1000miles: Dobrodružstvo začína

1000miles: Dobrodružstvo začína

Marki007 29.06.2012   1000 Miles Pozvanka Etapove Preteky

Český extrémny bajker Jan Kopka sa tento rok predstaví druhýkrát v roli organizátora. Preteky Craft 1000 Miles Adventure sa po vlaňajšej premiére dočkal druhého opakovania. Za dobrodružstvom po česko-slovenskej divočine sa štartuje už túto nedeľu pri Aši.

 

Na pretekárov z Čiech, Slovenska, Nemecka a Švajčiarska čaká náročná 1600 kilometrová trať s celkovým prevýšením 31.000 metrov. Účastníci sa pohybujú po trati bez akéhokoľvek zaistenia, spoliehajú sa sami na seba, na svoju schopnosť popasovať sa s divočinou a na povinnú GPS navigáciu, ktorá ich vedie po vopred vytýčenej trase až do cieľa v najvýchodnejšej obci na Slovensku, v Novej Sedlici.

Podstatu závodu najlepšie vystihuje jeho motto: „Dielčie osobné víťazstvo, dosiahnutie svojho vlastného cieľa, sebaprekonanie, nabitie sebadôvery, pocit pokory, úcta k súperom aj prírode, poznanie a sebapoznanie, strach aj eufória, radosť aj bolesť... A hlavne veľké dobrodružstvo, to by mal byť hlavný motor pre každého účastníka závodu!“

S traťou sa popasuje aj minuloročný víťaz Zdeněk Kříž, ktorý sľubuje ešte lepší čas ako minulý rok. Podarí sa mu pokoriť hranicu 8 dní? Vyberte si svojho favorita a sledujte spolu s nami fascinujúcu MTB reality show na www.1000miles.cz a priamo na MTBiker.sk, kde budeme uverejňovať fotografie a reportáže z akcie.

Dobrodružstvo začína.

Páči sa ti tento článok?

Zďieľaj ho:
Buď naším fanúšikom:

Podobné články

Komentáre

Momentálne sa tu nenachádza žiaden komentár. Môžeš však zanechať Tvoj komentár:

Pridaj komentár