Masáž prináša viac ako len liečbu

Masáž prináša viac ako len liečbu

32 komentáre

abysportnebolel 09.10.2013   Aby Sport Nebolel Zdravie Info

Po presedenom dni strávenom v tieni počítačov by každému z nás padla vhod masáž. V dnešnej ponuke existuje niekoľko najrozšírenejších typov masáží. Avšak, pri akejkoľvek masáži zostáva cieľ rovnaký. Prispieť k zlepšeniu fyzickej a duševnej pohody.

 Prečo ísť na masáž

Masáž je sústava masážnych hmatov, pri ktorých sa používajú najrôznejšie dotyky, tlaky, trenie alebo hladenie. V závislosti od typu masáží sa môžu využívať aj rozličné pomôcky (lávové kamene, banky a pod.). Výsledkom pôsobenia masáže je celkový účinok na organizmus, ktorý má v prvom rade liečebnú funkciu.Snáď najdôležitejším účinkom masáží je pôsobenie na svalový aparát. Počas masáže sa zvýši prívod kyslíku do svalov a podľa správne zvoleného typu masáže sa svaly dostavájú do optimálneho svalového tonusu (napätia). Takýmto pôsobením na svalový aparát prichádza k zmierneniu vyskytujúcich sa bolestí.

Pôsobením tlaku na kožu, prichádza k jej otepleniu a prekrveniu, a následne k rovnakému účinku aj na svaly. Počas masáže dochádza k odstraňovaniu povrchových zrohovatených vrstiev na koži, čím sa podporí kožné dýchanie. Koža sa sa stáva pružnejšou.

Liečebných účinkov masáží je ešte veľa. Avšak, masáž ponúka aj niečo iné.

Masáž je aj príjemná relaxačná záležitosť. Samotný dotyk účinne pomáha zbavovať telo vnútorného napätia a stresu. Masážne hmaty, či už dotyky, jemné trenie alebo hladenie, nielen príjemne pôsobia na telo, ale prinášajú so sebou aj uvoľnenie.

Upokojujúci účinok masáži mimoriadne pozitívne vplýva aj na psychiku. Masáž dokáže odbúrať psychické bloky, intenzívne pôsobí pri uvoľnení napätia, stresu, depresii, ale aj únave organizmu. Práve pre tieto harmonizujúce účinky je masáž považovaná za vynikajúci prostriedok pre navodenie psychickej pohody.

Upokojujúca hudba a jemná vôňa tvoria už len kulisy príjemnej relaxačnej atmosféry. Vychutnať si pôžitok z másáží, jej uvoľňujúce a upokojujúce účinky sú ideálnym prostriedkom ako zo seba ztriasť celodenné napätie a stres.

Masáž blahodarne pôsobí na celé naše „ja“, a preto nechajme sa niekedy rozmaznať a doprajme si niekedy pocítiť jej čaro.

Článok vyšiel na abysportnebolel.sk

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

rocky486 11.10.2013 (12:55)

0


Okrem psychologického efektu nemá masáž v podstate skoro žiaden vplyv na regeneráciu svalov a ich údajné prekrvenie. Povchom tela vedie len 10% ciev a okysličenie svalov týmto spôsobom je minimálne. Z tohto dôvodu je oveľa dôležitejšie takzvané vyjazdenie po tréningu kedy pri relatívne nízkej tepovej frekvencii dochádza k prekrveniu aj najjemnejších kapilár a vlásočníc a odbúravanie splodín metabolizmu je naozaj účinné. V kombinácii zo strečingom je aktívna regenerácia ďaleko účinnejsšia ako masáž, ktorá má s fyzickou regeneráciou len málo spoločné. Ale ako psychický relax je to príjemné.

 
JoKo rocky486 11.10.2013 (23:52)

0


Nezabudni to prezradiť aj cyklistom... Lebo keby to vedeli, tak určite by večer po etape neležali hodinu na masážnom stole, a doobeda pred ďalšou etapou opäť pol hodiny.

Vytočiť nožičky je dôležité, lenže tým vytočením nepomôžeš všetkým svalovým skupinám - a tu pomôže jedine masáž. A dobrý masér nehladká, ale naozaj masíruje. Ak takú masáž dostáva bežný človek, tak po 5 minútach uteká zo stola. A masér po dvoch-troch masážach si necíti ruky, bolia ho viac, ako drevorubača.

 
Pridaj komentár