Test: VAUDE Clubride III - nielen na funkčnosti záleží

Batoh VAUDE Clubride III je nielen praktický, ale aj štýlový kúsok. A nielen do mesta, ale aj do prírody.

Clubride bol popravde jeden z kúskov, ktoré mi od VAUDE hneď padli do oka a dosť som sa naň tešil. Minimalistický a pekný dizajn spojený s funkčnosťou, to je moje obľúbené kombo. Aby som ho však nepopisoval ako „fiflenu“ do mesta, preskúmal som aj jeho „outdoorovú krv“…

VAUDE Clubride III

V duchu jednoduchosti

Ak si vezmeme na paškál vzhľad a komory batoha, bude to stručné a rýchle. Tá sa tu totiž nachádza len jedna. A viac ani netreba. Je dostatočne priestranná na to, aby poňala veci do práce, obed a nejakú tú rezervnú bundu. Prípadne výbavu na kratšiu túru. Podľa slov výrobcu má objem 27 litrov, avšak toto číslo má svoje „ale“. A pod tým „ale“ myslím uzáver batoha.

test VAUDE Clubride III
Dekel je síce vymyslený šikovne – je naozaj malá šanca, že do batoha natečie alebo sa doň dostanú nečistoty – avšak pri uzatváraní ho treba trošku komplikovane zložiť a prehnúť. Pri „narvanom“ batohu som s tým mal veľakrát problém a niektoré veci museli putovať von.

review VAUDE Clubride III

Priehradky na všetko

Samotná jedna komora je síce jednoduchá, no nachádza sa v nej niekoľko praktických priehradiek, ktoré by som od batoha tohto typu očakával a aj vyžadoval. Samozrejmosťou je priehradka na notebook. Opäť si pomôžem údajom od výrobcu – bez problémov by sa sem mal zmestiť laptop s 13,3” obrazovkou (v preklade 33 x 23 cm). Hoci mám aj menší model, nepodarilo sa mi ho sem vložiť aj s obalom, takže v tomto sa treba spoľahnúť na ochrannú funkciu samotnej priehradky. Polstrovanie je síce tenké, avšak mäkké.

recenzia VAUDE Clubride III
K priehradke na notebook som pri chôdzi pešo získal ďalší postreh – ak máte ťažší notebook a batoh nie je naplnený, pri rezkejšom kroku vás pravdepodobne bude plieskať do chrbta. Mňa to napríklad po minúte začalo solídne vytáčať. Pri jazde je tento problém nepravdepodobný.

skúsenosti VAUDE Clubride III
Okrem tejto priehradky sa vnútri nachádza aj pár menších – na perá či iné drobnosti. Dá sa sem „hodiť“ peňaženka, kľúče od auta či kľúče od domu (na tie je tu osobitné očko). Prídavné vrecko sa nachádza na zadnej strane batoha a svoje miesto si tu dokáže nájsť napríklad mobil, v mojom prípade najčastejšie nabíjačky a iná drobná elektronika.

VAUDE Clubride IIIVAUDE Clubride III test

Za zmienku jednoznačne stojí nenápadný, no dôležitý pásik – vo VAUDE myslia aj na bezpečnosť cyklistu, a tak sem dokážete upnúť blikačku, prípadne šikovné zadné LED pásiky.

VAUDE Clubride III

Odolnosť – slabá stránka?

Začnem tým pozitívnejším. Zvnútra je batoh potiahnutý 1000D nylonom. A to znamená jediné – husté a odolné vlákna. Odolnosť batoha zvnútra sa mi (neplánovane) podarilo otestovať pri lete z Bruselu – vylialo sa mi v ňom belgické, pomerne tekuté tiramisu. Namiesto pracného čistenia batoha som tak len zobral vreckovku, neželanú ozdobu zotrel a batoh bol ako nový. Vnútorný 1000D poťah rovnako zabezpečuje nepremokavosť batoha zvonka – hoci voda vsiakne do polyesteru, ďalej neprenikne.

