Unboxing: Giant Defy Advanced 2 - vytrvalostný rýchlik

Je naozaj tento bicykel dobre premyslený športový nástroj pre dlhé jazdy a jazdcov, ktorí sa neboja odbočiť mimo hladkého asfaltu? Poďme to spolu zistiť v unboxingu.

Jeden z najľahších rámov vo svojej kategórii prichádza v dokonalej rovnováhe medzi vysokovýkonnou reaktivitou a celodenným komfortom. Geometria rámu a konštrukcia vidlice sú navrhnuté pre dokonale hladkú jazdu aj na horších cestách a hlavne pri dlhých jazdách. Kabeláž je integrovaná do predstavca a následne do rámu. Pohon tvorí 12-rýchlostná sada Shimano 105 doplnená hydraulickými brzdami z rovnakej sady. Vyrába sa vo veľkostiach od XS po XL. My si v dnešnom unboxingu posvietime na veľkosť M.

Špecifikácia

 • Rám: Advanced-grade composite, karbónový
 • Vidlica: Advanced-grade composite, karbónový stĺpik
 • Radenie: Shimano 105
 • Prehadzovačka: Shimano 105
 • Prešmykač: Shimano 105
 • Kazeta: Shimano 105, rozsah: 11 - 36 zubov, 12-rýchlostná
 • Reťaz: KMC X12L-1
 • Kľuky: Shimano FC-RS520, prevodníky: 34/50z, dĺžka kľúk: XS, S - 170 mm, M, M/L - 172,5 mm, L, XL - 175 mm
 • Brzdy: Shimano 105 hydraulické, Kotúče: Giant MPH, priemer: 160 mm/160 mm
 • Ráfiky: Giant P-R2 Disc wheelset, hliníkové
 • Náboje: Giant, hliníkové, pevná os: 12 mm
 • Špice: Sapim, nerezové
 • Plášte: Giant Gavia Fondo 1, bezdušové, rozmer: 700 x 32c (33,5 mm), skladacie
 • Sedlovka: Giant D-Fuse, karbónová, 14 mm offset
 • Sedlo: Giant Approach
 • Predstavec: Giant Contact Aero Light, dĺžka - XS: 80 mm, S: 90 mm, M, M/L: 100 mm, L, XL: 110 mm
 • Riadidlá: Giant Contact SL D-Fuse, šírka - XS, S: 40 cm, M, M/L: 42 cm, L, XL: 44 cm
 • Omotávka: Stratus Lite 3.0
 • Stredové zloženie: Shimano, press fit

Geometria

Giant Defy Advanced 2 geometryGiant Defy Advanced 2 geometria

V roku 2024 prichádza už piata generácia tohto endurance karbónového bicykla. Oproti svojim predchodcom je rám opäť o niečo ľahší - to platí pre všetky verzie od Advanced cez Advanced Pro až po Advanced SL. My máme k dispozícii základnú verziu Advanced. Pohodlie pri dlhých jazdách sme už spomenuli a je to hlavná myšlienka celej koncepcie. Štruktúra uhlíkových vlákien, zvolené komponenty a ich ergonómia. Na všetko sa teraz detailne pozrieme.

Giant Defy Advanced 2Giant Defy Advanced 2

Po vybalení z krabice ihneď udrie do očí nápadná bordová metalíza doplnená červenými nápismi. Už sa nevieme dočkať finálneho pohľadu. Preto sa ihneď púšťame do montáže, ktorá je našťastie celkom rýchla a zahŕňa iba montáž riadidiel na krk vidlice, nahodenie predného kolesa pomocou pevnej osky a nakoniec len povytiahnutie sedlovky.

Veľkým plusom je integrovaná kabeláž do kokpitu, resp. 100 mm dlhého predstavca Giant Contact Aero Light, ktorá je vedená následne cez hlavové zloženie do útrob rámu. Dodáva to celému bicyklu ucelenejší dizajn. Riadidlá sú ergonomicky tvarované a sploštené vo vrchnej časti. Nesú označenie Contact SL D-Fuse a ich šírka je pre veľkosť M 420 mm. Označenie D-Fuse sa týka aj karbónovej sedlovej rúrky. Písmeno „D“ v jej prípade prezrádza jej tvarovanie, ktoré bolo navrhnuté tak, aby fungovalo ako systém, ktorý absorbuje otrasy a vibrácie z cesty pre zvýšenie úrovne komfortu. Zámok sedlovky je navyše vďaka tomuto riešeniu elegantne ukrytý v ráme.

Giant Defy Advanced 2 unboxingGiant Defy Advanced 2
Giant Defy Advanced 2
Všetky skrutky dotiaheneme momentovým kľúčom a zdá sa, že máme hotovo. Bicykel ihneď aj odvážime. Hmotnosť sa ustálila na hodnote 8,75 kg.

hmotnosť Giant Defy Advanced 2
Giant Defy Advanced 2Giant Defy Advanced 2

Defy vo farbe „Tiger Red/Dried Chili“ stojí na hliníkových kolesách Giant P-R2 s výškou ráfikov 25 mm. Tie sú obuté v bezdušových plášťoch Giant Gavia Fondo 1 s rozmermi 700 x 32 C. Rám aj vidlica však disponujú dostatočnou priechodnosťou až pre 38 mm široké plášte. To evokuje otázku - je tento bicykel vhodný aj ako gravel? Výrobca to nikde nespomína, na druhej strane píše o bicykli, ktorý zvládne dlažobné kocky, aké vidíme na jarných klasikách. Takže nájsť jednoznačnú odpoveď už musí každý sám. Niektoré poľné či štrkové cesty sú podstatne hladšie, ako spomínané úseky „pavé“.

