Sagan by vymenil zelený dres za triumf na veľkej klasike

Sagan by vymenil zelený dres za triumf na veľkej klasike

25 komentárov

SITA 04.11.2014   Tour De France Klasika Peter Sagan Cestna Cyklistika

Peter Sagan by rád vymenil jedno zo svojich troch zelených tričiek z Tour de France za víťazstvo v niektorom z cyklistických monumentov, čiže veľkých jednodňových klasických pretekoch. Taliansky športový denník Gazzetta dello Sport píše o tom, že slovenský cyklista bol zrejme najbližšie k pokoreniu veľkej klasiky na jar v roku 2013, keď skončil na pretekoch Miláno - San Remo druhý za Nemcom Geraldom Ciolekom.

 

"Naozaj by som minimálne jedno víťazstvo v bodovacej súťaži na Tour vymenil za triumf na prestížnej klasike,“ cituje Saganove slová pre Gazzettu server cyclingnews. Splniť by sa mu to mohlo už na jar budúceho roku, keď sa na najväčších jednodňových pretekoch ocitne prvý raz už ako jazdec tímu Tinkkoff-Saxo, ktorého členom bude od Nového roka a vymenil ho za predchádzajúce pôsobenie v tímoch Cannondale, resp. predtým Liquigas.

"Dobré by bolo, keby som začal vyhrávať veľké klasické preteky a pritom mal naďalej radosť z cyklistiky. Mal som viacero ponúk na zmenu tímového dresu, ale vybral som si Tinkoff najmä kvôli manažérovi Bjarnemu Riisovi. Poznám ho ako veľmi dobrého a úspešného lídra. Verím, že ma dôkladne oboznámi so stratégiou a taktikou tímu na budúcu sezónu,“ vyjadril sa Sagan.

Aj v budúcom roku by jednou z priorít 24-ročného Sagana mal byť zisk zeleného dresu za triumf v bodovacej súťaži na Starej dáme, ako sa zvykne vravieť slávnej Tour de France. A to aj napriek zmene bodovacieho systému, ktorý zvýhodňuje víťazov šprintérskych etáp nad komplexnejšími pretekármi. Rovnako však musí mladší z bratov Saganovcov rátať aj s tým, že sa s ním ráta ako podporným elementom pre Španiela Alberta Contadora a jeho útok na celkové víťazstvo na Tour. Populárny "El Pistolero" (pištoľník) dokonca ohlásil útok na náročné double: Giro d´Italia + Tour de France.

"Nemal by to byť až taký problém podporovať Contadora a zároveň jazdiť na zelený dres. V roku 2012 sme v tíme Liquigas tiež všetci pomáhali Vincenzovi Nibalimu, ktorý skončil celkovo tretí, a ja som popri tom stihol získať zelený dres za bodovaciu súťaž. Pravda, celý tím musí príkladne spolupracovať,“ uviedol Peter Sagan.

V Afrike s tímom Tinkoff-Saxo


V týchto dňoch už spoločne s bratom Jurajom a ďalším Slovákom Michaelom Kolářom zarezáva v príprave na sezónu v Afrike, kde sa jazdci zoskupenia Tinkoff-Saxo ako aj väčšina realizačného tímu od soboty šplhajú na najvyšší vrch afrického kontinentu, 5895 m vysoké Kilimandžáro. Pre Petra Sagana to nie je prvá skúsenosť s vysokou nadmorskou výškou.

Sagan stúpa na Kilimandžáro




"Bol som už v Himalájach. Pohyboval som sa v okolí Everestu a vystúpil až do výšky približne 5500 m. Všetko tam ide pomalšie. Treba byť trpezlivý a posúvať sa krok po kroku. Dôležitá je aklimatizácia a postupné šplhanie sa. Dýcha sa ťažko a nedá sa poriadne jesť ani spať,“ cituje Sagana cyclingnews.

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať
SITA

© 2020, Autorské práva SITA a.s. a uvedené agentúry.
Všetky práva vyhradené. Opätovné vydanie alebo rozširovanie obsahu tejto správy bez predchádzajúceho písomného súhlasu SITA a.s. a uvedených agentúr je výslovne zakázané.

Podobné články

Komentáre

CTM raptor past 04.11.2014 (14:15)

2


keď ho získaš 3x tak chceš už asi niečo nové

 
Obree 04.11.2014 (13:50)

0


Mimo Paris–Roubaix neviem ktorý pretek by bol hodný zeleného dresu?

 
Fignon Obree 04.11.2014 (15:05)

0


Milano-San Remo

 
Obree Fignon 04.11.2014 (15:24)

0


Tak ja by som to určite nemenil

 
Fignon Obree 04.11.2014 (16:17)

1


ja hej, len nemam zeleny z TdF

 
Pridaj komentár