Unboxing: Rock Machine Thunder 24 VB - menej je niekedy viac

Unboxing: Rock Machine Thunder 24 VB - menej je niekedy viac

Aj bike pre juniora má svoje špecifiká, nie je to len o správnej veľkosti, mix komponentov ovplyvní budúce zážitky mladého bikera.

Čo chceme docieliť výberom správneho biku pre nášho juniora? Aby mu dobre slúžil, naučil sa pozitívnym návykom a dôležitá je samozrejme aj jeho bezpečnosť. Potom sú tu veci, ktoré sú príjemným bonusom, ako napríklad hmotnosť biku, ale podceňovať nemôžeme ani dizajn. Všetkým menovaným veciam sa venujeme aj v tomto unboxingu.

ŠpecifikáciaUnboxing


Značka Rock Machine patrí do skupiny s názvom Bike Fun International. To je dobrý názov, ak sa zameriavate na výrobu bicyklov.


Ak by ste sa rozhodovali, že si bike necháte poslať v krabici a potom ho spolu s juniorom zložíte, tak toto vás čaká.


Ak budete robiť objednávku, tak pedále kupovať zvlášť nemusíte, hodiť sa bude košík na fľašu a prípadne nejaké blikačky. Odrazky určite nahodiť, viditeľnosť je základ.


Aj pri detských bicykloch je dobré používať ochranné a protišmykové pasty a určite vám to pôjde lepšie od ruky, ak máte doma servisný stojan.


Rám je dostupný v univerzálnej veľkosti 12,5”, ktorá sa hodí na postavu od 120 - 145 cm. Vyrobený je zo zliatiny hliníka. Vôbec nevadí, že tu nie je odpružená vidlica, základné modely používané na takéto bicykle viacej vážia, ako fungujú.


Klasické V brzdy sú stále dobre fungujúce riešenie, dokonca sú situácie, keď prekonávajú najlacnejšie mechanické kotúčové brzdy.


Mládež už prešmykače asi ani nebude potrebovať, ani na tomto biku sa ich používanie nenaučia, pohon tu máme 1x8 od Shimano Altus. Dôležitý detail je plastová ochrana prevodníka, nemusíte dokola prať olejové nohavice.


Doplnky si vyrába RM vo svojej réžii, takže si vie všetko pekne zladiť. Farebne sa bike bude páčiť ako chlapcom, tak aj dievčatám. Červená buď ako Ferrari, alebo ako ruže.


Kolesá veľkosti 24” sa budú pekne odvaľovať na rovine, plášte s univerzálnym dezénom nespomaľujú na asfalte a podržia aj na poľnej ceste. Všimli ste si reflexný prúžok na boku plášťov?


Takto vyzerá zložený bike, naša antracitová stena dáva krásne vyniknúť jeho farbe.


Ešte ho odvážime, V brzdy a klasická vidlica majú pozitívny vplyv na výsledok.


Fotka z druhej strany a bicykel môže odísť za svojím novým majiteľom.


GeometriaCena a dostupnosť


Cena daného modelu je 398 €. Detské bicykle nájdete v našom shope na tomto odkaze.

Využi služby MTBIKER centra - Bikefitting a doručenie bicykla


V našom MTBIKER centre máme profesionálne vybavenie pre nastavovanie a optimalizáciu posedu s názvom Bikefitting. Ide o službu, ktorá na základe individuálnych fyziologických daností každého jazdca určí správne nastavenie posedu. V prípade, že sa rozhodneš využiť túto službu, detailné informácie o spôsobe objednania, druhoch merania, cenách a zľavách až do výšky 100 % nájdeš v sekcii Bikefitting na tomto odkaze.

Ak si objednáš bicykel na našom eshope alebo osobne v MTBIKER centre, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v MTBIKER centre s poskladaním a garančným servisom zdarma. Pri cene bicykla nad 1 000 € môžeš využiť možnosť nášho bezplatného doručenia k tebe domov. Viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze.
report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up11thumb_down comments 3 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Unboxing: Rock Machine Manhattan 70 – príjemný úvod do horskej cyklistiky

Unboxing: Rock Machine Manhattan 70 – príjemný úvod do horskej cyklistiky

Výlet po asfalte alebo lesných cestičkách? A čo tak to spojiť dokopy. Presne na tento účel je bicykel Rock Machine s názov Manhattan ako stvorený.
Unboxing: Rock Machine Blizzard TRL 30-29 - vstupenka do sveta trailu

Unboxing: Rock Machine Blizzard TRL 30-29 - vstupenka do sveta trailu

Dostatočné zdvihy, správna geometria robustnejšieho rámu, širšie plášte a štvorpiestikové brzdy. A čo ak je tento recept na zábavu ešte aj príjemne dostupný?
Unboxing: Rock Machine Blizz CRB 20-29 2021 - hravý karbón

Unboxing: Rock Machine Blizz CRB 20-29 2021 - hravý karbón

Pevný rám moderného strihu vyrobený z karbónu a kombinácia osvedčených komponentov s dostupnou cenou. A ak vám chýbajú prešmykače, tak tu spozornite.
keyboard_arrow_up