P. Velits na úvod Okolo Romandie stratil, triumf Frooma

Slovenský cyklista Peter Velits obsadil v úvodnom prológu na pretekoch Okolo Romandie 87. miesto. Na trati medzi La Chable a Brusonom s dĺžkou 7,45 km stratil na víťazného Christophera Frooma z Veľkej Británie 1:17 min.

Froome náročný horský prológ zvládol za 13:15 min a vyhral o 6 sekúnd pred Američanom Andrewom Talanským. Tretí skončil Chorvát Robert Kiserlovski. Úradujúci majster sveta v časovke a Velitsov tímový kolega z Omega Pharma-Quick Step Tony Martin zaostal za Froomom o 29 sekúnd a skončil šestnásty.

Výsledky - cyklistické preteky Okolo Romandie:

Prológ (Le Chable - Bruson, 7,45 km): 1. Christopher Froome (V. Brit.) Sky 13:15 min, 2. Andrew Talansky (USA) Garmin-Sharp +6 s, 3. Robert Kiserlovski (Chor.) RadioShack-Leopard +13, 4. Richie Porte (Aus.) Sky +15, 5. Rui Alberto Faria da Costa (Portug.) Movistar +16, 6. Thibaut Pinot (Fr.) FDJ +17, ... 87. Peter Velits (SR) Omega Pharma-Quick Step +1:17 min
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.