Sagan možno pôjde k Alonsovi, zatiaľ to nepotvrdili

Sagan možno pôjde k Alonsovi, zatiaľ to nepotvrdili

Slovenského cyklistu Petra Sagana možno čaká zaujímavá budúcnosť spojená s novým Teamom Alonso. Od sezóny 2015 by sa mal podľa špekulácií médií čerstvo 24-ročný Sagan stať členom tohto tímu s gážou 3,3 mil. eur v rokoch 2015 a 2016. Informuje o tom špecializovaný server cyclingnews.com na základe informácií zo stránky Tuttobiciweb. Či ide o pravdivú informáciu alebo len neoverené dohady, ukáže čas.

Cyclingnews.com už kontaktoval predstaviteľov novotvoriaceho sa Alonsovho tímu, ale tí sa k údajnej dohode so Saganom odmietli oficiálne vyjadriť. Úradujúci športovec roka na Slovensku Peter Sagan je momentálne zmluvne zviazaný s talianskym tímom Cannondale, v ktorého drese si vybojoval zatiaľ všetky úspechy v profesionálnom pelotóne vrátane dvoch prvenstiev v bodovacej súťaži na Tour de France. Kontrakt s Cannondalom Saganovi vyprší koncom roka 2014. Potom bude mať voľné ruky.

Sagan sa vlani niekoľkokrát stretol s dvojnásobným majstrom sveta formuly 1 Fernandom Alonsom, dokonca spolu absolvovali v Maranelle testovaciu jazdu v monoposte Ferrari. Najlepší slovenský cyklista v tejto súvislosti na vyhlásení ankety Zlatý pedál v závere minulého roka diplomaticky povedal: "Uvidíme, čo prinesie budúcnosť, človek sa musí pozerať aj dopredu. Všetko je o rokovaniach. Nehovorím, že by som mal odísť z tímu Cannondale. Existuje nádej, že zostanem. Ľudia však nie sú slepí, videli nás s Fernandom a mohli si veľa vecí pomyslieť. Nateraz je však otvorených veľa ciest. Mám ponuky od viacerých tímov."

Sagan a Alonso
Foto: Ferrari.com
report_problem Našiel si v texte chybu?
SITA
© 2021, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.
Páči sa ti tento článok? thumb_up1thumb_down comments 4 komentáre report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

Rok s WeLoveCycling PR článok

Rok s WeLoveCycling

WeLoveCycling v ničom nezaostáva za svojím názvom a neúnavne prináša zaujímavé články z oblasti cyklistiky. Pravidelná dávka noviniek zo sveta profesionálov, rozhovory na aktuálne témy či so zaujímavými ľuďmi.
S láskou k cyklistike...

S láskou k cyklistike...

Ahoj, volám sa Tomáš a cítim averziu voči vytrvalostným športom. Takto by som sa možno predstavil hocijakému cyklistovi alebo bežcovi do roku 2016.
Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome play_arrow

Video: Finále Okolo Slovenska 2021 - Sagan, zákulisie a falošný Froome

Veľkolepé finále najsilnejšieho ročníka Okolo Slovenska v histórii. Uži si zmätok a tlačenicu po dojazde, pohľad do tváre svetových hviezd a milý omyl s falošným Froomom.
keyboard_arrow_up