Prvý rok kvalifikácie na OH 2016 v MTB XCO + výsledky a fotogaléria z Nového Mesta na Morave

Prvý rok kvalifikácie na OH 2016 v MTB XCO + výsledky a fotogaléria z Nového Mesta na Morave

thumb_up3thumb_down 5 komentárov

slavo 04.06.2015 50 fotografií   Olympijske Hry Svetovy Pohar Michal Lami Horska Cyklistika Cross Country Cyklistika Nove Mesto Na Morave

Podľa uverejneného rankingu dokázali v prvom roku kvalifikácie na OH 2016 muži Elite vybojovať pre Slovensko 11. miesto v hodnotení krajín, čo znamená miestenku pre dvoch cyklistov v tejto disciplíne. Michal Lami sa posunul z 12. na 11. miesto, Martin Haring zo 64. na 65. miesto a František Lami zo 102. na 98. miesto. Medzi ženami Elite Janka Keseg Števková spadla o priečku nižšie z 18. na 19. miesto, v celkovom hodnotení kategórie žien však patrí Slovensku 25. priečka. V tejto chvíli to pre ženy znamená nepostupujúcu pozíciu.

 

Rankig je aktualizovaný o výsledky úvodného kola Svetového pohára v disciplíne MTB XCO, ktoré sa konali uplynulý víkend (23. a 24. 5.) v Novom Meste na Morave. Tieto preteky uzavreli prvé kolo kvalifikácie na OH 2016 a hoci našim pretekárom nevyšli podľa ich predstáv, získali na nich 52 bodov UCI. Stav platil ku dňu 24.5. 2015.

V Novom Meste na Morave malo Slovensko zastúpenie v kategóriách Elite muži, muži U23 a Elite ženyAko prví sa na štart postavili muži U23, medzi ktorými o body UCI bojovali František Lami, Tomáš Višňovský a Filip Sklenárik. Víťazom tejto kategórie sa stal Švajčiar Lars Forster. „Feri prvýkrát bodoval na pretekoch SP a zo 138 štartujúcich skončil šesnásty,“ napísala nám z dejiska pretekov J. Lamiová, vedúca výpravy. „Tomáš Višňovský po výbornom prvom kole, v ktorom sa po štarte prepracoval na 25. miesto, strácal v ďalších kolách na technických sekciách a nakoniec prišiel do cieľa ako päťdesiatyštvrtý. Smolu mal Filip Sklenárik, ktorému ako prvoročiakovi v kategórii U23 chýbali na lepšiu štartovaciu pozíciu UCI body. Zaplietol sa do niekoľkých pádov, v dôsledku ktorých mal potom technické problémy s bicyklom,“ dodáva. I tak sa však Filip posunul oproti štartu o dvadsaťosem priečok vyššie. „Bol som trochu sklamaný, mal som pocit, že mám na prvú desiatku. Nevyšlo mi však prvé kolo a potom mi stále chýbal kúsok na desaťčlennú skupinu predo mnou,“ povedal po pretekoch František Lami.Janka Keseg Števková pretekala v kategórii Elite ženy ako jediná Slovenka. „Úvodné preteky SP v Novom Meste na Morave nevyšli Janke podľa predstáv,“ uviedol na FB stránke tímu jej tréner, Peter Legnavský. „Ambície boli o niečo vyššie ako 39. miesto,“ dodáva. Kategóriu vyhrala Švajčiarka Jolanda Neff .Najočakávanejší bol boj o medaily v kategórii Elite men, v ktorej mala naša krajina zastúpenie prostredníctvom Michala LamihoMartina Haringa. Zvíťazil český pretekár Jaroslav Kulhavý, Michal Lami prišiel do cieľa na 32. mieste. „Spokojný nie som, chcel som lepšie umiestnenie, povedal po pretekoch Michal. Do kvalifikácie na OH však získal 42 bodov.

Ján Žilovec
Viceprezident SZC, predseda komisie pre horskú cyklistiku


Fotogaléria: Svetový pohár MTB XCO v Novom Meste na Morave


Credits: Jakub Čaprnka, http://www.nora-jakub.sk


 

Fotogaléria k článku

 

Páči sa ti tento článok?

Článok je zle napísaný
V článku sú chyby
Nepáči sa mi obsah
Nepáčia sa mi predstavované produkty
Iné
Odoslať

Podobné články

Komentáre

double 04.06.2015 (14:13)

thumb_up3thumb_down


ak by sa dalo tak nabuduce treba skor vydat clanok kedze medzitým bol uz aj závod v Albstadte.

 
slavo double 04.06.2015 (20:10)

thumb_up0thumb_down


Poslali nam pekne fotky, tak som to dal von aj ked je to uz trosku starsia informacia, ale stale zaujimava. Doplnnene do textu, ze je to stav ku dnu 24.5.2015.

 
rx71 04.06.2015 (19:06)

thumb_up1thumb_down


double - suhlas, momentalne to uz vyzera, ze sme mimo posutpu: http://mtbcrosscountry.com/olympic-games-qualification-points.html

 
pasobike 05.06.2015 (14:40)

thumb_up1thumb_down


Zaujímavé informácie z hľadiska sk reprezentácie. DOmnievam sa tiež, že prichádzajú trochu neskoro..

Pre tých, ktorých zaujíma tohtoročný nesmierne napínavý priebeh XCO odporúčam sledovať http://www.redbull.tv/sports/bike. V deň preteku je live video prenos a hneď po ňom je video k dispozícii. Takže ak ste cez deň na bajku, večer si v kľude môžete pozrieť svetový pohár.
Tohtoročná sezóna je nesmierne napínavá - v Novom Měste prešpurtoval v predposlednom kopci Jaroslav Kulhavý Nina Schurtera po tom, ako jazdili celý pretek plece pri pleci (spomienka na poslednú olympiádu) a v Albstadte prešpurtoval Nino Schurter po podobnom priebehu (sami dvaja na čele celý pretek) v poslednom stúpaní Juliena Absalona. Pri zjazde do cieľa hneď po tomto stúpaní však dostal šmyk a zostalo mu po fantastickom výkone opäť iba druhé miesto.
Zaujímavý je tiež boj v ženskej kategórii - napríklad v Novom Měste vyhrala mladučká Jolanda Neff pred nestárnucou Gunn-Rita Dahle Flesjaa a to vďaka technickej prevahe v klesaniach a v tzv. BMX sekcii...

 
rx71 04.06.2015 (19:10)

thumb_up0thumb_down


ak tam teda nedobehnu tie body, co spominaju hore....

 
Pridaj komentár