Peter Velits mení dres, bude jazdiť za BMC

Peter Velits mení dres, bude jazdiť za BMC

Dvojnásobný cyklistický majster sveta Peter Velits mení dres. Od novej sezóny bude jazdiť za zoskupenie BMC. Do konca roku 2013 účinkuje v tíme Omega Pharma-Quick Step. Pre Velitsa to bude piaty zamestnávateľ v profesionálnej kariére. V roku 2007 pôsobil vo Wiesenhofe, v rokoch 2008 až 2009 v Milrame, v sezónach 2010 a 2011 v HTC - Columbia a posledné dva ročníky v nástupníckom tíme po predchádzajúcom Omega Pharma - Quick Step. Ako amatér jazdil za Duklu Trenčín a Konicu Minoltu.

"Technicky ešte môj odchod do BMC nie je dotiahnutý - chýba podpis, ten by už mal byť len formalitou. Pôjde o kontrakt na dva roky. Rokovania sú už vo fáze, že obe strany musia zmluvu podpísať. Mal som viac možností, kde by som mohol pokračovať v kariére. BMC bol jedným z tímov, ktorý mi vychádzal pri vyhodnocovaní medzi najlepšími. Ide o dobre technicky i rozpočtovo vybavené družstvo s kvalitnými jazdcami," povedal pre agentúru SITA Peter Velits.

Dvadsaťosemročný svetový šampión do 23 rokov 2007 a držiteľ dúhové dresu majstra sveta v tímovej časovke 2012 bol doteraz vždy v jednom družstve so svojou dvojičkou Martinom. Tentoraz sa ich cesty rozchádzajú. "Chceli sme byť spolu, v BMC však bolo miesto iba pre jedného. Musíme sa rozdeliť, ale neberieme to ako tragédiu. Aj tento rok sme išli spoločne len minimum pretekov, náš program bol iný. Zvážili sme možnosti a teraz sa delíme. Raz ten deň musel prísť. Uvidíme, kam napokon zamieri Martin. Aj on by bol rád, ak by zmenil dres," doplnil Peter Velits.

V BMC sa stretne Púchovčan aj s bývalým tímovým kolegom Tejayom Van Garderenom. V družstve pôsobia aj Cadel Evans či Philippe Gilbert. BMC môže na veľkých podujatiach postaviť veľmi silný tím. Petra Velitsa v najbližšom období čakajú štarty na GP Plouay vo Francúzsku, kanadské preteky World Tour v Québecu a Montreale a potom majstrovstvá sveta vo Florencii. "Chcem ísť časovku jednotlivcov, na ktorú sa pripravujem. Som zvedavý, či ma teraz vyberú aj na časovku družstiev medzi šesť jazdcov Omegy," dodal pre SITA Peter Velits.
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2023, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up8thumb_down comments 2 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Formulár sa odosiela
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Test: BMC Teammachine SLR01 Disc Two - jeden stroj na všetko

Test: BMC Teammachine SLR01 Disc Two - jeden stroj na všetko

Top model švajčiarskej značky zažil so mnou celú sezónu a tak si trúfnem povedať, aký skutočne je.
Pozvánka: Testovacie dni BMC - dostupné aj „redaktorské“ modely

Pozvánka: Testovacie dni BMC - dostupné aj „redaktorské“ modely

Prvé testovacie dni tohto roku nám prinášajú prémiovú značku bicyklov, BMC. Vyskúšať si môžeš rôzny mix modelov vrátane tých, na ktorých momentálne jazdia aj naši redaktori, Imro a Cepo.
Unboxing: BMC Teammachine SLR Three - aero je všetko

Unboxing: BMC Teammachine SLR Three - aero je všetko

Zrodený v horách, stvorený pre zdolávanie horských prémií a pripravený pre rýchly zjazd s ovládaním presným ako švajčiarske hodinky. Čo ponúka výbava tohto BMC-čka?
keyboard_arrow_up