Reportáž: Detská tour Petra Sagana medzi lietadlami

Reportáž: Detská tour Petra Sagana medzi lietadlami

Premiérovo sa Detská tour Petra Sagana uskutočnila v Martine. A nielen to, po prvýkrát sme súťažili na letisku.

To síce napovedá, že trať bola rovinatá, ale organizátori ju „natočili“ ako na cyklokrose, takže stále to bolo brzda – plyn a získavali hlavne cyklisti, ktorí nemajú problém s plynulým prechádzaním zákrut.

Počasie deťom žičí


V piatok organizátori, ktorí stavali trať, do nitky zmokli a predpoveď počasia na sobotu bola ešte nepriaznivejšia. Od rána dážď, dážď a len dážď. To, že opäť nepršalo (nespadla ani kvapka vody), ani nemusíme spomínať. Tých daždivých Detských tour za 9 rokov by sme vedeli spočítať na palcoch jednej ruky. Našťastie.Ale poďme pekne k súťaži…


Nesúťažná Baby je vždy milým začiatkom podujatia a niektorí na odrážadlách to pekne „vypeckovali“.Zaujímavé a pestré to bolo aj medzi Mikro chlapcami, veď na štart sa postavilo 54 cyklistov. Prekvapivo zvíťazil nováčik Filip Hlavatý z neďalekých Turian a my veríme, že Filip príde aj na ďalšie kolá a zabojuje aj o celkový žltý dres v súťaži. U dievčat to prekvapenie nebolo a s obrovským náskokom zvíťazila maďarská bikerka Milli Sophia Jóny zo Superior MTB Racing team.Úlohu favorita potvrdil u Mili chlapcov Jakub Roštár z Proefekt Košice, ktorý zvíťazil s malým náskokom pred konkurenciou. Jakuba napodobnila klubová kamarátka Elena Rusková a je vidieť, že na východe sa práci s mládežou venujú. V kategórii Mini chlapci opäť tvorili preteky maďarskí bikeri. Najviac síl mal v cieli Peter Patrik Andráš z tímu Superior MTB Racing team.

Ella Trochanová z tímu XC Bikers Trenčín „pretavila“ skúsenosti z Detskej tour na ďalšie zlato. U mladších žiakov to bol najtesnejší dojazd pretekov, veď o víťazovi rozhodla až cieľová fotografia. O prvenstvo bojovali Sebastián Trnka z Cyklistickej Tour a Dušan Dário Lukáč z ŠK Topoľčianky. Úspešnejší bol prvý menovaný a zapísal si po striebre v Budmericiach tohtoročný premiérový triumf.U dievčat si víťazstvo v dobrej konkurencii vybojovala Sofia Matiesková z Velosvet Prievidza. U starších žiakov to bol od začiatku súboj Šichta – Húsenica – Stano. Nakoniec klubovú prevahu využil cyklista ŠK Topoľčianky Martin Stano a s miernym náskokom zvíťazil pred Michalom Šichtom. Medzi dievčatami to bola dominancia klubu Cyklistická Tour, veď pódium obsadili všetky tri miesta. Zvíťazila Karolína Bortelová.U rodičov dcéru Sofiu napodobnil Peter Matieska z Velosvet Prievidza a zvíťazil v konkurencii mužov. Najväčšia favoritka medzi ženami - Martina Šichtová hneď po štarte roztrhla reťaz a tak sa otvorila cesta k víťazstvu Ivane Nikhazyovej z Proefekt Košice.Detská tour Petra Sagana pokračuje už tento víkend v sobotu 14. mája v Demänová Rezort. Tešíme sa na všetkých fanúšikov cyklistiky, veď bicyklovať je zábava!
report_problem Našiel si v texte chybu?

2. Detská Tour Petra Sagana

calendar_today 07.05.2022
format_list_numbered 2. kolo - Detská Tour Petra Sagana
label MTB - XC
place Martin (Slovensko)

Páči sa ti tento článok? thumb_up15thumb_down comments 1 komentár report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Reportáž: Detská tour Petra Sagana roztočila pedále

Reportáž: Detská tour Petra Sagana roztočila pedále

A je to tu. Deviaty ročník obľúbeného cyklistického podujatia nielen pre výkonnostných cyklistov, ale aj tých čo majú radi bicykel, mal svoju úvodnú „primaveru".
Blatisté finále Detskej Tour Petra Sagana v Demänovej

Blatisté finále Detskej Tour Petra Sagana v Demänovej

V krásnom prostredí Demänová rezort sa odohrávalo finálové kolo Detskej Tour Petra Sagana. Členitý terén a „singláče" poriadne preverili početné štartové pole v 12 kategóriách.
Reportáž: Detská Tour Petra Sagana po prvýkrát vo Vysokých Tatrách

Reportáž: Detská Tour Petra Sagana po prvýkrát vo Vysokých Tatrách

V krásnom golfovom areáli Royal Valley Malý Slavkov sa prvýkrát uskutočnila aj naša Detská Tour Petra Sagana. Aj keď predpoveď počasia neveštila nič dobré, búrky a krupobitie náš nakoniec obišli.
keyboard_arrow_up