Mount Everest za jeden deň ale trochu inak

Na najvyššiu horu sveta nevedie len jedna cesta a rovnako bicykel nie je jediný spôsob, ako zdolať prevýšenie 8 848 metrov vlastnými silami. Opäť vás pozývam do krajiny, kde čísla naberajú nový rozmer...

Už sa mi ani nechce veriť, že sú to takmer 2 roky, čo sme vám s Adamom priniesli detailný pohľad na výzvu menom Everesting. Vtedy k nám práve zavítala korona, takže všetky akcie boli zrušené, cestovanie problematické ešte aj mimo okres a myšlienka otáčať kopec za domom sa zdala byť ideálny nápad, ako nájsť nejakú dobrú „zábavku”. Nuž, korona je tu stále s nami, resp. sa stala v podstate bežnou súčasťou života, ako bonus tu máme ešte niečo horšie doslova za rohom. Stále platí, že pohyb vonku je možno ten najlepší psychiater a toho sa snažím držať, aby mi zo všetkého okolo nezačalo „vyhrávať”...

Dalo by sa povedať, že myšlienka Everestingu sa mi páči stále, rovnako ako ma baví mimo sezóny outdoor, najmä skialp. A samozrejme napadlo mi opäť spojenie, veď aj najvyšší kopec sa dá „dobíjať” rôznymi spôsobmi. Navyše ma zaujímalo porovnanie, rozdiel v detailoch, vnímanie únavy a všetko s tým spojené. Takže najvyššia hora mi opäť učarovala, no ešte predtým mi dovoľte malé odbočenie.

Web MTHIKER

Minulý rok počas Vianoc sme spustili YouTube kanál MTHIKER so zameraním na outdoor. Videá či články sa v podstate mixovali s tými cyklistickými pomerne dlhú dobu. Pred koncom roka 2021 ste si možno všimli, že z hlavnej stránky portálu MTBIKER zrazu zmizli. Nie, „nepraštili” sme s tým, práve naopak. Vytvorili sme samostatný web a eshop, zameraný na outdoor, čo samozrejme prináša so sebou aj množstvo práce. Teraz sa môžete jednoducho prekliknúť cez ikonku (logo) v hlavnom menu na to, čo vás zaujíma, pričom samozrejme netreba žiadne nové prihlásenie ani konto.

Rovno sa priznám, že som si pripravil takú menšiu „habaďúru”, ale snáď mi odpustíte. Práve Everesting mi prišiel ako dobrý spôsob na prepojenie týchto „svetov” a na predstavenie webu MTHIKER. Ak vás zaujíma, ako chutí 8 848 výškových metrov na lyžiach a všetky ďalšie detaily, či porovnanie s cyklistikou, ešte vás prosím o jedno „kliknutie”. Na oplátku dodám, že som si siahol celkom hlboko a pripravili sme pre vás video aj podrobné čítanie. Viac už v článku - Skialp Everesting alebo 9000 výškových metrov za 16 hod - ako si posunúť limity.


Možno ste si všimli, že cez zimu som v rámci cyklistiky prispieval o čosi menej a sústredil som sa viac na outdoor. Pre mňa je to skvelý mix, ktorý ma baví a umožní mi vziať vás zase na iné miesta. Ale práve tento Everesting bol akousi symbolickou bodkou za zimou, ktorá mi zase dodala energiu do ďalšieho obsahu v rámci cyklilstiky. Témy mám pripravené, „forma” sa postupne ladí a verím, že sa spolu opäť dobre zabavíme v sedle. S tým, ako sa posúva čas na letný, to spolu aj celkom dobre ladí...
report_problem Našiel si v texte chybu?
Imroman 
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádzajú žiadne komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Liptov Ride 2024 – najťažší dojazd v stúpaní u nás?

Liptov Ride 2024 – najťažší dojazd v stúpaní u nás?

Prvý štart na pretekoch je často odpoveďou na otázku, čo si robil v zime. Bol skialp dobrou prípravou a ako nás preveril úplne nový dojazd, ktorý sa môže smelo radiť k najťažším u nás?
Rozhovor: Rebeka Cully – keď dieťa nie je prekážkou

Rozhovor: Rebeka Cully – keď dieťa nie je prekážkou

„Som fyzioterapeutka na materskej dovolenke so 16-mesačným synčekom. V zime sa venujem skialpinizmu a v lete triatlonu. Milujem dobrodružstvá, a najmä tie v horách.“
VAUDE – a bude aj planéta celá, aj dobrodruh sýty

VAUDE – a bude aj planéta celá, aj dobrodruh sýty

Výrobcov, ktorí sa snažia zbytočne nedrancovať planétu a ponúkať nielen kvalitné, ale i ekologické produkty, síce nie je veľa, no postupne pribúdajú. Čím je VAUDE špeciálne?
keyboard_arrow_up