Unboxing: Lapierre Zesty TR 5.9 - na zábavu veľa netreba

Unboxing: Lapierre Zesty TR 5.9 - na zábavu veľa netreba

Značka Lapierre dnes už oslavuje 76 rokov. Vývoj, napredovanie a výroba bicyklov je stále ich vášeň a my zistíme, či to tak je pri unboxingu modelu Zesty TR 5.9.

„Uhni z cesty, ide Zesty." Kto by nepoznal tento model? Označenie TR určuje jeho zameranie - trail. Nápovedou, že tomu tak bude, sú aj použité zdvihy 130 mm vpredu a 120 mm vzadu... Jedná sa o hliníkový model, najvyšší z radu hliníkových Zesty TR. Osadený pohonom 1 x 12 na 29” kolesách bude vhodným univerzálom do terénu. Vyrába sa vo veľkostiach S, M, L a XL.

Špecifikácia


 • Rám: Zesty TR SUPREME 5 120 mm travel (29") PRESSFIT , BOOST, METRIC, THRU AXLE
 • Vidlica: FOX Rythm 34 Float 2 Pos/Remote BOOST 130 mm (29 "")
 • Prehadzovačka: SRAM GX LUNAR EAGLE 12SPD
 • Kľuky: SRAM GX LUNAR EAGLE BOOST148 DUB 12SPD. 165/32T (S) 170/32T (M, L) 175/32T (XL)
 • Stredové zloženie: DUB PRESS FIT MTB 92
 • Kazeta: SRAM PG 1210 12 Spd 11-50T
 • Reťaz: SRAM NX EAGLE Matchmaker 12SPD
 • Brzdy: SRAM G2 R GLOSS BLACK (4pist)
 • Hlavové zloženie: FSA ORBIT ZERO STACK
 • Riadidlá: Lapierre 6061DB 760 mm, 15 MM RISE, 31.8 BAR BORE
 • Gripy: Lapierre DD34 Lock-on
 • Predstavec: Lapierre FULL CNC 0° 45 MM
 • Sedlovka: Lapierre DROPPER by JD 80 (S), 100 (M), 130 (L, XL)
 • Sedlo: Selle Royal VIVO
 • Predný náboj: Lapierre bY FASTACE DF813, BOOST 15x110, 32H
 • Zadný náboj: Lapierre bY FASTACE DR813, 4 SEALED BEARINGS, BOOST 12x148, 32H
 • Pedále: NW-91K
 • Kotúče: SRAM CENTERLINE Rounded 200/180
 • Tlmič: FOX FLOAT DPS PERF 3 POS lever, LV EVOL 165 * 45 TRUNNION

Geometria
Unboxing


Všetko pekne v krabici, ako má byť. Prekvapil nás nápis: „Made in Turkey”. Čakali sme zvyčajný východoázijský Taiwan, Malajziu…Po vybratí z krabice sa ukáže žiarivosť striebornej farby.Nasadíme sedlovku Lapierre Dropper, aby bolo za čo uchytiť rám do montážneho stojana. Jej zdvih vo veľkosti M, ktorú skladáme, je 100 mm. S-ko má zdvih 80 mm, veľkosti L a XL zas 130 mm.Na sedlovku patrí sedlo Selle Royal Vivo.Pokračujeme osadením predného kolesa, ďalej riadidlami a predstavcom v réžii Lapierre.Na upevnené riadidlá uchytíme brzdové páčky Sram G2 R a rovnako aj ovládanie teleskopickej sedlovky, ktoré dodáva FOX.Doladíme posledné detaily, nasadíme pedále.Nastavíme radenie s pohonom SRAM GX Eagle 12s Lunar. Označenie rovnakej sady nájdeme aj na kľukách, osadených 32-zubovým prevodníkom. Kazeta SRAM PG 1210 má rozsah 11 - 50 zubov.Tu je „Francúz” v plnej kráse.Farebné prevedenie je menej nápadné, zbytočne „nekričí,” no napriek tomu sú na ráme pekné, decentné detaily. Menej je niekedy viac.Bicykel je v kontakte so zemou na kolesách, osadených na ráfikoch Mach 1 Maxx 29” s vnútornou šírkou 25 mm, obutých do plášťov Maxxis Ardent 2,4 vpredu a Forkaster 2,35 vzadu. Oba vo verzii TR Exo, takže konverzia na bezdušové kolesá je možná. Náboje na boost osiach sú opäť v réžii výrobcu Lapierre.O ubrzdenie výrobcom udávaných 15,3 kg sa starajú štvropiestové brzdy Sram G2 R Gloss Black s 200 mm resp. 180 mm kotúčom Sram Centerline.Odpruženie dostal na zodpovednosť FOX, konkrétne vidlica FOX Rythm 34 Float so 130 mm a tlmič FOX Float DPS Performance.Lapierre Zesty TR 5.9 je poskladaný a pripravený pomáhať novému majiteľovi zdolávať horský terén, traily a zabávať sa na dvoch kolesách.Tento bicykel môžete mať za cenu 3 099 €. Nájdete ho aj s ponukou ďalších bicyklov Lapierre u nás na MTBIKER eshope.

