Náradie a servis - tipy pre kutilov

Náradie a servis - tipy pre kutilov

PR článok 09.02.2021   Naradie Predstavenie Pp Horska Cyklistika Servis Vybava Cyklistika

Nič tak nezhorší náladu, ako keď sa vám niečo na bicykli pokazí a vy zistíte, že nemáte potrebné nástroje. Predchádzajte týmto nepríjemným stavom a zaobstarajte si kvalitné náradie nielen do dielne, ale aj na cesty.

 

SuperB sada náradia


Sada náradia určená nielen pre profesionálov, ale aj pre nadšencov, ktorí radi dolaďujú svoje bicykle k dokonalosti. V balení nájdete 30 kusov náradia vrátane sťahováku na kazety, nitovačky, rôznych veľkostí imbusákov, torx, pedálového či centrovacieho kľúča. Náradie je vyrobené z kvalitného materiálu a všetko je uložené v praktickom kufríku. Aby vám nič nechýbalo, výrobca pribalil aj montpáky a mierku na reťaz. Cena sa pohybuje okolo 220 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

Lezyne Rap II 19


Značka Lezyne je okrem iného známa aj širokou ponukou servisných doplnkov, ako sú rôzne váhy, meradlá či montážne stojany. Obľúbené sú ich vreckové multikľúče, ktoré majú rozdelené do viacerých sérií. V sérii Rap II je zaujímavým kúskom model pod označením 19. Má množstvo inovatívnych funkcií a náradie je vhodné pre všetky moderné bicykle vrátane gravel či elektrických bicyklov. Cena sa pohybuje okolo 30 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

MOST Iron 11


Minináradie obsahuje jedenásť praktických funkcií, ktoré využijete kedykoľvek. Šesť imbusových kľúčov, tri torx kľúče, skrutkovač a náradie na opravu reťaze. Vyrobené je z kvalitnej chróm-vanádiovej ocele, vďaka čomu náradie skutočne vydrží veľa rokov. Hmotnosť je len 129 gramov, a tak vás tento malý pomocník nijako nezaťaží na cestách. Aj rozmery má dostatočne kompaktné 7,5 x 4,5 x 1 cm. Cena sa pohybuje okolo 35 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

Weldtite práčka na reťaz


Ak jazdíte aj počas zimy, tak určite riešite špinavý bicykel po každom výjazde. Na čo treba zamerať pozornosť najviac, je pohon a hlavne reťaz. Dobrá práčka je na nezaplatenie, a tak Weldtite ponúka svoj model umývačky so štvorstrannými kefami. Dodávaná je spolu s fľaškou citrusového odmasťovadla. Kefky sa dajú vybrať pre jednoduché čistenie a v prípade opotrebovania si viete dokúpiť sadu náhradných kefiek. Cena sa pohybuje okolo 25 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

R.S.P. Grease Gun pro


Mazacia pištoľ vhodná na mazanie aj ťažko dostupných miest na bicykli. Vyrobená je z kovu, vďaka čomu vám poslúži niekoľko rokov. Pružina mazivo automaticky vtlačí do mazacej pištole a umožní presné a jemné dávkovanie. Dostatočne dlhý hrot hravo zvládne aj tie najmenej prístupné miesta. Závit je kompatibilný s tubami viacerých výrobcov. S týmto pomocníkom už nezabudnete na dokonalé mazanie vašich bicyklov. Cena sa pohybuje okolo 40 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

BBB BBS-102 Bleedkit


Hydraulické brzdy tiež z času na čas potrebujú servis. Táto sada síce na prvý pohľad vyzerá ako vytiahnutá z kufríka nejakého lekára, no je skutočne určená pre bicykel. Vďaka nej dokážete naplniť a odvzdušniť brzdy značky SRAM. Samotné odvzdušnenie bŕzd síce nie je úkon, ktorý zvládne každý, ale s trochou šikovnosti to určite dokážete. Takže smelo do toho, aby ste svojim brzdám znovu vdýchli život. Cena sa pohybuje okolo 30 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

Weldtite multikľúč


Dvadsať praktických pomocníkov v jednom balení. Tento multikľúč obsahuje to najpotrebnejšie náradie. Centrovacie, imbusové aj torx kľúče. Nechýba nitovačka a háčik na reťaz, kľúč na pedále a krížový skrutkovač. Sada dokonca obsahuje aj súpravu na opravu defektov a montážne páky. Smelo sa vydajte na cesty s vedomím, že so sebou máte všetko potrebné a žiadny technický problém vás nezaskočí. Cena sa pohybuje okolo 22 € a viac sa dozviete na tomto odkaze.

Pre kompletné informácie o produktoch, prosím, navštívte stránky jednotlivých výrobcov/dovozcov.

Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.

Podobné články

keyboard_arrow_up