Zdroj: Facebook - Roman Barenyi

Slovenské tituly v časovke pre Polievku a Števkovú

Majstrom Slovenska v cyklistickej časovke sa na spoločnom česko-slovenskom šampionáte v Šumperku stal Pavol Polievka. Štyridsaťdvaročný cyklista Trek KCK Oslany absolvoval náročnú 44 km dlhú trať za 1:08:29 h a v hodnotení majstrovstiev Slovenska bol o 1:04 min rýchlejší ako Roman Broniš zo Sparty Praha. Bronz si vybojoval Róbert Nagy z Dukly Trenčín Merida.

Polievka dobrú časovkársku formu ukázal aj na nedávnych pretekoch Okolo Slovenska, kde v jazde proti chronometru bol desiaty a najlepší z domácich jazdcov. Na posledných dvoch šampionátoch v Holíči a Bánovciach nad Bebravou bol strieborný. V hodnotení spoločných pretekov skončil v Šumperku na 6. priečke. Absolútnym víťazom a majstrom ČR sa stal Jiří Hudeček, ktorý štartoval aj na Okolo Slovenska, kde bol v časovke piaty a celkovo deviaty. Cyklista PSK Whirlpool zdolal o 8 sekúnd Jana Bártu. V kategórii mužov do 23 rokov sa presadil medzi Slovákmi Johan Schwabik z Interu Bratislava.

Majsterkou Slovenska v kategórii žien sa stala Janka Števková z Epicu Dohňany. Nová držiteľka majstrovského dresu absolvovala trať dlhú 22 km za 41:34 min a v hodnotení M-SR zdolala Alžbetu Pavlendovú o 34 sekúnd. Bronz si vybojovala Kristína Lapinová. Absolútnou víťazkou spoločných pretekov a majsterkou ČR sa stala dvojnásobná olympijská víťazka v rýchlokorčuľovaní Martina Sáblíková, ktorá bola pod Jeseníkmi suverénna a jasne triumfovala. Sáblíková by v cestnej cyklistike chcela štartovať aj na olympijských hrách v Londýne 2012.

Výsledky - spoločné majstrovstvá ČR a SR v cestnej cyklistike Šumperku:

Časovka:
Muži-elite (44 km): 1. Jiří Hudeček (PSK Whirlpool) 1:06:37 h, 2. Jan Bárta (NetApp) 1:06:45, 3. Tomáš Okrouhlický (Sparta Praha) 1:07:34, ... 6. (1. v M-SR) Pavol Polievka (Trek KCK Oslany) 1:08:29, 9. (2. v M-SR) Roman Broniš (Sparta Praha) 1:09:33, 11. (3. v M-SR) Róbert Nagy 1:10:05, 16. (4. v M-SR) Patrik Tybor 1:11:30, 17. (5. v M-SR) Maroš Kováč (všetci Dukla Trenčín) 1:11:30
Muži do 23 rokov - majstrovstvá SR: 1. Johan Schwabik (Inter Bratislava) 1:11:45 h, 2. Filip Taragel (Dukla Bratislava) 1:12:35, 3. Martin Mahďar (Dukla Trenčín) 1:12:54
Ženy (22 km): 1. Martina Sáblíková (Novis Team) 37:41, 2. Martina Růžičková (Michela Fanini Record Rox) 39:35, 3. Jarmila Machačová (Dukla Praha) 40:37, 4. (1. v M-SR) Janka Števková (Epic Dohňany) 41:34, 5. (2. v M-SR) Alžbeta Pavlendová (CK Dukla Bratislava) 42:08, ... 8. (3. v M-SR) Kristína Lapinová (BikePro s.r.o.) 42:29

[Foto na úvode: Facebook - Roman Barenyi]

report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

500 km výlet, ktorý nič negarantuje

500 km výlet, ktorý nič negarantuje

Keď sme ako partia študentov počas jedného jarného večera sedeli už pri treťom pive, jeden kamarát zahlásil: „Poďme cez prázdniny k Liptovskej Mare na babete.“ Ja som smelo odvetil: „Síce babetu nemám, ale pôjdem s vami na bicykli.“
Tip na výlet: Štyri mlyny na Malom Dunaji

Tip na výlet: Štyri mlyny na Malom Dunaji

Na Malom Dunaji sa nachádza niekoľko historických vodných mlynov, niektoré sú zapísané ako pamiatky UNESCO. Je možné ich spojiť trasou, ktorá zaujme nielen po cyklistickej stránke.
Reportáž: Panaracer Gravel Blinduro - neprekonateľný zážitok

Reportáž: Panaracer Gravel Blinduro - neprekonateľný zážitok

Blinduro je celkom zaujímavý koncept, kedy jazdec dopredu nevie, kadiaľ vlastne pôjde, alebo koľko presne kilometrov a výškových metrov ho čaká.
keyboard_arrow_up