Prológ Pretekov karpatských kuriérov zrušili

Prológ Pretekov karpatských kuriérov zrušili

Poľsko-slovenské cyklistické Preteky karpatských kuriérov kategórie UCI Europe Tour (2.2U) pre jazdcov do 23 rokov sa mali v stredu začať prológom na 1,3 km v Tarnówe, ale pre nepriazeň počasia ho zrušili.

"Celý deň bolo v Tarnówe mimoriadne horúco, teploty prekračovali 30 stupňov, nebo nad mestom bolo doslova bezoblačné. Na štarte bolo všetko pripravené, pretekári sa rozcvičovali a diváci stáli pri bariérach. Desať minút pred štartom prvého cyklistu však horúčavy náhle vystriedala silná búrka. Poľským organizátorom nezostalo nič iné, než súťaž zrušiť," informoval z Tarnówa zástupca slovenského organizátora Andrej Kozma.

Na štart bolo pripravených nastúpiť 119 jazdcov z 23 tímov, resp. tucta európskych krajín. Slovensko na tomto podujatí reprezentuje cyklistický klub Dukla Trenčín Trek a národný tím. Vo štvrtok je na programe 1. etapa Radlów - Tuchów.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár.

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

S láskou k cyklistike...

S láskou k cyklistike...

Ahoj, volám sa Tomáš a cítim averziu voči vytrvalostným športom. Takto by som sa možno predstavil hocijakému cyklistovi alebo bežcovi do roku 2016.
Rozhovor: Andrej Špánik - človek s historickou zbierkou bicyklov

Rozhovor: Andrej Špánik - človek s historickou zbierkou bicyklov

Veľa toho nenajazdí, ale napriek tomu má bicykle za pár tisíc. Čo všetko má Andrej vo svojej historickej zbierke a ako sa k tomu dostal?
Máš čas? Nemám, ale stíham...lebo chcem

Máš čas? Nemám, ale stíham...lebo chcem

Ako mamka 4 detí (s dvojročnými odstupmi) dobre viem, čo to obnáša, starať sa o ne. No i my maminy potrebujeme chvíľu len pre seba, oddych, ktorým načerpáme sily do ďalších dní. Každý si pod tým predstaví niečo, čo ho baví. A mňa vždy bavil šport.
keyboard_arrow_up