Zdroj: Fotovermerk: grubernd

Slovenská reprezentácia MTB v Rakúsku na technicky náročnej trati

Slovenská reprezentácia MTB sa 11.05.2014 zúčastnila na Grazer Bike-Opening Stattegg 2014, pretekoch kat. C1 v rakúskom meste Graz. Na technicky náročnej trati sa slovenskí pretekári predstavili v kategórii muži elite, muži U-23, juniori, ženy a juniorky. V kategórií elite muži sa Michalovi Lamimu podaril veľmi pekný výsledok. Po hodine a 10-tich minútach došiel do cieľa ako prvý.

Náš druhý zástupca Martin Haring došiel na 16.mieste.
V kat. U-23, ktorá sa šla ako európsky pohár, došiel František Lami na 10. mieste, Jozef Bebčák sa umiestnil na 20. mieste a Tomáš Višnovský na 24. mieste. Zo žien sa Janka Keseg Števková umiestnila na 7. mieste a Michaela Maláriková na 13. mieste.

Michal Lami
Preteky juniorov boli zaradené do SP UCI juniorskej série XCO a z našej štvorice pretekárov sa najviac darilo Matejovi Ulíkovi, ktorý došiel na 57. mieste z 98 štartujúcich pretekárov.
Kvôli zlým poveternostným podmienkam mala kat. muži elite skrátenú trať o dva kolá. Trať bola z veľkej časti rozbahnená a nie všetci naší pretekári sa dokázali na nej presadiť, ale s účinkovaním reprezentantov SR som spokojný.