Unboxing: BMC Fourstroke LT ONE – na traily aj maratóny

Unboxing: BMC Fourstroke LT ONE – na traily aj maratóny

Moderný XC bicykel by mal ponúknuť viac, než len rýchlosť. Technicky náročné trate vyžadujú modernú geometriu ako aj vyšší zdvih. Spĺňa toto všetko Fourstroke LT ONE?

Ak by sme škatuľkovali, tak bicykel môžeme zaradiť do najmladšej MTB kategórie - DC, teda „down country“. Karbónový rám s vnútorným vedením kabeláže má zadný zdvih 120 mm. S rovnakým rozsahom pracuje aj predná vidlica RockShox SID Select+. Celok dotvára moderná geometria s položeným 66,5° hlavovým uhlom, doplnená strmším 76,7° uhlom sedlovej rúrky pre ľahšiu manévrovateľnosť. Jednoprevodník s 12-rýchlostnou kazetou a 29” kolesá dodajú dostatok rýchlosti, nech je terén akýkoľvek.

Bicykel sa vyrába v štyroch veľkostiach - S, M, L a XL. My si poskladáme veľkosť M, ktorú momentálne nájdete aj v našej novej žilinskej predajni.

Špecifikácia


 • Rám: Fourstroke LT Carbon, APS Suspension System, 120 mm zdvih, Vnútorné vedenie kabeláže s vodiacimi kanálmi, hlavové zloženie s ochranou proti pretočeniu riadidiel, Stredové zloženie Press Fit 92, Post Mount úchyt strmeňa, 12x148 mm Boost pevná oska, integrované vodítko reťaze
 • Vidlica: RockShox SID Select+, 120 mm zdvih
 • Tlmič: RockShox SIDLUXE Select+
 • Kľuky: Shimano SLX FC-M7100-1. Prevodník 34 zubov
 • Kazeta: Shimano SLX CS-M7100 12-rýchlostná, rozsah: 10-51
 • Reťaz: Shimano Deore CN-M6100 12-rýchlostná
 • Prehadzovačka: Shimano SLX RD-M7100 12-rýchlostná
 • Radenie: Shimano SLX SL-M7100 12-rýchlostné
 • Brzdy: Shimano BL-M7100 páky + BR-M7120 brzdový strmeň, kotúče: Shimano SM-RT66 180 mm/180 mm
 • Riadidlá: BMC MRB03, šírka 760 mm
 • Predstavec: Truvativ Atmos 7K
 • Sedlovka: BikeYoke Divine, zdvih 150 mm
 • Sedlo: Fizik Antares R7
 • Náboje: DT Swiss 370, 18-zubový ratchet
 • Plášte: Maxxis Rekon 29x2,4", TR, EXO

Geometria
Unboxing


Niekedy je najnáročnejšia „operácia“ práve vyslobodenie bicykla zo všetkých obalových materiálov a sťahovacích pások. No je to znamenie, že výrobca dbá na to, aby sa bicykel počas transportu nepoškodil.

krabica BMC

K bicyklu patrí aj ďalšie príslušenstvo, ktoré máme v menšej krabici. Nájdeme tu predstavec, ovládanie teleskopickej sedlovky, bezdušové ventily, platformové pedále, bezpečnostné prvky, ale napríklad aj zvonček.Ako prvú vec po odbalení namontujeme predstavec Truvativ Atmos 7K s priemerom 31,8 mm a dĺžkou 50 mm. Hneď po ňom prichádzajú na rad hliníkové riadidlá BMC MRB03 so šírkou 760 mm.

Truvativ Atmos 7KBMC MRB03 760 mm

Ďalšie montážne práce už pokračujú v montážnom stojane. Najprv osadíme predné koleso do vidlice RockShox SID Select+ pomocou pevnej osy a hneď na to sa presunieme k sedlovej rúrke, kde zapojíme a osadíme teleskopickú sedlovku BikeYoke Divine so zdvihom 150 mm.

RockShox SID Select+, Maxxis Rekon TR EXOBikeyoke Divine travel 150 mm, zdvih 150 mm

Nastáva moment váženia a závesná váha ukazuje hodnotu 12,9 kg pre veľkosť M.

hmotnosť BMC Fourstroke Stroke LT ONE veľkosť M

BMC Fourstroke LT ONE kombinuje bielu a pieskovú farbu. K tomu sú farebne zladené aj polepy na vidlici. Zvyšok komponentov je v neutrálnej čiernej, čím nechávajú vyniknúť dizajnu samotného rámu.

down-country bicykel, BMC Fourstroke Stroke LT ONEdown-country bicykel, BMC Fourstroke Stroke LT ONE

Rám pracuje s progresívnou geometriou pod označením písmenami BWC, ktorá je prispôsobená pre rámy s veľkými 29” kolesami. Virtuálny systém odpruženia zadnej stavby nesie názov APS dual-link a pracuje so zdvihom 120 mm. Odpruženie a tlmenie zadnej časti rámu má na zodpovednosť gramársky tlmič RockShox SIDLuxe+.