Nakoniec, pri Giante je sympatické to, že plášte sú na kolesách už od výroby nahodené ako bezdušové a vám stačí iba doliať tmel, ktorý je k bicyklu tiež pribalený.

Giant Gavia Fondo 1 TLR 700x32CGiant Gavia Fondo 1 TLR 700x32C

Ak sa presunieme z obvodu kolies do ich stredu, nájdeme tu náboje Giant Alloy kompatibilné s 12 mm oskami. Brzdové kotúče sa uchytávajú pomocou 6-dierového štandardu. V tomto prípade hovoríme o 160 mm kotúčoch Giant MPH. Zahryzávajú sa do nich hydraulické brzdy Shimano 105.

Giant MPH rotorsGiant MPH rotors

Pohon bicykla tvoria kľuky FC-RS520 osadené 50/34-zubovými prevodníkmi. Vo veľkosti M majú dĺžku 172,5 mm. Reťaz KMC X12 ich spája s kazetou Shimano 105 s rozsahom 11 - 36 zubov. Pravej radiacej páke sekunduje 12-rýchlostná prehadzovačka zo 105-ky.

Giant Defy Advanced 2 unboxingGiant Defy Advanced 2

Čo sa nevmestilo do textu

Giant Contact SL D-FuseGiant Contact Aero Light
Giant ApproachGiant D-Fuse
Shimano 105 Dual ControlGiant Defy Advanced 2 Tiger Red/Dried Chili

Defy je vhodný najmä pre jazdcov, ktorí obľubujú dlhé trate, celodenné výjazdy alebo preteky Gran Fondo. Vďaka svojej konštrukcii a geometrii vám poskytne dostatok pohodlia aj na horších cestách. Zvýšiť ho môžete použitím až 38 mm širokých plášťov. Giant k bicyklu dodáva aj tmel do kolies, dva košíky na fľaše a ďalšie drobnosti pre viditeľnosť a bezpečnosť. Stačí nasadnúť a vyraziť, nech je cesta akákoľvek.

Jeho odporúčaná cena je 2 999 €, no s vernostným programom môže byť aj na zaujímavejšej úrovni - 2 699 €. Nájdete ho v MTBIKER shope. Ak by ste zatúžili po elektronickom radení, bicykel Giant Defy Advanced 1 na elektronickej sade Shimano 105 Di2 nájdete na tomto odkaze.

Využi služby MTBIKER – Bikefitting a doručenie bicykla

V MTBIKER centre Hrádok, v MTBIKER Bratislava a v MTBIKER Žilina máme profesionálne vybavenie pre nastavovanie a optimalizáciu posedu s názvom Bikefitting. Ide o službu, ktorá na základe individuálnych fyziologických daností každého jazdca určí správne nastavenie posedu. V prípade, že sa rozhodneš využiť túto službu, detailné informácie o spôsobe objednania, druhoch merania, cenách a zľavách až do výšky 100 % nájdeš v sekcii Bikefitting na tomto odkaze.

Ak si objednáš bicykel na našom e-shope alebo osobne v predajniach, je niekoľko možností, ako ti môže byť doručený. Jednou z nich je osobný odber v showroome v Bratislave, Žiline alebo v MTBIKER centre s poskladaním a garančným servisom zdarma. Pri cene bicykla nad 1 000 € môžeš využiť možnosť nášho bezplatného doručenia k tebe domov. Viac informácií aj o ďalších formách doručenia nájdeš na tomto odkaze.
Zdroj fotografií: archív redakcie
info
Testy a predstavenia produktov sa realizujú s produktami a materiálmi zapožičanými od dovozcu danej značky alebo z MTBIKER shopu. Ich obsah a záver je subjektívnym názorom autora.
report_problem Našiel si v texte chybu?
redakcia 

Podobné články

Unboxing: Giant Revolt Advanced 3 - rýchly a flexibilný

Unboxing: Giant Revolt Advanced 3 - rýchly a flexibilný

Ľahký rám, možnosť prispôsobenia rázvoru kolies a mnoho ďalšieho. Ak sa nevieš rozhodnúť, či chceš na cestu alebo do terénu, Revolt „berie" oboje rovnako dobre.
Unboxing: Marin Headlands 1 – karbónový dobrodruh

Unboxing: Marin Headlands 1 – karbónový dobrodruh

Headlands je kopcovitá pobrežná časť Kalifornie, plná štrkových ciest, výhľadov na oceán aj na známy most Golden Gate. Tento karbónový gravel je poctou tomuto miestu.
Unboxing: Titici ALL-IN - aj hliník môže byť exkluzívny

Unboxing: Titici ALL-IN - aj hliník môže byť exkluzívny

Hľadáš niečo, čo nemajú všetci, niečo, s čím budeš vytŕčať z davu? Ak máš rád ručnú prácu a ceníš si netuctový prístup k technológiám, pozri sa na tento gravel.
keyboard_arrow_up