Unboxing: Ghost Nirvana Tour Base – za tisícku aj s tretrami

Unboxing: Ghost Nirvana Tour Base – za tisícku aj s tretrami

Ak je rozpočet na začatie s horskou cyklistikou 1000 €, tak model Nirvana toto splní a ostane aj na nákup príslušenstva alebo tretier.

Ak sa pohybujeme v týchto cenových reláciách a máme chuť nové MTB-čko prevetrať aj v ľahkom teréne, tak sa hodí myslieť na to, aby mal takýto bike vhodnú geometriu, moderný pohon s dostatočným rozsahom, spoľahlivé brzdy a fungujúcu vidlicu. Pri skladaní tejto Nirvany v jej základnom prevedení BASE sme postupne zisťovali, či nám tieto očakávania dokáže splniť. Nad BASE stojí UNIVERSAL, ďalej ADVANCED a top model je označený ako ESSENTIAL.

Špecifikácia
Unboxing


Krabica zboku nenápadná, ak by ste si bike nechali doručiť takto zabalený, tak susedom alebo partnerovi neukážete podľa nápisu na krabici, čo bude v jej útrobách. Len hore malé logo prezrádzajúce značku a nemecký pôvod.Nemecká dôslednosť rozpoznateľná aj podľa usporiadania rozloženého biku v krabici, všetko má svoje dobre premyslené miesto. Veľké plus za nepoužívanie zbytočného plastu a igelitov pri ochrane bicykla. Ekologicky založení bikeri, kupujte Ghost .Za extra zmienku stojí príslušenstvo. S takýmto štýlovým vreckom sme sa pri biku ešte nestretli, ich nástroje SuperFit už poznáme, hodiť sa bude imbusový kľúč a meter s vodováhou. Veľmi pohodlne vyzerá sedlo, vedeli ste, že sa dá nastavovať jeho šírka podľa veľkosti vašich kostí? Ako ich zmerať? Využite kartón z bicykla a otlačte sa do neho posadením.Skladanie nevyžaduje špeciálne znalosti, aj tu sa myslelo na bežného používateľa.Rám je z hliníka, lakovanie vyzerá naživo ešte lepšie, ako na fotkách. K dispozícii veľkosti S-XL, menšie sú s 27,5” kolesami a väčšie s 29”. Kam chodia na tie názvy farieb, bláznivá čerešňa a koralový ostrov je názov tohto prevedenia, to musí napadnúť len zaujímavého človeka.Vidlica od Suntour je vzduchová a podľa veľkosti rámu ponúkne 80 alebo 120 mm. Čo poteší je použitie pevných osí namiesto rýchloupínakov. Predná od Suntour má špecifický systém, radšej sme pre vás pripravili video.Brzdíme vďaka Shimanu, aj keď základná hydraulika, tak aspoň poriadny kotúč 180 mm.Unboxing modelu Nirvana 2020 fungoval na Shimane, dnes tu máme komponenty Sram. 12 rýchlostí, podstatné čísla sú 32 x 10-50.Že sa s bikom vyhrali, dosvedčuje aj ochrana rámu na viacerých miestach.Sedlovka a riadidlá sú od značky Fiftyone, gripy sú WTB, rovnako aj plášte, veľkosť kolies sme spomínali, šírka modelu WTB Ranger je 2,3”.Vážili sme L-ko.12 rýchlostí, vzduch, hydraulické brzdy Shimano, to je sľubný začiatok pri takomto biku, ktorý okrem ľahšieho terénu znesie aj prvé športovejšie ambície bikera.Geometria
Cena a dostupnosť


Cena daného modelu je 899 €. Tento bicykel nájdete aj v našom MTBIKER shope, ďalšie bicykle a produkty Ghost nájdete na profile značky.

Využi služby MTBIKER centra - Bikefitting a doručenie bicykla


V našom MTBIKER centre máme profesionálne vybavenie pre nastavovanie a optimalizáciu posedu s názvom Bikefitting. Ide o službu, ktorá na základe individuálnych fyziologických daností každého jazdca určí správne nastavenie posedu. V prípade, že sa rozhodneš využiť túto službu, detailné informácie o spôsobe objednania, druhoch merania, cenách a zľavách až do výšky 100% nájdeš v sekcii Bikefitting na tomto odkaze.

Ak si objednáš bicykel na našom eshope alebo osobne v MTBIKER centre, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v MTBIKER centre s poskladaním a garančným servisom zdarma. Pri cene bicykla nad 1 000 € môžeš využiť možnosť nášho bezplatného doručenia k tebe domov. Viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up18thumb_down comments 44 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Unboxing: Ghost Lanao Base 27.5 - dostupný bike pre dámy

Unboxing: Ghost Lanao Base 27.5 - dostupný bike pre dámy

Horských bicyklov, ktoré sú špecificky určené pre dámy, nie je veľa, avšak Ghost svojou radou Lanao tento štandard porušuje.
Unboxing: Ghost Lector FS Essential - chrt s trailovým zameraním

Unboxing: Ghost Lector FS Essential - chrt s trailovým zameraním

Novinky, technológie, originálne črty...pri pohľade na tento bicykel by malo byť každému jasné, že sa jedná o novinku od značky Ghost, konkrétne model Lector FS Essential.
Nechajte sa zviesť nemeckou precíznosťou – horské modely Ghost 2021 PR článok

Nechajte sa zviesť nemeckou precíznosťou – horské modely Ghost 2021

Nemecký výrobca presne vie, čo je korením horskej cyklistiky. Podľa ich osvedčeného receptu je namiešaná aj kolekcia pre rok 2021, v ktorej nebudú chýbať ako tradičné kúsky, tak aj očakávané novinky.
keyboard_arrow_up