Využi služby showroomu Bratislava a MTBIKER centra - Bikefitting a doručenie bicykla


V našich kamenných predajniach máme profesionálne vybavenie pre nastavovanie a optimalizáciu posedu s názvom Bikefitting. Ide o službu, ktorá na základe individuálnych fyziologických daností každého jazdca určí správne nastavenie posedu. V prípade, že sa rozhodneš využiť túto službu, detailné informácie o spôsobe objednania, druhoch merania, cenách a zľavách až do výšky 100 % nájdeš v sekcii Bikefitting na tomto odkaze. Služba je dostupná podľa aktuálnych protiepidemických opatrení.

Ak si objednáš bicykel na našom eshope alebo osobne v predajniach, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v showroome v Bratislave alebo v MTBIKER centre s poskladaním a garančným servisom zdarma. Pri cene bicykla nad 1 000 € môžeš využiť možnosť nášho bezplatného doručenia k tebe domov. Viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze.

Z hľadiska aktuálnej situácie si dovozca vyhradzuje právo meniť špecifikácie jednotlivých bicyklov na základe aktuálnej dostupnosti komponentov. Pre kompletné informácie o produktoch, prosím, navštívte stránky jednotlivých výrobcov/dovozcov. Za rozdiely sa ospravedlňujeme. Je to jediná možnosť, ako vám v aktuálnej sezóne ponúknuť bicykle.

Zdroj fotografií: archív redakcie MTBIKER
report_problem Našiel si v texte chybu?
redakcia 
Páči sa ti tento článok? thumb_up17thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Unboxing: Bianchi Methanol CV FS 9.3 - pretekárske korene nezaprie

Unboxing: Bianchi Methanol CV FS 9.3 - pretekárske korene nezaprie

Slávna talianska značka je známa najmä pre svoje cestné bicykle, no má čo ponúknuť aj fanúšikom MTB. Ako inak, nezaprie svoje športové gény, ani celeste farbu...
Unboxing: Giant Reign 29 2022 - pre to najdivokejšie enduro

Unboxing: Giant Reign 29 2022 - pre to najdivokejšie enduro

Vystúpajte s ľahkosťou na štart „rýchlostnej skúšky“ enduro pretekov a potom to plnou rýchlosťou pustite dolu. Reign sa nezľakne ani toho najdrsnejšieho terénu a prekážok.
Unboxing: Mondraker Foxy - overený enduro Španiel v hliníku

Unboxing: Mondraker Foxy - overený enduro Španiel v hliníku

Osvedčená geometria a veľmi dobré jazdné vlastnosti – presne tieto slová vystihujú španielsku klasiku Mondraker Foxy.
keyboard_arrow_up