Test: Thule Yepp Nexxt Maxi – detská sedačka pre vašu ratolesť

Test: Thule Yepp Nexxt Maxi – detská sedačka pre vašu ratolesť

Ako novopečený otecko a cyklista v jednom som sa začal obzerať po detských cyklosedačkách. Tu má svoje pevné miesto značka Thule a bol som zvedavý, či splní očakávania...

Možnosť testovať sedačku od Thule je pre mňa veľmi atraktívna, keďže s týmto švédskym výrobcom už mám niekoľko skúseností. A priznávam, že sa úprimne na takýto, pre mňa neštandardný, test teším. Tak poďme si túto detskú cyklosedačku predstaviť.Rozbalenie a prvé dojmy


Ako prvé mi padlo do oka, že výrobky Thule sú balené v podobnom štýle ako výrobky jedného obchodného reťazca s nábytkom z rovnakej krajiny pôvodu. Na krabici je nakreslené všetko, čo potrebujete na montáž alebo používanie sedačky. Za mňa veľmi pekné a prehľadné riešenie. Po vybratí sedačky z krabice ma prekvapila hmotnosť. Táto sedačka je naozaj veľmi ľahká. To je pre mňa naozaj skvelé zistenie, keďže už len viezť za sebou dieťa je dobré navýšenie hmotnosti, a preto ako správny gramár vyhľadávam veci nielen funkčné, ale aj ľahké. Verím, že tu si prídem na svoje.Manželka zhodnotila aj vizuálnu stránku a skonštatovala, že je super. Dostali sme model Aquamarine, ktorý sa nám z ponúkaných farebných prevedení aj tak najviac páčil. Model Yepp Nexxt Maxi si je možné objednať v šiestich farebných prevedeniach. Sú to Mint Green, Obsidián, Momentum, Snow White, Aquamarine a Chocolate Brown.Yepp Nexxt Maxi je určená na zadný nosič, a preto treba pred kúpou zvážiť, či máte možnosť nainštalovať nosič na váš bicykel. Ak nie, tak k dispozícii je aj model s uchytením na rám. Ale vráťme sa späť k tej hmotnosti. Výrobca udáva 3 kg a po mojom dôkladnom prevážení na manželkinej kuchynskej váhe to naozaj sedí. Nosnosť sedačky je až 22 kg, čo, myslím, bohato postačuje.Funkčnosť je prvoradá


Značku Thule mám rád hlavne pre ich prepracované riešenia a pritom pre užívateľov jednoduchosť používania. Tak je to aj pri tejto sedačke. Montáž zvládnete pokojne aj jednou rukou. Funguje to na stlačení nosiča štyrmi úchytmi, ktoré sa sťahujú alebo rozťahujú synchrónne za pomoci jedného kolieska zo zadnej strany. Pre mňa je to geniálne riešenie a dokonca sa to dá aj zamknúť kľúčom, čo je u Thule taký štandard. Nastavenie opory nôh je pomocou jednej páčky na každej strane a asi sa budem opakovať... funkčné a jednoduché. Thule tu, samozrejme, ponúka aj viacero vychytávok, ako reflexné prvky alebo nastavenie popruhov. A pri popruhoch ešte zostaneme, lebo tam je tá, podľa mňa, najväčšia vychytávka. A to je magnetické zapínanie. Pri deťoch, ktoré všetko zaujíma a podáva im ruky, je to skvelý zlepšovák, ktorý šetrí čas a hlavne nervy rodičom. Odopínanie je, pravdepodobne, zámerne komplikovanejšie, aby sa predišlo situácii, že dieťa sa rozopne samo počas jazdy. Podsedák v gumovom prevedení je odnímateľný a dobre sa čistí.
Prvá jazda a nové pocity


Jazda s dieťaťom na nosiči sa dosť líši od tej klasickej. Je to ďalšia hmotnosť, ktorá je mimo stred bicykla a keďže som mal "požičané" dieťa, tak som mal o to väčší strach. Naše bábo je ešte malé na bicykel, lepšie sa učí na cudzích. Aj keď je Nelka živé dieťa, tak sedačka na nosiči držala ako prizváraná. Práve pri nasadaní dieťaťa človek ocení rýchlosť a funkčnosť zapínania hrudných a nožných popruhov. Líši sa aj nastupovanie/vystupovanie z bicykla, čo bol pre mňa najväčší problém. Noha poza sedlo v tomto prípade nie je možná a treba na to myslieť hlavne pri vystupovaní.Plusy


  • Hmotnosť
  • Reflexné prvky
  • Montáž
  • Úchyt dieťaťa


Mínusy


  • Žiadne som nenašiel
So sedačkou Thule Yepp Nexxt Maxi som nadmieru spokojný, švédsky výrobca znova ukázal dôraz na funkčnosť a jednoduchosť použitia. Cena modelu je okolo 140 € a viac informácií sa dozviete na tomto odkaze.Ešte na úplný záver chcem pripomenúť, aby ste pri používaní akejkoľvek detskej sedačky deťom nasadili prilbu a neriskovali životy toho najcennejšieho, čo máte. Samozrejme, veľká vďaka Nelke a jej rodičom za pomoc pri teste.
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up6thumb_down comments 13 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: Detské prilby ABUS - bezpečnosť a kvalita na prvom mieste

Test: Detské prilby ABUS - bezpečnosť a kvalita na prvom mieste

Cyklistika je zábava pre celú rodinu, netreba však zabúdať na bezpečnosť tých najmenších. Kvalitná prilba je nevyhnutnosť a žiadne dieťa by sa už nemalo bez nej bicyklovať.
Test: Dainese Trail Skins PRO – ľahké chrániče lakťov a kolien na trailové jazdenie

Test: Dainese Trail Skins PRO – ľahké chrániče lakťov a kolien na trailové jazdenie

Chrániče sú nevyhnutným doplnkom pri jazdení po trailoch. Čo však v prípade, že jazdec vyžaduje v prvom rade ľahkosť a stále dostatočnú ochranu? Dainese odpovedá práve chráničmi Trail Skins Pro.
Test: Shotgun ťažné lano - keď potrebuješ trošku pomôcť

Test: Shotgun ťažné lano - keď potrebuješ trošku pomôcť

Poznáte to, zoberiete ratolesť na výjazd, tešíte sa, ako si zajazdíte, konečne sa vyškriebete na kopec a na začiatku trailu zaznie: ”Mne sa už nechce, chcem ísť domov”.
keyboard_arrow_up