUDE Moab Pro 16 II – keď sa stretne komfort s kvalitou

Test: VAUDE Moab Pro 16 II – keď sa stretne komfort s kvalitou

Batoh od výrobcu VAUDE mi prišiel ako malé porovnanie s podobným kúskom od inej značky, ktorý mi už pred rokmi doslúžil. Ako sa zmenili technológie a posunuli napred materiály, spracovanie či rôzne vychytávky?
Test: Thule Paramount – hybridný ruksak zo Švédska

Test: Thule Paramount – hybridný ruksak zo Švédska

Rovnako dobrá na bicykli ako aj mimo neho. Presne takto nejako by sa dala jednou vetou opísať táto taška. Ide totiž o hybridný model, ktorý spája ruksak a tašku na nosič.
keyboard_arrow_up