Neviditeľná prilba

Neviditeľná prilba

Vadí Vám pri cyklistike prilba? Stláča Vás remienok, tvar prilby nie a nie priľnúť k hlave, cítite s v prilbe nekomfortne. Ak ste doteraz nemali pri ochrane hlavy na výber a trpeli ste, teraz už nemusíte. Riešenie dvoch bikeriek zo Švédska robí z prilby na hlave zbytočnosť. Teda ak máte po ruke voľných 400 €.

Čo teda nahrádza prilbu a ochráni hlavu pred nárazom? Odpoveďou je airbag ukrytý v golieri. Dômyselný vynález funguje na princípe vnútorného senzoru, ktorý pri kombinácii trhnutia a zárezu nafúkne vzduchový vankúš. Vankúš v tvare kapucne dokonca podľa výskumov dokáže náraz absorbovať 3x lepšie ako obyčajná prilba.

Senzory v golieri, ktoré spúšťajú mechanizmus nafúknutia vydržia 18 hodín bikovania. Výdrž bateríí indikujú ledkové svietidlá, nabíjateľné sú prostredníctvom USB portu.Keďže na vývoji pracovali ženy, golier ukrývajúci airbag si môžete zakúpiť hneď v niekoľkých štýlových vyhotoveniach.
Má teda golier, „neviditeľná prilba“ alebo airbag pre cyklistu aj nejaké nevýhody? Okrem vysokej ceny možno k nevýhodám zaradiť aj nulovú ochranu v situáciách, keď nedôjde nárazu alebo pádu, napríklad pri údere do konára, alebo vyššie položenej prekážky. Problémom môže byť aj teplo počas letných mesiacov, avšak údajne s už pracuje aj na verzii s vnútorným chladením. Novinka v ochrane cyklistov modernou technikou teda môže o nejaký ten čas zavesiť prilby na klinec. Či sa to naozaj stane ukáže už blízka budúcnosť. Každopádne ide o zaujímavý projekt, ktorý opäť posúva hranice bezpečnosti a komfortu na vyššiu úroveň.

report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up0thumb_down comments 12 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Video: Výber stopy na traile - škola jazdy play_arrow

Video: Výber stopy na traile - škola jazdy

Základom pre rýchlu a bezpečnú jazdu je práve výber vhodnej stopy. Niekoľko tipov ako ju zvoliť, nájdete vo videu.
Video: Škola jazdy - ako správne brzdiť play_arrow

Video: Škola jazdy - ako správne brzdiť

O tom, aké dôležité je vedieť rýchlo a účinne zastaviť, sa asi nemusíme baviť. Na čo treba klásť dôraz a ktoré veci radšej nerobiť?
MTBIKER shop: Gerlaching, súťaže, nový Ghost Lector a konečne podujatia

MTBIKER shop: Gerlaching, súťaže, nový Ghost Lector a konečne podujatia

Vďaka takýmto pravidelným prehľadom vám neuniknú tie najzaujímavejšie videá, články a príspevky a dozviete sa novinky z predajne, shopu a našich akcií.
keyboard_arrow_up