BMC Fourstroke Stroke LT ONE, APS Dual LinkRockShox SIDLuxe+

Tandem s tlmičom tvorí vidlica RockShox SID Select+ s rovnakým zdvihom, teda 120 mm.

RockShox SID Select+

Tak ako samotná značka BMC aj kolesá DT Swiss M1900 pochádzajú zo Švajčiarska, no Fourstroke LT ONE by si určite rozumel aj s niečím ľahším. „DT-čka“ majú vnútornú šírku ráfika 30 mm, čo pomôže udržať na uzde hlavne objemné, 62 mm široké, plášte Maxxis Rekon v rozmere 29 x 2,40” vpredu aj vzadu.

kolesá DT Swiss M1900Maxxis Rekon 29x2,4” EXO TR

Uviesť kolesá do pohybu sa vám podarí vďaka dvanásťrýchlostnému pohonu v podaní spoľahlivej a výkonnej sady Shimano SLX. Tá zahŕňa kľuky s 34-zubovým prevodníkom, kazetu s rozsahom 10 - 51 zubov a samozrejme adekvátnu prehadzovačku a radenie z tejto sady. Symbiózu systému SLX narúša iba reťaz Deore z o poschodie nižšej sady, ktorá však svojím výkonom a výdržou neraz konkuruje aj drahším modelom.

kľuky Shimano SLX FC-M7100-1 34T
kazeta Shimano SLX CS-M7100 10-51T, prehadzovačka Shimano SLX RD-M7100reťaz Shimano Deore CN-M6100

Na agresívnejšiu jazdu sú prispôsobené štvorpiestové brzdy Shimano SLX BR-M7120. Spolupracujú s kotúčmi SM-RT66 s priemerom 180 mm vpredu aj vzadu.

brzdy Shimano BR-M7120brzdy Shimano BR-M7100

Fotogaléria


bicykel BMC Fourstroke Stroke LT ONE

bicykel BMC Fourstroke Stroke LT ONEFizik Antares R7


Fourstroke LT ONE je moderný „down country“ bicykel. Znamená to, že s ním môžete vyraziť na preteky aj na traily. Súťažiť, aj sa zabávať sa. MOC bicykla je 5 899 €. S naším vernostným programom sa však viete dostať na ďaleko zaujímavejšie ceny. BMC-čko nájdete v našom MTBIKER eshope. Ak momentálne nemáme požadovanú veľkosť, neváhajte si ju pridať do Wishlistu. Po jej naskladnení vám pristane na vašom účte notifikácia.

Využi služby MTBIKER centra – Bikefitting a doručenie bicykla


V MTBIKER centre Hrádok a v MTBIKER Bratislava máme profesionálne vybavenie na nastavovanie a optimalizáciu posedu s názvom Bikefitting. Ide o službu, ktorá na základe individuálnych fyziologických daností každého jazdca určí správne nastavenie posedu. V prípade, že sa rozhodneš využiť túto službu, detailné informácie o spôsobe objednania, druhoch merania, cenách a zľavách až do výšky 100 % nájdeš v sekcii Bikefitting na tomto odkaze.

Ak si objednáš bicykel na našom eshope alebo osobne v predajniach, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v showroome v Bratislave alebo v MTBIKER centre s poskladaním a garančným servisom zdarma. Pri cene bicykla nad 1 000 € môžeš využiť možnosť nášho bezplatného doručenia k tebe domov. Viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze.
Zdroj fotografií: archív redakcie
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
redakcia 

Podobné články

Test: BMC Fourstroke LT - ako jazdí môj vysnívaný bike

Test: BMC Fourstroke LT - ako jazdí môj vysnívaný bike

Je možné mať jeden stroj, ktorý bude „raketou" na maratónoch a zároveň schopnou alternatívou k trailbiku? V tejto sezóne som skúsil nájsť odpoveď na bicykli, ktorého cena sa radšej nehovorí.
Unboxing: Bulls Wild Creed RS - „drvič“ trailov z Nemecka

Unboxing: Bulls Wild Creed RS - „drvič“ trailov z Nemecka

Viac zdvihu, viac zábavy - záleží už iba na vašich schopnostiach, ako dobre viete bicykel ovládať. Wild Creed je pripravený na všetko.
Môj bicykel snov alebo na čom pôjdem BIKE Transalp

Môj bicykel snov alebo na čom pôjdem BIKE Transalp

Každý si pod pojmom „dream bike“ môže predstaviť niečo iné. Dnes sa pozrieme, ako vyzerá taký bicykel podľa mojich kritérií a ako sa splnil jeden sen.
keyboard_arrow_up