VAUDE Clubride III recenzia
Ako je však batoh odolný zvnútra, tak náchylný na špinu mi pripadá zvonka. Asi som pri VAUDE veciach zvyknutý na iný štandard, koniec koncov, snáď každý ich kúsok je ošetrený úpravou Eco Finish, ktorá funguje veľmi spoľahlivo.

Clubride III je však pravdepodobne výnimkou, keďže ani na ich stránkach sa o tejto úprave nedočítame. A možno práve to je dôvodom, že sa stačí batohom len obtrieť o niečo svetlé a hneď chytá fľakatú patinu. Toto je možno jeden z dôvodov, prečo sa síce na túru dá vziať, ale v ideálnom prípade je vhodnejšie siahnuť po inom modeli. Lepšou správou už je, že na vyčistenie stačí obyčajná kefa a čistá voda.

VAUDE Clubride III review

A čo komfort?

Nakoľko ide o batoh, v ktorom odveziete notebook pár kilometrov do práce, zbehnete s ním na nákup či prejsť sa okolo rybníka, netreba očakávať žiadne masívne tvarovanie chrbtovej oblasti. Inými slovami, je to rovná doska. Jedným dychom však dodávam, že solídne polstrovaná.

VAUDE Clubride III
V podobnom duchu sa nesú aj ramenné popruhy. Momentálne sa mi ťažko hodnotí ventilácia a priedušnosť, keďže sa ešte len začína otepľovať. A tak môžem zhodnotiť jedine pohodlie, ktoré batoh ponúka. Nič netlačí, nič neomína. Trochu prekvapivo na ňom nájdeme aj bedrový a hrudný pás.

VAUDE Clubride III
Bedrový pás je priviazaný k očkám jednoduchou líščou slučkou, a teda je odnímateľný. Hrudný pás sa odňať nedá, avšak už tradične je výškovo polohovateľný. Pásom by som vytkol jedinú vec – ich šírku. Pri hrudnom to až tak nevadí, no ak do batoha naložím ťažšie veci a utiahnem si ten bedrový, nepríjemne sa zarezáva do brucha. Je však jasné, že pri takomto type batoha slúžia oba pásy skôr núdzovo.

test VAUDE Clubride IIIVAUDE Clubride III

Plusy

  • elegantný dizajn
  • množstvo priehradiek
  • odolnosť zvnútra

Mínusy

  • obtiažne uzatváranie batoha pri väčšom naplnení
  • odolnosť voči nečistotám
  • tenký bedrový pás

VAUDE Clubride III recenzia
Ak si zakladáte nielen na tom, aby boli veci praktické, ale aby aj dobre vyzerali, môže byť VAUDE Clubride III jedným z horúcich adeptov na praktický mestský batoh. Okrem testovaného čierneho vyhotovenia je dostupný aj v tmavomodrom či pastelovo zelenom vyhotovení. Všetky tri zdieľajú aj cenovku, ktorá činí 126 € (MOC).
Zdroj fotografií: archív autora
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
LukasHarant 
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádzajú žiadne komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: VAUDE Moab Pro 16 II – keď sa stretne komfort s kvalitou

Test: VAUDE Moab Pro 16 II – keď sa stretne komfort s kvalitou

Batoh od výrobcu VAUDE mi prišiel ako malé porovnanie s podobným kúskom od inej značky, ktorý mi už pred rokmi doslúžil. Ako sa zmenili technológie a posunuli napred materiály, spracovanie či rôzne vychytávky?
Test: ALPINA Brighton MIPS – hi-tech prilba do mesta

Test: ALPINA Brighton MIPS – hi-tech prilba do mesta

Ak by Tony Stark, teda Ironman, naozaj existoval, túto prilbu do mesta by jednoznačne vymyslel on. V skutočnosti je od výrobcu Alpina a ja som ju mal možnosť testovať.
Test: VAUDE AM MOAB Gravity – na traily aj do bikeparku

Test: VAUDE AM MOAB Gravity – na traily aj do bikeparku

Všestranné topánky, ktoré na prvý pocit pripomínajú bežné skejtové modely, dokázali, že vzhľad môže mýliť.
keyboard_arrow_up