KELLYS 2016 - Nová zjazdárska rada Noid, vylepšený Eraser a kopec ďalších noviniek

KELLYS 2016 - Nová zjazdárska rada Noid, vylepšený Eraser a kopec ďalších noviniek

KELLYS predstavil 3 hlavné novinky pre nadchádzajúcu sezónu 2016. Prvou významnou zmenou je karbonizácia rámov u hardtailov, konkrétne predstavenie nového rámu pre modely Hacker a tiež rozšírenie karbónových 29“ bikov Stage. Druhou významnou zmenou je zmena geometrie u karbónového enduro modelu Eraser. Avšak najväčšou novinkou je predstavenie zjazdového modelu pod názvom Noid.Noid - DH novinka


Noid je postavený na ráme, ktorého základ je prevzatý už z hotového konceptu, ktorý používal aj Commencal. Posledné dva roky ho KELLYS ešte dolaďoval, menila sa geometria a niektoré váhadlá kvôli lepšiemu priebehu pruženia a väčšej tuhosti rámu. Konečná verzia je postavená na 27,5“ kolesách a je k dispozícii vo dvoch radách, a to Noid 70, ktorý je postavený na komponentoch Shimana rady Zee a Noid 90, taktiež postavený na Shimane ale vyššej rady Saint. Rám je vyhotovený z hliníka a pracuje na princípe prepákovaného jednočapu. Zdvih je 200 mm, taktiež aj vpredu a o tlmenie sa starajú vidlica a tlmič značky RockShox.

Eraser - karbónové enduro


Väčšou zmenou prešiel karbónový enduro model Eraser, kde sa zmenilo zadné vahadlo, tým sa aj posunul hlavový uhol. Tiež sa zmenili komponenty, zadný tlmič obstaráva firma Fox, kolesá sú v réžii DT Swiss a pohon zabezpečuje sada GX 1x11 od Sramu.


Prečítajte si aj MTBIKER test: Eraser 2015.

Hacker - tuhší a ľahší


Modely Hacker prichádzajú s novým celokarbónovým rámom. Kellys hovorí, že rám je tuhší a ľahší a nie sú použité žiadne hliníkové časti. Nechýba vnútorné vedenie bowdenov. Hackery sú vybavené aj vedením Side Swing a rám je tiež kompatibilný s elektronickým radením od Shimana Di2, ktoré je vo výbave najvyššieho modelu Hacker 90.KELLYS na Eurobiku


Zaujímavú expozíciu, ktorá patrila medzi tie vydarenejšie vrámci celej výstavy obsahovala výber toho najlepšieho z produkcie KELLYS. Nechýbala tam ani novinka Noid a široká ponuka príslušenstva, vrátane prilieb s technológiou Mips.


report_problem Našiel si v texte chybu?
Páči sa ti tento článok? thumb_up10thumb_down comments 11 komentárov report_problem
clear
Prečo sa ti článok nepáči?
Odoslať spätnú väzbu
Formulár sa odosiela

comment Komentáre

Musíš byť prihlásený, ak chceš vidieť celú diskusiu.
Pridaj komentár
Formulár sa odosiela

Podobné články

MTBIKER shop: čas jazdenia, doba zháňania

MTBIKER shop: čas jazdenia, doba zháňania

Vďaka takýmto pravidelným prehľadom vám neuniknú tie najzaujímavejšie videá, články a príspevky a dozviete sa novinky z predajne, shopu a našich akcií.
Unboxing: Kellys SOOT 30 2020 - pozvánka do sveta gravelu

Unboxing: Kellys SOOT 30 2020 - pozvánka do sveta gravelu

Gravel jazdenie je tu, má vychytané muchy zo svojich začiatkov a všetko naznačuje tomu, že tu aj naďalej bude. Ak si gravel ešte neskúsil, na začiatok je SOOT 30 ideálny parťák.
Video: Prečo kúpiť partnerke ebike - 5 dôvodov play_arrow

Video: Prečo kúpiť partnerke ebike - 5 dôvodov

Rozdielna výkonnosť v rámci páru nie je jediným dôvodom, prečo sa oplatí uvažovať o kúpe elektrobicykla. A kľudne môže byť ten menej trénovaný aj muž.
keyboard_arrow_up